Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tabela sanati 2

kunstler

🌱Yeni Üye🌱
9457erdogan_nigdeli.jpg

Erdogan Nigdeli

Onu Taniyanlarin Agzindan Erdogan Nigdeli :

Eski Kalfasi :erdogan abinin yaninda calisirken araba plakalarini kalin yazardik fircayla.aracin sahipleri plakayi cikaralim daha kolay yazilir derdi.erdogan abi izin vermezdi dukkanin icinde rahat golgede yazmak varken gunesin altinda o sicakta calisirdik.Seneler sonra kendi dukkanimi acitigimda anlamistim neden oldugunu.Gunesin altinda zor sartlarda yazi yazmak normal olmustu bizim icin.Golgede yazmaksa cocuk oyuncagi.Burdan gelirdi fircamizin hizi.17 kisi calisirdik erdogan abinin yaninda.benim zamanimda 14 kisi yazilari yazardi 3 kisi ve erdogan abide resimleri yaparlardi.yazi yazmadigimiz zemin kalmadi ucak gemi vs.resim tekniklerini kendi bulurdu erdogan abi,eski supurge teline boyayi batirip imza atardi yagli boya tablolarina

Meslektasi: izmirde 3 buyuk tabela sanatkari vardi.1: erdogan nigdeli (en tabela ) 2: tabelaci nafiz usta 3: inci reklam
digerleri onlari yaninda calisip yetisen kalfalar.Bu üc kiside ileri yazida ileri sanatkarlardi.ama nafizin resim bilgisi hic yoktu.cici reklamda resim calismalari yapiyordu.diger iki ustada erdogan nigdelinin resimlerine hayrandilar.erdogana sasirirdim,tertemiz elbiselerle calisir uzerine bir damla boya damlatmazdi.afis cilikten gelmeydi kendisi sanirim.eski sanatcilarin afislerini elde yaparlarmis.zeki muren vs.
2694img006.jpg

Erdogan Nigdeli

1661img007.jpg

Erdogan Nigdeli

4332img008.jpg

Erdogan Nigdeli

8298img009.jpg

Erdogan Nigdeli

1925img010.jpg

Erdogan Nigdeli