Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tasarım hırsızlığı..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Tristian adlı arkadaşımızın yurt dışı için hazırladığı afişti..

https://www.grafikerler.net/party-vol2-t23235.html

dis.jpg

Buda geçenlerde Alsancak Kıbrıs şehitlerinde duvarlarda dolaşan bir afiş..

24142089jn5.jpg

Benzer konular

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
fena kızdırmışlaar galiba seni 3 tane konu açmışsın arka arkaya

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
walla bi yanlışlık yaptım yüklerken ama gerçekten çok kızdım..

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
zemindeki vektörleri de mi Tristian hazırladı.
eğer hazır vektörse, zaten ikisinde de bir tasarım yok.
aynı vektörü kullanmaları sadece tesadüf olmuş sanırım.

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
:surprised: BU DORUYSA bizi değil kendini kandırır jer zaman için özgün çalışma :rofl:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Tristianın yaptıgı afiş yurt dışı için hazırlanılmış..hatta forumda da bu konuyla ilgili konusmalar var..tanışmamıza vesile olan işlerden bu..Tristian forumda yayınlar..1-2 hafta sonra kimin yaptığı belli olmadan izmir sokaklarında iş farklı şekilde ortaya çıkar..
Hazır vektörelde kullanılsa sonucta aynısının tıpkısının aynısı şeklinde bir çalışmayı sanırım hiç birimiz beceremeyiz..Bunun adı düpedüz tasarım hırsızlığı...

duledu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kötü bi durum bende çok fazla inceliyorum aklımda kalıp tesadüfen yapacağımdan korkuyorum ama bukadarı fazla sanırım:)))Afişte afişmiş

theseyit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
e yuh artık
Başka diyecek bir şey bulamıyorum.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Taklitler aslını yaşatır üzülmeyin.

Kopye çekerek ne kadar ilerleyebilir ki...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
ikiside aynı hazır vektör kombinasyonunu kullanmış, sadece üstündeki yazıları değiştirmişler
belki de ikinci afişi yapan arkadaşda benim tasarımım çalışmış diye çıkar ortaya:)
burda hırsızlıktan çok hazırcılık var, zaten hazır kombinasyon vektörleri kullanan her arkadaş bu tür durumları göze almalı

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ikiside aynı hazır vektör kombinasyonunu kullanmış, sadece üstündeki yazıları değiştirmişler
belki de ikinci afişi yapan arkadaşda benim tasarımım çalışmış diye çıkar ortaya:)
burda hırsızlıktan çok hazırcılık var, zaten hazır kombinasyon vektörleri kullanan her arkadaş bu tür durumları göze almalı

Haklısın ama bukadarıda abartı değilmi?
Tamam kullandığımız prg dan tutta paylaşımlarla pluginler, brushlar, vektörler herşey aynı ama bukadarda birebir yapılması ayıp bence..yinede ilginize teşekkürler arkadaşlar..

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence aynısı yapılmamış direk orjinali alınıp üstünde düzeltme yapılarak aynen baskıya gönderilmiş.
Renkler ve görsellerde farklılık olsa alıntı derdik ama bu kadarınada pes doğrusu. Teşekkürler creewdar paylaşımın için.

todoza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yanlız bu tasarım özgün değilki vektörel olarak wareZ sitelerinde çok gördüm

baambam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence bunu yapan arkadaş hazır kombinasyon kullanmanın çok ötesinde bir iş yapmış. Dikkatli bakarsanız, Tristian'ın çalışmasını makinasına kopyalayıp, üzerinde düzeltmeler yaptığını hemen görürsünüz. Fakat çok amatör olduğu için bazı detayları gizleyememiş.
Mesela; "dj orhaner" yazan alanın alt tarafına dikkatlice bakarsanız Tristian'ın çalışmasındaki "DJ AKKIN"ın gölgesini göreceksiniz. Yine bunların altındaki bilgilerin olduğu bölümde de zeminde yapılan düzeltme ton farklarından açık seçik ortada.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Bence bunu yapan arkadaş hazır kombinasyon kullanmanın çok ötesinde bir iş yapmış. Dikkatli bakarsanız, Tristian'ın çalışmasını makinasına kopyalayıp, üzerinde düzeltmeler yaptığını hemen görürsünüz. Fakat çok amatör olduğu için bazı detayları gizleyememiş.
Mesela; "dj orhaner" yazan alanın alt tarafına dikkatlice bakarsanız Tristian'ın çalışmasındaki "DJ AKKIN"ın gölgesini göreceksiniz. Yine bunların altındaki bilgilerin olduğu bölümde de zeminde yapılan düzeltme ton farklarından açık seçik ortada.

çok güzel tespitler, tebrik ederim fakat, çok özür dilerim, tam anlayamadım da "hazır kombinasyon kullanmak" ne demek?

baambam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sn. Mustafa Küçük'ün "hazır vektör kombinasyonu" tarifinden yola çıkarak bu şekilde tanımladım.
Daha farklı isimlendirecek olursak eğer; "hazır vektörler" ya da "tamplate" vs. vs. diyebiliriz.

almy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
afişten başka herşeye benzemiş