Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

..::Templateler Hakkında Yardım..!:::..

Crazy_Time

🌱Yeni Üye🌱
Tekrar Slm.Gene bi soru olacak;

Fireworks yada Photoshopda yaptığım arayüzün içini gradientle maviden beyaza dolduruyorum.Örneğin Arama textbox'u ekliyicem diyelim,Arayüzün içinde bi yere arama yazıp karşısını slice tool ile seçtikden sonra dremweavere aktardığımda, sliceyle seçtiğim yeri silip yerine textbox ekleyince görüntü bozuluyor:(Gradientle hazırladığım arka plan siliniyor,Bu Dikdörtgen Bem Beyaz Bi Hal alıyor:(Ben Sliceyle seçtiğim yerleri dwde sildiğimde arka planın hazırladığım gibi gözükmesini istiyorum ..Çözüm nedir ?

Birde Hazırladığım template sadece indexi etkiliyor.Oysaki ben her sayfayı etkilemesini istiyorum.Bunu Nasıl yaparım?Phpnin include komutunu kullanmak zorundamıyım bunu yaparken?

Son Bir Sorumda Hazırladığım Site Browser'in soluna yatık bir şekilde açılıyor.Ortaya Nasıl Alabilirim ???

Yardımlarınızı bekliyorum.Kafayı yemek üzereyim:)Cevaplarınızda açıklayıcı olursanız sevinirim.Biraz Acemiyim :))

Benzer konular

xqxqx

🌱Yeni Üye🌱
Arama textbox u için hazırladığınız gradientli alanın içerisine yazı yazmadan slice tool ile kesip dw de o alanı arkaplan resmi olarak kullanırsanız üzerine yazı yazabilirsiniz..hazırladığınız sayfayı çoğaltıp kullanmak istediğiniz sayfaya göre isim verebilirsiniz..son olarakta sayfa kodlarında body içerisindeki kodları <center></center> içine alabilirsiniz..yada dış tabloyu ortalayabilirsiniz..

Crazy_Time

🌱Yeni Üye🌱
Arama textbox u için hazırladığınız gradientli alanın içerisine yazı yazmadan slice tool ile kesip dw de o alanı arkaplan resmi olarak kullanırsanız üzerine yazı yazabilirsiniz..hazırladığınız sayfayı çoğaltıp kullanmak istediğiniz sayfaya göre isim verebilirsiniz..son olarakta sayfa kodlarında body içerisindeki kodları <center></center> içine alabilirsiniz..yada dış tabloyu ortalayabilirsiniz..

slice işini Tam olarak anlamadım :(Benim gradientle hazırladığım alanda textbox koyunca gene aynı şşekilde gradientin gözükmesini istiyorum ?

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
textbox için insert/form/textbox ile ekliyorsun.

boşluklardan kastın nedir bilmiyorum ama table larla çalışmalısın dream de tableların border ayarlarını 0 verirsen boluk olmaz.İster google da dream border ayarları diye arattır ister forumda ara.

Resimleri photoshopta ,yazıları dream de değiştirebilirsin.

değiştirdiğin resimleri keserek dreamde insert/image yaparsın.bir sayfayı html formayında dreame doktukten sonra save as ile farklı ad vererek sayfayı çoğaltırsın diğer sayfalarada uygularsın.

Dream dersleri var forumda onları okursan yada google da aratırsan bolca kaynak var. Bu dream kuralı değil html kurallarıdır bir çogu ... araştırırsan bulursun .

Crazy_Time

🌱Yeni Üye🌱
my.php

https://img266.imageshack.us/my.php?image=adszpx1.jpg

Boşlukdan Kastımı resimle anlamıışşsıınıızdıır umarıım :)

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
sen onu neyle ekledin dream deki form ekleylemi formdan text area eklediysen split kod kısmından ölçü verebilirsin witdh yada tut formun ucundan çek alanı ama bu sağlıklı değil yok resim ile eklediysen ona bişey yapılamaz bunları forumda dream yada html form diye arattırırsan sana daha yararlı olacaktır. Yoksa burda beklemek cevap için uğraşmak zorunda kalacaksın.Bak altta dream eğitim flimleri var onları indirip seyredersen çok rahatlıkla bu sorunların üstesinden gelirsin..

Crazy_Time

🌱Yeni Üye🌱
Haklısn Gerçekden Oturup Cevap Beklemekden Sıkııldıım:( İnternetten template indirdiğmde üzerinde her türlü oynayama yapabiliyorum :(Fireworksde de bunu yapabilsem hiç bi sorunum kalmııycak da işşte :(