Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ug Logic 10.1 Penates

Srbilgiler

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde Uc Logic 10.1 Penates grafik tableti elime ulaştı. İlk defa tablet ile çizim denemelerine başladım ve kağıt kalemin yerini tutmasa da çok farklı imkanlar sunuyor.

Neyse gelelim soruma. Manga Studio 4 EX ile çizim yapıyorum. Hem tablet ekranı hem pc ekranı açık konumda çalışıyorum. Çizimlerimi tablet üzerinden boyuyorum. Fakat pc ekranında ki renkler ile tablet ekranında ki renkler birbirinden farklı oluyor. Neden iki ekran boyaları farklı tonlarda gösteriyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Ekranların ton farkları monitör olarak düşünürseniz kullanılan panellerin renk kalibrasyonları ve panel kaliteleri ile ilgilidir.

UC Logic tabletinizde IPS geniş açı görmenizi sağlayan kaliteli bir panel mevcuttur .

Eğer LCD monitörünüzde bu tarz bir panel yoksa renkler farklı çıkabilir.

Ayrıca monitörleriniz ayrı üreticiler tarafından üretildiğinden renklerin farklo olması normaldir.

LCD monitörünüzü grafik tabletinize yakın tonlar verecek şekilde ayarlamanız gerekmektedir.

Monitör renk ayarları profesyonel baskı işlerinde çok önemli sorunların başlıca sebebidir.

Monitörünüz ile printer ayarlarınız eşleşmediyse baskıda renk problemleride yaşayabilirsiniz.

Çok geniş bir konuda umarım genel olarak fikir verebilmişizdir.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim