Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

uyuşturucu afişi

pscolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kurs ödevi için böyle bir çalışma yaptım yorumlarınızı bekliyorum
uyumabx2.jpg

Benzer konular

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
bendemi sorun var yoksa resmimi yükleyememişsin ?

pscolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz geç açılıyor ama açılıyor sanırım sunucuda sorun var

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
temiz bir sayfa ise metin keşke. görüntüleride onun parelelinde bişeyler yapsaymış daha mı iyi olurdu ki sanki. böyle kanlı manlı hoşuma gitmedi. bizde hep şu yanılgı vardır hani, çevre konulu bi resim . afiş, fotoğraf vb. ....yarışması olur herkes kirlilikle ilgili bişeyler yapar. ama güzel şeylerde çevreyle ilgili olabilir. bu da öyle bence güzel görüntülerle de anlatılabilir bence

onurgozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
temiz bir sayfa ise metin keşke. görüntüleride onun parelelinde bişeyler yapsaymış daha mı iyi olurdu ki sanki. böyle kanlı manlı hoşuma gitmedi. bizde hep şu yanılgı vardır hani, çevre konulu bi resim . afiş, fotoğraf vb. ....yarışması olur herkes kirlilikle ilgili bişeyler yapar. ama güzel şeylerde çevreyle ilgili olabilir. bu da öyle bence güzel görüntülerle de anlatılabilir bence

uyuşturucuyu güzel nasıl anlatabiliriz dedim bi anda.. doğru.. temiz bi sayfa açılacaksa açıldığında ne olduğunu göstermesi gerekiyordu.. ama o zaman açılan sayfa eskiyi açılacak sayfa yeniyi çağrıştıracak.. o da iki sayfa yapacak e onuda altamı alcak .. yani bu kanlının altında sööle hafif bi bulut güneş ,kuş,böcek, tam kıvrımada sloganmı gelmeli..demektewnde kendimi alamadım değil hani...:cool1:

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kurs ödevinin konusu tam olarak nedir? konu fikir verebilir...
  • uyuşturucu kötüdür
  • uyuşturucu kullanmak kötüdür
  • uyuşturucu kullanmayın
  • uyuşturucuyu bırakın
  • uzak durun, uyuşturucusuz sağlıklı yaşam
vb.

Bence konu neyse ona uygun yaratıcı bir afiş olmalıymış. Öncesi-sonrası ve kişinin beynine vurmadan gözüne vuran afişler bence pek etkin olmuyor. Kaldı ki konu ödev olunca işe yaramayacağını düşünsek bile yaratıcı bulunacak bir afiş yapmak daha doğru olurmuş bence... sol tarafta temiz ciğer, sağda kirlisi... altta da "sigarayı bırakın" yazısı... bu da aynı hesap...

pscolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim fakat
1 ödevin konusu yok bu benim hayal gücüm
2 arkaplan konusunda size katılıyorum diyemem ,
arkaplana söylediğiniz gibi sağlıklı yaşamı veya temiz hayatı simgeleyen resimler koydum ancak benim düşündüğüm tasarı ile pekişmedi ön tarafta karanlık bir dünya tamam arka plana bulutlu kuşlar böcekler filan benim düşüncemce o kadarda manalı olamazdı şöyle düşünülürse uyuşturucu kullanan kişi temiz hava alamaz hayatında kuşlar böcekler olamaz , olasaydı tamam ama öyle bir kural veya kuram yok
Bir başka konu daha öncede böyle yorumlar almıştım hani klasik karanlık kanlı canlı resimler anlatılmak istenenden uzaklaştırır denilmişti ama bakıyorum yorumlara hep aynı şey arka plan temiz doğa kuşlar böcekler olmalı bencede klasik olan bu yaptığım afişi övmüyorum daha yolun çok başında bir grafiker adayıyım yorumlarınızı değerlendiriyorum ama bakıyorum hep aynı noktalar üzerinde duruluyor ve bana pek mantıklı gelmiyor.

yorumlarınız için teşekkür ederim

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence görseli değiştir o göbekteki kıllar çok itici.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
komple degistirmelisin. siringa kullanacaksan farkli bir kompozisyon yaratmalisin... igrenç göründü bana ve igrenclikten, mesaji bile anlamadim.... :(

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
bence o resimdeki hale gelen bir insan anca öteki dünyaya temiz sayfa açar:D bu tip bir ödevde bizden istemişlerdi, benim görüşüm kullanırsan böyle olursun demek yerine kullanmazsan şöyle olursun demeli. çünkü zaten kullanan adam durumun nasıl göründüğünün bilincindedir. onun için o adama kullanmadığın zaman nasıl bir hayat seni bekliyor karesini göstermeli. bilmem anlatabildimmi?

sharbone

🌱Yeni Üye🌱
şırınga tutan bir el ve kol var da gerisini anlayamadım gerçekten.yara gerçekçi durmamış, fontun üzerindeki çatlaklar da pek gitmemiş. bir de erkek vücudu yerine bayan vücudu kullanılsa daha iyi bir seçim olur.

