Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tablet Nasıl kullanılmalı ?

OnurunveR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.escudadesign.com
Wacom A5 boyutunda bir tabletim war, arakadaşımdan aldım web ve grafik tasarım işi yapıyor, fotoğraflarda oynamalar (retouch) yapıorum.

Ağırlıklı olarak Ps kullanıyorum. Şu anda mause ile yapmakta zorlandığım hareketlerı yapmaktan başka hiçbir işe yaramıyor, basınç algılama gibi herhangi bir özelliğini kullanamıyorum.

İleri derecede kara kalem (desen) kabiliyetim vardır, eğer tam olarak öğrenebilirsem bu aleti başarılı işler çıkarabilirim diye düşünüyorum. Bunun için de yardımınıza ihtiyacım war.

Neler yapıosnuz, nerelerde işe yarıyor, sitesinden indirdiğim driverindan başka birşeye ihtiyacım warmı ? biraz bahsedermisiniz. Bilgilenmeye ihtiyacım war.

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
evlvela resim yapmak istiyorsan photoshop cs kullan bu programın brushları resim için daha uygun ,sonra burda kelimeler ile anlatamam nasıl kullanılacağını ama youtube de photoshop drawing ,digital drawing felan diye aratırsan çeşitli videolar bulursun onları izlemen burda kelimeler ile anlatılabileceklerden daha yararlı olur düşüncesindeyim yutube ye giremiyorsan Ztunnel.com will protect your anonymity on the internet, helping you evade url and ip filters! sitesi üzerinden girebilir veya alternatif bi video paylaşım sitesi olan www.****cafe.com danda ilgili derslerin benzerlerine ulaşabilirsin.

Resim çizmek harici konularda ise tablet kullanmak (dekupe yapmak haricinde) hızdan çok yavaşlığa sebep oluyor yada ne bilim bende böyle etkili oluyor:) neyse umarım azda olsa bi faydam dokunur kolay gelsin .bu arada unutmadan www.photoshopmagazin.com da çizilet bölümü var orda çizilmiş resme tıkladığında eleman nasıl yapmış adım adım gösteriyor

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hocam ben de bir wacom intous3 a5 kullanıcısıyım.öncelikler ps kullanıyorsan cs2 yada cs3 olmasına özen göster,daha fazla randıman alırsın.basınç özelliği için brush özelliklerinden,hangi özelliği seçtiysen o bölümde off,fade... vs gibi seçenekler göreceksin."pen pressure" seçeneğini işaretlersen basıncı aktifleştirmiş olur ve keyfine varırsın...wacom u tercih ettiğin için herkesten bir adım daha öndesin,bunu da unutma :) saygılar,iyi çalışmalar...