Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

windows neden çöker.

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
windows neden çöker bu kadar kolay mı?
iki kere üst üste çöktü virüs dediler ama pek inandırıcı gelmedi.

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
virüs bulaştığında bazı virüsler arka planda sitelere girerler arka planda işlem yaparlar bilgisayarı kastırırlar en kolay temiz yolu formattır. kendimi öyle ayarladımki bütün yedeklerim resimlerim d: sürücümde pc hızlansın diye 2 ayda yada 3 ayda format atarım herşey temiz olur

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
windows çok yükleme olur çöker, virüs girer çöker, girmez çöker, bağl.hatası verir çöker, bellek dolar çöker, qformat atarsın çöker, format atmadan üstüne kurarsın çöker.
ingilizce şiir oku yarısına gelmeden :) onun gibi oldu. sonuçta windows çöker....

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
windows bu merve.. istesen de istemesen de çöker.. ne yaparsan yap, ne yüklersen yükle, ne kadar dikkatli olursan ol, yine çöker :)) çözümü yok mu, tabiiki var: MAC :))

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bu sefer işin ciddi bir açıklaması yok bence
windowsun işi çökmek bizim gibi insanların elinde

bizim gibi insanların elinde diyorum çünkü 3 yıl format atmayan ve makinesi ilk günkü kadar temiz ve işletim sistemi sağlam çalışan arkadaşım var :)
tahmin etmişsinizdir sizi onun mesleğini zaten

bu sorunlardan sıkıldıysanız, virüslerden illallah dediyseniz yardımcı programlar ve antivirüslede işim olmaz derseniz PCI guard card lar var
onları tavsiye ederim

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Bende her ay format atanlardandım taa ki Acronist Server la tanışana kadar. Hiçbir virüs derdim yok artık. Baktım gördüm sistemde bir sorun var. Bilgisayarı başlatırken Acronist ile başlat diyorum ve tertemiz sistemim önüme geliyer. Çok tavsiye ederim.

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Bende her ay format atanlardandım taa ki Acronist Server la tanışana kadar. Hiçbir virüs derdim yok artık. Baktım gördüm sistemde bir sorun var. Bilgisayarı başlatırken Acronist ile başlat diyorum ve tertemiz sistemim önüme geliyer. Çok tavsiye ederim.

Acronis Server ? biraz açarmisin nasil bir programdir, ne işe yarar? ben araştirdim ama anladiğim kadari ile Ghost tarzinda bi program.. doğrumudur yanlişmidir bilmiyorum, eğer doğruysa Ghost'a göre artilari eksileri nelerdir ?

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Donanımsal bir sorun yoksa ..
Sistem backup (Sorunsuz bir anda sistem yedekleme ) ile çalışmanızı öneririm son care uygulaması olarak bakabilirsiniz ,kesin çözümdür.
Güncel viruslerin ve backdoor trojan gibi sitelerden bulaşan ve regedit platformuna ulaşanları geri püskürtme mantığı için uygulanır.
Elbette Yunus kardeşimle Horus 'un dedikleride geçerli güvencelerdir. Hangisi işinize gelirse. Buarada bende uzun yıllardır format atmıyanlardanım. :angel:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
ben haftalık atardım artık saldım çayıra mevlam kayıra
bişey öğrendim ne kadar çok virüz o kadar rahat makine :)

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
:rofl:
ben haftalık atardım artık saldım çayıra mevlam kayıra
bişey öğrendim ne kadar çok virüz o kadar rahat makine :)

Bira'nın mayalanması gibi birsey sanırım :rofl:
Eskiden arkadaslarım bilgisayara bulaşan trojanlardan kaynaga gecis anahtarı olarak kullanırlardı zevkli bir serüvendi :crying:
baslarda virus olarak algılanır ama windowsun kendisine ait onlarca trojanıda mevcut. Anahtar kelimeleri takip olayı :)
Çökertmek artık işlerine gelmiyor sanırım :) uzun zamandır donanımsal hariç windowsu çökeni az duyuyorum artık :)
Buarada ufak bir bilgi :angel: uc noktalardaki umumiye kapalı siteleri ziyaret edenlere duyarlı hackerlar tarafından solucan (worms)hediye ediliyor:D.Yani Portlardaki geçiş bantı düşürülerek hattı yavaşlatıyorlar :angel: vede ekstra kobay ellerine gecmiş oluyor :)

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
benim bilgisayarım 3 yıllık bir bilgisayar olsa anlarım daha 2 ay olmadı sorunda burda.
ilginiz için teşekkür ederim.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Aynen bende kullanıyorum çok işe yarıyor, sorunsuz bir windows için öneririm.
Sizin windowsunuzun çökme sebebi büyük ihtimalle windowsda dosya eksik olması veya virüslerden kaynaklanan bir sorun.
Umarım tekrar yaşamassınız.
Kolay gelsin.

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar, aslında 3 yıldır format atmadan da kullanırsınız bilgisayarınızı... bu sadece kişinin kullanımına bağlı birşey.. ben bazen çok dikkatli davranmam, 6 ay sonra atarım formatı.. ya da dikkatli ve düzenli kullanırım, 2-3 yıl gider... kullanıcı nasıl kullanıyorsa buna bağı olarak virüs/trojan da bulaşır, sistemde çöker :)