Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yaprak test için yardım

alpsecen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yakında yaprak test yapmaya başlayacağım. bu konuda tecrübesi olan varsa...
sayfa ayarlamaları, renk kullanımı, punto vs tavsiyelerinizi bekliyorum.
şimdiden teşekkürler.

Benzer konular

pirsel

🌱Yeni Üye🌱
pagemaker diye bi program var onda yazmak çok kolay sadece çizimleri corelde yapıp yapıştıracaksın.

mengeser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mutlaka Math Type programını temin etmelisin.
Matematik ve Geometri terimleri için gerekli.
Dalında uzman.
Bundan sonrasını adım adım sormakta fayda var.
çok uzun bir konu olduğundan anlatım yapacak kadar zaman bulabilir miyiz bilemiyorum.

alpsecen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
önerdiğiniz programlar için çok teşekkür ederim. ama ben hepsini corelda yapmak istiyorum. yinede önerdiğiniz programları temin ettim ve üzerlerinde çalışmaya başladım. şekil çizmek içinse grafik tablet avantajım var. tek eksiğim iyi bir bilgisayar, onuda bu hafta alacağım. incelediğim yaprak testler A4 den biraz küçükler. sanırım sayfaların ölçülerini bunlara göre ayarlayabilirim. daha başka önerileriniz varsa beklerim.

fırfır

🌱Yeni Üye🌱
slm

slm bende corelde yaprak test hazırlamak istiyorum. eğer sen becerebildiysen bana da yardımcı olabilirmisin. sayfa ayarları, punto hakkında falan

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yaprak test için corel çok zahmetli bir program olur... önde gelen dersanelerin birinde çalışıyordum ve hergün günlük ulusal bir zageteye öss için konu testi ve deneme sınavı hazırlıyordum... bence bu iş için indesign veya quark kullanmalısın... sözel bölümler belki daha kolay gelecek ama sayısal bölümlerde mutlaka çiizmleri başka bir yerde yapman gerekli... semboller de cabası...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Bence istediğinize en uygun bir yaprak testi elinize alıp, enini boyunu ölçmelisiniz ve değerlerini teker teker programınıza girmelisiniz. piyasada bunun örnekleri çok fazla var. onları da incelemenizin faydası var. bizim burdan sizi yönlendirmemizle olacak iş değil bu çünkü ölçüler oturduktan sonra yazılar yazıldıktan sonra malzemelerde hazırsa onu işlemek size kalıyor.. tabi bittikten sonra nerelerde eksiğim var diye sormanızın faydası vardır diye düşünüyorum.
başarılar dilerim..

alpsecen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence istediğinize en uygun bir yaprak testi elinize alıp, enini boyunu ölçmelisiniz ve değerlerini teker teker programınıza girmelisiniz. piyasada bunun örnekleri çok fazla var. onları da incelemenizin faydası var. bizim burdan sizi yönlendirmemizle olacak iş değil bu çünkü ölçüler oturduktan sonra yazılar yazıldıktan sonra malzemelerde hazırsa onu işlemek size kalıyor.. tabi bittikten sonra nerelerde eksiğim var diye sormanızın faydası vardır diye düşünüyorum.
başarılar dilerim..

örnek bir yaprak testin ölçülerini aldıktan sonra kesim payı bırakmalı mıyım. çünkü baskı aşaması benimle ilgili değil. ben yazdıktan sonra pdf ye çevirip teslim edeceğim. yapacağım testler 6, 7, 8. sınıflara hipat edecek. bunun için 10-11 punto yeterli mi?
şekil çizmeyide grafik tablette yapacağım. matematiksel işlemler için math type çok işe yarar diye düşünüyorum. önce worldde yazıp corela paste yapılınabiliniyor
herkese tavsiyeler için çok teşekürler.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
örnek bir yaprak testin ölçülerini aldıktan sonra kesim payı bırakmalı mıyım. çünkü baskı aşaması benimle ilgili değil. ben yazdıktan sonra pdf ye çevirip teslim edeceğim. yapacağım testler 6, 7, 8. sınıflara hipat edecek. bunun için 10-11 punto yeterli mi?
şekil çizmeyide grafik tablette yapacağım. matematiksel işlemler için math type çok işe yarar diye düşünüyorum. önce worldde yazıp corela paste yapılınabiliniyor
herkese tavsiyeler için çok teşekürler.

eğer indesingde çalışyorsanız kesme payı bırakmanıza gerek yok otomatik bırakıyor zaten. ama başka bir programsa bırakmalısınız. baskıya göndermeden önce örnek olarak 1 2 sayfa pdf yapıp bir çıkış alın. eğer 10 punto çok büyük gelirse yine küçültürsünüz. deneme yanılma yapmanız gerekir. daha önce yaprak test yapmadım malesef sadece. ama mizanpaj bilgimce yardımcı olmaya çalışıyorum. worddwn kopyalamak pek sağlıklımıdır bilmiyorum. türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz..
kolay gelsin...

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaprak test için corel çok zahmetli bir program olur... önde gelen dersanelerin birinde çalışıyordum ve hergün günlük ulusal bir zageteye öss için konu testi ve deneme sınavı hazırlıyordum... bence bu iş için indesign veya quark kullanmalısın... sözel bölümler belki daha kolay gelecek ama sayısal bölümlerde mutlaka çiizmleri başka bir yerde yapman gerekli... semboller de cabası...

Acaba matematik ve geometri testlerinizden indesign örneklerinden sadece 1 er sayfa paylaşmanız mümkün mü fikir edinebilmek için...

Amacım tasarımınızı kopya etmek değil acaba nasıl bir yol izliyorsunuz onu merak ettim sadece... Teşekkür ederim.