Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tram sorunum var yardımm

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tramdi9.jpg

arkadaşlar merhaba sağdaki resim de çiçeğin ortasında sade norma bir tram var

peki soldaki noktalı tramı sağdaki çiçeğe nasıl uygularım ben corel de çalışıyorum ona göre yardımcı olursanız sevinirim
özellikle corelde yapmam lazım photoshop demeyin ben vectorel çalışıyorum

şimdiden teşekkürler

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
konuyu biraz daha açarmısın, soldaki şekli çiçeğin içine gömme mi istiyorsun

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Erkus'tan Selam

çİÇeĞe Nasil Uygularim Sorusundan KastettİĞİnİ Tam Olarak Anlamadim.
Ancak;
1- Noktali Efektİ O ÇİÇek VektÖrel İse Powerclİp İle GÖmebİlİrsİn
2- Ya Da ÇİceĞİ Bİtmap Yaparak Corel Paİnt İÇİndekİ Efektlerden SeÇebİlİrsİn

Umarim Sorunu DoĞru AnlamiŞimdir

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanırım tram mantığı yanlış anlaşılmış

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tram mantığı yanlış anlaşılmış diyerek ..................buna bizler noktalı tram diyoruz emprimecilere tasarım yapanlar olarak - bu şekilde noktalı tramlar istiyorlar müşteriler örneğini vereyim bu örnek erkusun dediği gibi bitmap yaparak verdiğim efekt sonucu oluşmuştur bunu ben biliyorum erkus ama bunun vectörel yapılışını istiyorum *-* şimdiden teşekkürler

tram02af2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

sdtr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk önce çizimi grayscale bitmap e çevir, daha sonra bitmaps→color transform→halftone yaparsan olur. vektörel olmasada müşterinin görmek istediği şeyi gösterebilirsin. ha yok illa da vektörel olsun dersen trace edersin. photoshop olmadan yapacağın tek şey bu kanımca. kolay gelsin

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamam sağolun ama anladığım kadarıyla bunun corelde vektörel olarak yapılışı mümkün değil - senin dediğin uygulama yapıldıktan sonra renk vermek istediğinde verilmiyor - ben de şöyle yapıyorum önce grayscale yapıyorum sonra bitmap ten mode - black and white den değerleri verdikten sonra renk verilebilir hale geliyor ama yine resim olarak kalıyor vektörel olmuyor tamam neyse bu dediğim sanırım illüstral de oluyor teşekkürler

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
ozcan ates...
sanırım sen bunu serigraf için kullanacaksın. yani tisort baskısı kmaş baskısı ya da ne bilim ayakkabı terlik için yapılan bir calısma sanırım.

bunu halftone komutu ile elde bilirsin. simdi bunu nasıl yaparım dersin ama ben ofsetçi olduğum için hiç denemedim.
bu birinci yöntem

ikinci yöntem ise

bu işin filmini alırken film aldığın arkadaşlara bunu kaçlık tramla basmaları gerektiğini sen bleritmelisin
yani ofset te 70 - 80 genelde en yaygın kullanılan yoğunluk.

senin alacağın film ise

40 lık diamond - square (bunlar da tram sekilleri) şeklinde almalısın.
tabi bu efekti ekranda görmezzsin sadece filmde görebilirsin.

sen bunu yaparken tabi lazer çıkısından da düsük tram değerleri ile alıp en azından kağıt üstünde görebilir.

yani konuyu tam anlayabildim mi bilemiyorum ama sanırım senin sorunun yanıtı bu (ya da ben öyle umuyorum)

eğer aramızda film çıkışı konusunda çalışan
veya serigraf baskı yapan arkadaslar varsa eminim bu konuda daha detaylı bilgiye sahiptirler.

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet bu şekilde film uygulamasıyla yapılıyor fakat bizim kendi eski tip yazıcı şeklinde film makinemiz olduğu için bu makinede bahsettiğin komutu veremiyoruz
• bu nedenle program içinde yapmak istiyoruz bir arkadaşa daha sordum o bu tramın ilüstral de verildiğini söyledi bana

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
corelde halftone seceneklerine bakabildin mi peki

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet baktım ordan yaptığım zaman bir daha oynama yapamıyorum jpeg olduğu için - üzerine oynmam yapabilmem lazım

sahin909

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yav Vektorel Ustasi Çok Çok Tesekur Ederim Tam Da Arad-giim Konuydu Vallahİ