Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tarayıcı macrosu

soneremir

🌱Yeni Üye🌱
günde 10 defa tarayıcı kullanmak zorunda kalıyorum acaba bunun ile ilgili bi corel macrosu varmıdır tek tuşla halledebileceğimiz yanlışlık yaptı isem kusura bakmyın maderotor arkadaş
teşekkürler

Benzer konular

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tarayıcı macrosu varmı bilemiyorum ama direk corel içersinden tarayıcınızı açıp yönlendiren bir komut zaten var.File-Acquari İmage-Acquari...
Bu komut yardımı ile taradığınız görsel direk çalışma içersine alınır.
taramamf4.jpg

soneremir

🌱Yeni Üye🌱
Tarayıcı macrosu varmı bilemiyorum ama direk corel içersinden tarayıcınızı açıp yönlendiren bir komut zaten var.File-Acquari İmage-Acquari...
Bu komut yardımı ile taradığınız görsel direk çalışma içersine alınır.
taramamf4.jpg

amacım bu işlemi günde 10 kez yapmadan taramak

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
kasapcarlos'un dediği şekilde; File 1 - Acquire Image 2 - Acquire 3 - açilan pencerede scan 4.. bir macroyu çaliştirmak için Tools 1 - Visual Basic 2 - Play 3 - Macros in'den macroyu seçmek 4 - ve Run'a basip çaliştirmak 5..

normal yol macro'dan daha kisa görünüyor sanki :) (macroya kısayol atanabiliyormu bilmiyorum)

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Corel de bu işlemi daha da kısa yapan bir macro varmı bileniyorum ama?Şöle bir yöntem Photoshopda var.(Crop and straigthen photos) Tarayıcı yüzeyinin alacabileceği kadar resmi tarayıcına dizersin sonra bu resimleri bir defada tararsın.Resimleri düz yerleştirmek gibi bir zorunluluğunda yok o zaten otamatik rotate yapacak ve her bir resmi ayrı ayrı dosyalar halinde gösterecektir.Sadece resimlerin birbirini örtmemesine ve aralarında tarayıcının beyaz zemininin görülebileceği bir iki mm lik boşluklar bırakman gerekli.
53343006qc9.jpg

Son düzenleme:

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
buna işleme options tan bir kısayol tuşu atıyarak işlemini kolaylaştırabilirsin.

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
buna işleme options tan bir kısayol tuşu atıyarak işlemini kolaylaştırabilirsin.

Aynen arkadaşımızın yazdığı gibi tek tuş ile kısayol atayıp.

menülerde dolaşmadan tarayıcı ekranına ulaşabilirsin.