Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web Sitesi Kısa Yolu

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar herhangi bir sitenin kısa yolunu alırız ya masaüstüne kısa yolunu atar ve simgesi Internet Explorer değil de kişinin belirlediği bir resim olur , işte ben de bunu yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilirmisiniz.

Benzer konular

Teldekikus

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım favicon dan bahsediyorsun.

Favicon değiştirmek için ilk olarak uzantısı .ico olan bir icon dosyası yani simge bulmalısın. Ardından bu icona favicon özelliği katman gerekir. yani boyut vs. oynamak gerekir. Bunu kolay yapmanı sağlayan web siteleri var. Onlardan yararlanabilirsin

örneğin :link vermek yasak

Elde ettiğin simge dosyasını alanına gönderdikten sonra çoğu sistemde işe yarayan şu kodları kullanabilirsin.
Kod:
<span class="postbody"></span><span style="font-weight: bold;"><link rel="shortcut icon" href="</span><font style="font-weight: bold;" size="5">icon adresi buraya</font><span style="font-weight: bold;">" /></span><span class="postbody">
icon adresi buraya yazan yere hostuna attığın iconun adresini girmelisin.

Sanırım anlaşılır olmuştur. Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dediğini denedim ama olmuyor sanırım koddan dolayı body ' yazılacak ama yapamadım acaba eklenmesi gereken bir takım kodlar dahamıvar...

BATMANCU

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
siteyi flashtan yaptım exportladım html olarak sanırım sorunun cvp buydu.
birde kodu bu şekilde kullandım;
<body>
<span class="postbody"></span><span style="font-weight: bold;"><link rel="shortcut icon" href="</span><font style="font-weight: bold;" size="5">icon adresi buraya</font><span style="font-weight: bold;">" /></span><span class="postbody">
</body>

kodda icon adresi buraya burdan sonra hata veriyor kodları rica etsem bakabilirmisin bir hata var mı?

Son düzenleme:

Teldekikus

🌱Yeni Üye🌱
Siteye uzun zamandır giremediğim için son bir cevap veremedim. Umarım aradığını bulmuşsundur.