Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkçe Maya Kitabı Çıktı!

ghettostation

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar herkese selamlar, iyiçalışmalar. Kodlab Yayınevinden Türkçe Maya Unlimited kitabı çıkmış bulunmaktadır.

Maya 2009 UNLIMITED - Nebi YIKAROĞLU

mayaunlimitedbuyuk.jpg

620 Sayfa ISBN: 978.605.420.5073 Fiyat: 45 TL Boyut: 19.5 x 24 1. Baskı

mayadvdkucuk.jpg

DVD HEDİYELİ

Animasyon - Modelleme - Film Efektleri artık parmaklarınızın ucunda. Zengin uygulamalarla hayal gücünüzün sınırlarında gezinin. MAYA ile etkileyici animasyonlar ve efektler yapmak için tam bir başucu kitabı ve eksiksik klavuz. Nebi Yıkaroğlu'nun kendine özgü üslubu ve sıradışı anlatımıyla! Üstelik kitaptaki uygulamaların ve MAYA'nın deneme sürümünü içeren DVD ile beraber!

Kitap boyunca anlatılan uygulama ve projeler sayesinde Maya'nın içinde öğrenerek ve aynı zamanda üreterek ilerleyeksiniz.

Farklı konulara ait projelerde Maya'nın farklı ve yeni özelliklerini öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca kendi projeleriniz için kendi tekniklerinizi geliştirebileceksiniz

Herbir proje sizi farklı bir konuda bilgilendirecek ve bir sonraki proje için yeni donanımlar kazanmış olacaksınız. Kitap çok farklı konulara ve tekniklere dayanması açısından Maya 2009 bulunmaz bir kaynak!

• Temel 3D kavramları
  • Maya ve Temel Yapısı
  • Maya’da Nesneler ve Nesnelerin Oluşturulması – Dönüşümler
  • Modelleme
  • Polygonal Modelleme
  • Dokulandırma
  • Rigging – Hiyerarşi
  • Animasyon
  • Aydınlatma
  • Mimari Görselleştirme
  • Mental Ray ile İleri Düzey Aydınlatma
  • İleri Düzey Mental Ray – Caustic Efektleri
  • Mental Ray Dgs Material
  • Partikül Sistemleri
  • Paint Effects
  • Fluid Effects
  • Okyanus
  • Su Dinamikleri
  • Blast Code ile Çatlama Efektleri
  • Maya Live ile Compositing
  • Maya ve Vector Render

Kitap oldukça güzel ve içerisinde gerçekten oldukça faydalı uygulamalar mevcut.

Benzer konular

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
paylaşım için çok teşekkürler

cavalika

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok sağol kardeşim paylaşım için ne zamandır arıyodum böle Türkçe kaynak...bilgilendirdiğin için

okan78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nedir bu maya? En çok hangi işte işe yarar?

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fiyatı ne kadar

cavalika

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu kitabı aldım ve okudum gerçekten faydalı temel düzeyde mayayı kavramak için birebir ki temel düzeyi iyi bilmek mayayı ii bilmek için önemli

Blg

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
bilgecinar.blogspot.com
Kitabın fiyatı 45 TL, yabancı muadillerine göre anlatımı daha basit düzeyde tutmuşlar. Türkiye'de Alfa yayınlarının yıllar önce çıkardığı Maya 4 kitabından sonra (ki o çeviriydi) Maya ile ilgili kitap çıkmamıştı yanılmıyorsam. Başlangıç yapmak isteyenler bu kitapla beraber;

Lynda.com'un Maya 2009 için Essential Training ve Digital Tutors'un Introduction To Maya 2009 tutoriallarını da izlemeliler. (Gnomon 101'leri başlangıç seviyesi için önermiyorum.)

İngilizceniz yoksa da üzülmeyin...(Ya da üzülün, ama hevesiniz kırılmasın. Bu arada 3D dünyasında var olmak istiyorsanız, İngilizce bilmeniz en önemli kural. Aksi takdirde yerel piyasada lokum kutusu modellemekten öteye geçemezsiniz maalesef...) İnanın kitapta anlatılan temel mantığı ve hiyerarşiyi kavradıktan sonra, izlediğiniz Tutorial'ın dili pek önemli olmuyor.

görselci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu kitabı nereden temin edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

birde ben 3d max kullanıyorum orta seviyede sayılırım mayayı çok öneriyorlar sizce hangisi daha iyidir max mı? maya mı ? şimdiden teşekürler

dusc

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.

Bugün itibarıyla Maya ile çalışmaya başlayan bir arkadaşınızım. Bu kitap herhalde bane çok yardımcı olacak.

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu kitabı nereden temin edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

birde ben 3d max kullanıyorum orta seviyede sayılırım mayayı çok öneriyorlar sizce hangisi daha iyidir max mı? maya mı ? şimdiden teşekürler

bende bu konuda çok araştırma yaptım max mimari modellemede maya ise karakter modelleme ve animasyonda öne çıkıyor.kapsamlı zor bi program.1000 i geçkin alt menüsü vardır tahminimce.:smile:
kodlabın sitesine gir orada var satış yerleri

Mayacı

🌱Yeni Üye🌱
Geleceğin programı animasyonun babası maya dır.

Semihatdemir

🌱Yeni Üye🌱
Görselci kardeşim ,3D modelleme yapanlar geneli 3D smax kullanır...Bunun sebebi Render olayını hızlı bir şeklide yapmasıdır.Ama Mayanın kullanışı çok hızlı ve çok kolay,Hotbox'un olması Onun en büyük avantajlarından birdir...3D programı kulllanacak olursan 3D Mayayı tavsiye ediyom.Mayanın tek dezavantajı;Render sürecini çok uzun bir zamanda hesaplamasıdır.Biraz yavaş yanii...

şivan2008

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bence yavaşlık konusunda kimse 3dsmax'in eline su dökemez,program için önerilen ram 4 gb... düşünün artık . . .

karabekir0640

🌱Yeni Üye🌱
Maya her zaman daha iyidir heleki autodesk 3dmax ı ve mayayı satın aldığından beri mayanın yeni sürümlerinde maxıda kapsıyo orta seviyedeisn az çok mantığını biliyorsun demektir yerinde olsam maya 2011 ve 2012 yi incelerim kavrama az çok mantığı bildiğin için kavraman kolay olur. Hem bu sürümler eski sistemlerden daha basit hale getirilmiş...

DYG-M3

🌱Yeni Üye🌱
1.)15 Hazirandan itibaren bir internet sitesinde %40 indirim yapılacakmış.
2.)Yayınevinden alırsanız direkt olarak %50 indirim yapılıyor.
Bilginize
27TL ye falan geliyor!

Truva93

🌱Yeni Üye🌱
DYG-M3 aradan epey geçmiş ama yayın evinden alırsanız %50 indirim var diye belirtmişsiniz bununla ilgili bilgilendirebilirmisiniz nereden alabilirim yada hala sürüyormu? şimdiden teşekkür ederim.