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Söze Gerek Yok Hiç Düşünülmeden yapılan bir Çalışma oLmuş.......

gunyasar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence fikir ve slogan iyi ama resim çok itici.Özellikle bazı insanlarda mide bulantıı bile yaratabilir.Görsel değişirse daha iyi olabilir diye düşünüyorum ben.

pscolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya siz ne kadar şevk verici yorumlar yapıyorsunuz gerçekten çok beğendim :O

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
ya siz ne kadar şevk verici yorumlar yapıyorsunuz gerçekten çok beğendim :O

Buradan hiç kimse sizi tanımıyor. Size karşı bir takıntısı yada sorunu insanlar da yok. Peki neden şöyle düşünmüyorsunuz. Acaba burada söylenilenlerde ki gerçekçilik payları neler. Bana bu kadar insan bunları söylüyor. Acaba ben mi yanlış yaptım ya da düşündüğümü mü anlatamadım.

pscolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır yorumlar yapılıyor hep aynı şey ancak ben anlatmak istediğimi yazdım fakat kimse yazdığımı okumamış ben ne anlatmak istediğimi yazdım neden yorumlara katılmadığımıda yazdım ancak kimsenin umrunda değil tamam iğrenç bulunmuş çalışma ama bu benim fikrim benim ruh halim bu benim anlatmak istediğim ben bu konuyu açarken siz olsanız nasıl anlatırsınız diye açmadım yaptığım çalışma nasıl olmuş yorum istedim bu yaptığım afişin anlatmak istediğinden değil yapılan işçilikten not alacaktım ama kimse o yönde bir yorum yazmamış hatta bi arkadaşımız düşünülmeden yapılmış bi çalışma demiş acaba bu onun aklıyla yapılan yorummu benim benim aklımlamı sen benim anlatmak istediimi düşünmemişsin ama bana düşünmeden yapmışsın demişsin yapmayın arkadaşlar tamam yorumlar bi yere kadar güseldi ama böyle yorumlar hiç iç açıcı değil

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
hayır yorumlar yapılıyor hep aynı şey ancak ben anlatmak istediğimi yazdım fakat kimse yazdığımı okumamış ben ne anlatmak istediğimi yazdım neden yorumlara katılmadığımıda yazdım ancak kimsenin umrunda değil tamam iğrenç bulunmuş çalışma ama bu benim fikrim benim ruh halim bu benim anlatmak istediğim ben bu konuyu açarken siz olsanız nasıl anlatırsınız diye açmadım yaptığım çalışma nasıl olmuş yorum istedim bu yaptığım afişin anlatmak istediğinden değil yapılan işçilikten not alacaktım ama kimse o yönde bir yorum yazmamış hatta bi arkadaşımız düşünülmeden yapılmış bi çalışma demiş acaba bu onun aklıyla yapılan yorummu benim benim aklımlamı sen benim anlatmak istediimi düşünmemişsin ama bana düşünmeden yapmışsın demişsin yapmayın arkadaşlar tamam yorumlar bi yere kadar güseldi ama böyle yorumlar hiç iç açıcı değil

eğer sen yapılan işçiliğe yorum bekliyorsan bence matbacılıkla alakalı bir forumda bunu yayınla. çünkü benim bildiğim grafikerlik sadece işçilikte bitmez içerikle bütünleşiktir. eğer içerik kötüyse işçilik heba olmuş demektir.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Sosyal bir sorun olan uyuşturucuya karşı bir tepki ortaya koymuşsun. Bu tepkinide afiş yoluyla dile getirmek istemişsin. Buraya kadar tamam ama bundan sonra aksaklıklar başlıyor. Bir defa kendine şöyle bir soru sormalısın, acaba benim bu afişimi gören kaç uyuşturucu bağımlısı hayatında beyaz sayfa açar? Bence hiç çünkü afişin uyuşturucu bağımlılarına değilde sana ve bana ve uyuşturucu bağımlılısı olmayanlara hitap ediyor. Bu tarz afişlerdeki, senin ifade tarzındaki yaklaşımların tümünü yanlış buluyorum. İnsanlara cehennem ateşinden söz etmek onunla tehdit etmek tamamen ters etki yaratır, oysa bunun karşıtı bir cennet vaadedilmiştir. Cennetten sözetmek bence daha doğrudur. Üye adın pscolog, bilmiyorum psikoloji ile ne kadar ilgilisin, belkide tereciye tere satıyorum. Bu tarz tasarımlarda ifade tarzın insanları ürkütmek yerine teşvik edici olmalı, beyaz sayfa gibi içaçıcı bir kavramı görsel olarak desteklemeliydin. Uyuşturucu kullanan biri en azından afişini görünce düşünmeliydi, ondan kaçmamalıydı.

Buna benzer bir konuda bir afiş denemeside ben yaptım, yaklaşımımın insanları en azından acaba ne ifade edilmek istenmiş diye düşündürdüğüne eminim.

Kolay Gelsin

nosmo.jpg