Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

windowsa format atamıyorum :(

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm arkadaşlar windowsuma format atamıyorum xp cd sini taktım ama ama bilgisayarı başlatınca windowsu kurmak için bir tuşa basın diye bişey çıkmıyor arkadaşım bıosdan deleteye bas harddiskimi ne iptal et sonra onu cd rom yap falan dedi ama anlamadım bi türlü :S

bunlarda windosumun resimleri

Benzer konular

cikolatacadii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cd takıp yeniden başlattığında yazılar çıktığında f12 yap boot menüsüne gelecektir...
oradan ok tuşları ile sd room yazanı seçip enter....yap..f12 olmazsa f8 i dene....
ikisinden birisi mutlaka...

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cd takıp yeniden başlattığında yazılar çıktığında f12 yap boot menüsüne gelecektir...
oradan ok tuşları ile sd room yazanı seçip enter....yap..f12 olmazsa f8 i dene....
ikisinden birisi mutlaka...

aynı senin dedigii yaptım ama f9 tuşu ile cd romu işaretledim olmuyo gene :S

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Bios'dan First Boot yazan yeri cdrom yapmişsin, orada sorun yok.. bu durumda cdrom'unda veya cd'de sorun olabilir.. ilk önce windows cd'nin düzgün çalişip çalişmadiğini kontrol et, yani bilgisayarin normal açik iken windows cd'ni taktiğinda otomatik olarak setup penceresi ekrana geliyor mu ona bak.. şu durumda muhtemelen gelmemesi lazim :)

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bios'dan First Boot yazan yeri cdrom yapmişsin, orada sorun yok.. bu durumda cdrom'unda veya cd'de sorun olabilir.. ilk önce windows cd'nin düzgün çalişip çalişmadiğini kontrol et, yani bilgisayarin normal açik iken windows cd'ni taktiğinda otomatik olarak setup penceresi ekrana geliyor mu ona bak.. şu durumda muhtemelen gelmemesi lazim :)

ewet arkadaşım geliyor ama bende 2 tane cd rom var birisi f biriside e üstekide altakide çalışıyo cd yi açıyor yani ama bilgisayarı başlatınca windowsu yükle demiyor kaç saattir yapamadım ya :

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Second Boot ile Third Boot'u auto yaparmisin.. sadece First Boot cdrom kalsin.. biraz araştirdim, ayni olay birinin daha başina gelmiş, bu şekilde çözmüş olayi.. bir dene istersen..

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Second Boot ile Third Boot'u auto yaparmisin.. sadece First Boot cdrom kalsin.. biraz araştirdim, ayni olay birinin daha başina gelmiş, bu şekilde çözmüş olayi.. bir dene istersen..

söyledigin yerlere girdim ama auto die bişey bulamadım malesef
sadece bunlar var

FLOPPY
HDD-0
SCSI
CDROM
HDD-1
HDD-2
HDD-3
USB-FDD
USB ZIP
USB-CDROM
USB-ADD
LAN
Disabled

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bios unuzu resetleyip, birinci ve ikinci boot u cdrom olarak ayarlayarak diğerlerini kapatıp denermisiniz ? ...

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
o zaman 2 cdrom var demiştin.. bunlardan tekinin kablolarini sök.. daha sonra

First Boot: Cdrom
Second Boot: HDD-1
Thirt Boot:HDD2

olarak ayarla.. eğer bu da olmaz ise, başka bir cd ile denemeni önereceğim.. başka bir mantikli açiklamasi kalmiyor çünkü.. :/

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bios unuzu resetleyip, birinci ve ikinci boot u cdrom olarak ayarlayarak diğerlerini kapatıp denermisiniz ? ...

bıosu nasıl resetliyebilirim kusura bakmayın pek fazla anlamıyorum bıos dan

o zaman 2 cdrom var demiştin.. bunlardan tekinin kablolarini sök.. daha sonra

First Boot: Cdrom
Second Boot: HDD-1
Thirt Boot:HDD2

olarak ayarla.. eğer bu da olmaz ise, başka bir cd ile denemeni önereceğim.. başka bir mantikli açiklamasi kalmiyor çünkü.. :/

denedim arkadaşım ama gene aynı windows oldugu gibi başlıyor cd ile başlat demiyor başka bir bilgisayara takıyorum windowsu başlatmak için bir tuşa bas dior

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bios un ana görüntüsünün bir fotoğrafını tam çekerseniz size tam yerini söyleyebilirim..
Birde masaüstü bilgisayarı mı dizüstü mü bilgisayarınız

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlarım hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum olmuyor başım aagrıdı artık uğraşmıcam sadece bi ton emegim gitti onlar önemliydi ama olmuyo hepinizin yardımları için çokkkkkkkkkkkkkk teşk. ediyorum saolun

Prohibitive

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı sorun bende de var... biosu resetledim.. hatta biosun pilini bile çıkarıp taktım :D olmuyor :D bunun en güsel caresi fdisk yapmak :D

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bıosu nasıl resetliyebilirim kusura bakmayın pek fazla anlamıyorum bıos dan

denedim arkadaşım ama gene aynı windows oldugu gibi başlıyor cd ile başlat demiyor başka bir bilgisayara takıyorum windowsu başlatmak için bir tuşa bas dior

Bıos pilini çıkartıp tekrar takın.

1) Anakartın üzerinde bir pil var "bios pili onu çıkarın ve 15-20 dk kadar bekleyin

ya da;

2) Biosa girin orada bios reset bölümü var arayı Enter' la ve "yes" seçeneğini seçin.

Bıos ekranında;

1-First Boot: CDROM
2-Second Boot: HDD
3-Thirt Boot:CDROM

Olarak ayarlayın ayarları kaydedip çıkın.Cd yi boot ettikten sonra "_Cd dn ön yükleme için bir tuşa basın" yazısı gelecektir.Sonra hehangi bir tuşa basıp devam edin.

Eğer olmazsa farklı bir cd deneyin.

Son düzenleme:

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Anakartınınızın modeli nedir?
Ve Windowsta herhangi bir cd çalıştırdığınızda okuma sorunu varmı ?

Veya işimizi garantiye alalım....
Biosa girdiğinizde Load optimized defaults'a tıklayın
yes diyin

Sonra save exit setup
yes....
Ayarları kaydettikten sonra restart
ve Deneme sonucunu paylaşın....

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dün mecburen bilgisayarcıya götürdüm ve adam yapmış
hepinize tşkler arkadaşlar

AbduRRahmaN_60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sen yaptırmışsın...
ama yinede söyleyeyim...
BIOS'tan Advanced BIOS Features seçeneğine girip First Boot Device seçeneğine girip CD-ROM'u seçecektin... 2.ye HDD-0, 3.ye de Floppy'i seçebilirsin... 2 tane CD-ROM olması bişeyi değiştirmez... Herhangi birine taksan da olurdu zaten...
Yukarıda yazdıklarım olsa bile Windows kurulum cd'n otomatik kurulumu desteklemesi lazımdı.....

korkaks

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
t.me
kullandıgın xp cd si boot bi cd değil zannedersem yaptıgın işlemler doğrı ve tüm arkadaşların dedikleri tamamiyle dogru ama kucuk bi ayrıntı xp cd boot değil

AbduRRahmaN_60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kullandıgın xp cd si boot bi cd değil zannedersem yaptıgın işlemler doğrı ve tüm arkadaşların dedikleri tamamiyle dogru ama kucuk bi ayrıntı xp cd boot değil
Aynen...
Belki de kullanıdığın XP Kurulum CD'sinde boot özelliği yoktur..