Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardım - eps formatındaki vectorel dosyaları illustratorde kullanma

eymenkaan

🌱Yeni Üye🌱
merhaba,

freepik gibi siteden vector dosyası ındırıyorum. ıcınde ai ve eps dosyası oluyor. ai yi actıgımda renkler cok canlı cıkıyor. fakat o sayfadakı calısmayı alıp baska calısmaya kopyaladıgımda renk canlılıgı gıdıyor.

ai olarak dosyayı actıgımda aynı sekılde photoshop a aktarıp psd olarak kullanmaya calısıyorum. ama yınede calısma bozuluyor ve yapamadım.

bır yerde yanlıslık yapıyorum. asıl ıstedıgım su. mesela katalog veya etıket tasarımı yapacagım. freepikten hazır vectorel dosya ındırıyorum. ai format vectorel calısma olunca sorun yok. ama calısmada ai harıcınde eps cızımlerı de varsa kullanamıyorum. calısmama nasıl entegre edebılırım aynı renklerle. formatı bozulmadan.

bılen arkadaslar yardımcı olabılırmı. cok memnun olacagım.

şimdiden teşekkurler.

Caner5516

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.canerkorkmazli.com
Merhaba hocam şimdi bende deneme amaclı ai den psd ye çevirdim photoshopta açınca herhangi bir renk farklılığı olmuyor ai den pdf ye çevirken rgb yada cmyk olarak çevirmeyi deneyin gene farklılıklar oluyormu.

eymenkaan

🌱Yeni Üye🌱
merhaba,

denedım fakat tam olarak ıstedıgımı alamıyorum. bu konuda profesyonel degılım.

asagıda bır lınk var. ornek calısma var. ben bu calısmayı aynı renk tonlarında katalog sayfamda kullanmak ıstıyorum.

Abstract set of web banners and business cards Vector | Free Download

http: //www. freepik. com /free-vector/abstract-set-of-web-banners-and-business-cards_818994.htm

birkac soru sorsam sorular ustunden cevaplarmısın

- ai formatlı dosyayı actıgımda ıcındekı herhangi bir tanesini sayfamda kullanmak istesem cmd+c ıle kopyalıp photosopta a4 sayfası acıp oraya cmd+v ıle yapıstırdıgımda cmyk da denedım rgb de ıkısındede goruntu renk parlaklıgı gıdıyor. psd olarak o tonları kaydedebılsem calısmada kullanabılırım. ama o calısmayı o tonlarla farklı bır ıllıstrator sayfasına yapıstırdıgımda yıne aynı sekılde renk tonu gıdıyor.

bu kısmı cozemıyorum. ve en cok karsılastıgım sorun bu.

rıca etsem yardımcı olabılırmsıın. yanlıs yaptıgım sey ney burada.

tesekkur ederım destegın ıcın.