Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web Arayüz Ç.zerken Dikkat Edilmesi Gekenler?

eminesen

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar,
Ben su ana kadar hep matbaa işleriyle cizimleri ile ugrastım.. web tasarımı ile ugrasan siz üstadlarımdan bişey rica edeceğim.. Bundan sonra web arayüzüde cizmem gerekecek. Web arayüz çizerken nelere dikkat etmem gerekiyor acaba? Yardımcı olursanız cok sevinirim..

imagestr

🌱Yeni Üye🌱
Tabiki öncelikle ilk madde olarak söylemem gereken şey, Çözünürlüğe dikkat etmen.

1. Her çözünürlükte insanlar ferahça siteni görmeli, 1024*768 veya 1650*1050 lik ayrı ayrı çözünürlüklerde bakıldığında insanlar aynı ferahlığı hissetmeli.. ilk kural bu olmalı..

2. Sitenin kb olarak olabildiğince düşük olması, hızlı olması insanları sana yönlendircek, ve siteyi gezdiklerinde beklemekten sıkılıp çıkmamış olcaklar. Kb çok önemli..

3. Hızlı bir host seçimi, kb meselesini oldukça indirdikten sonra, güzel hızlı bir host seçmen. sitede hiç bişi olmaz fakat host bayık olursa siteyi gezmemeye karar vercektir kullanıcılar.

4. ve son madde, Creatiflik, Site Tasarımı, Renk seçimlerin olsun yapacağın effectler etkileyiciliği siteyi beğenmelerini sağlıcak insanların... Sitenin güzel olması maddessini son sıraya koydum, çünkü üsttekiler daha önemli.. Son maddemiz zaten senin mutlaka güzel yapman gereken bir madde. :)

Kolay Gelsin..

MustafaTuncer

🌱Yeni Üye🌱
Tasarım konusunu geçiyorum çünkü o ayrı bir yetenek ve zeka ürünü.

Her çözünürlükte görüntü düzgün olmalı bir yerden patlak vermemeli farklı çözünürlükte.

Hızlı ve basit bir kullanımı olmalı.

Karma karışık renkler yerine sade ve basit tasarımlar daha makbuldur.

Siteniz gerek linkleri ,gerek komutları ile doğru çalışmalı.

Kolay gelsin.

E

energy_explode

Guest
tasarım yaparken çok fazla şeyi o 1024 * 768 boyuttaki veya başka boyuttaki alanda anlatmaya çalışma . kategoriler oluştur kafanda ve arayüzde bu kategorilerin yerleşimini yap dengeli bi şekilde ferah bir şekilde. işlevselliği de unutma tabi.. diğer tasarım alanlarında olduğu gibi sadeliği ve uyum u hiç bir zaman unutma. biraz genel bir açıklama oldu ama umarım işine yarar