Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yeni bir printer önerebilir misiniz?

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar. bir arkadaşımın önerisiyle hp 5550 lazer printer aldım fakat gördüm ki sonuçları çok istenen şekilde değil. özellikle renkler konusunda hiç tatmin edici değil. özellikle teslin(sentetik) kağıtlarda randuman alamıyorum. anlayacağınız başka bir printer arıyorum bu konuda nasıl bir printer önerirsiniz. ille lazer olmasına da gerek yok. kaliteli, canlı,renkleri tatmin edici olan bir printer. özellikle kuşe kağıt ve teslin kağıtlarında kaliteyi görmek istiyorum. önerilerinizi bekliyorum. iyi çalışmalar.

köftehor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar. bir arkadaşımın önerisiyle hp 5550 lazer printer aldım fakat gördüm ki sonuçları çok istenen şekilde değil. özellikle renkler konusunda hiç tatmin edici değil. özellikle teslin(sentetik) kağıtlarda randuman alamıyorum. anlayacağınız başka bir printer arıyorum bu konuda nasıl bir printer önerirsiniz. ille lazer olmasına da gerek yok. kaliteli, canlı,renkleri tatmin edici olan bir printer. özellikle kuşe kağıt ve teslin kağıtlarında kaliteyi görmek istiyorum. önerilerinizi bekliyorum. iyi çalışmalar.

öncelikle hayırlı olsun hocam bende de var hp 5550 tek eksigi parlak kagıtlara tam baskı yapamaması yoksa normal düz kagıtlara renk tonu canlı bir makine bir daha makine alacak zaman cok araştıracagım.iyi günler

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
doğru köftehor arkadaşım.parlak kağıtlarda mesela fotoğraf kağıdı,parlak bristol kağıtlarda bazı kısımlar silik çıkıyor ve renkler bozuk çıkıyor. acaba diyorum benmi yanlış kağıt ayarı seçiyorum. mesela köftehor arkadaşım teslin(sentetik) kağıtta baskı yapmak için kağıt türü olarak ne ayarı yapmak gerekir. yine aydınger kağıttan baskı yapınca hangi kağıt türü seçmek gerekir. bendekinin dili ingilizce biraz sorun oluyor. kısaca cevap verseydin sevinirdim. iyi çalışmalar.

köftehor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam yazıcı sürücüsünü HP Color LaserJet 5550 PCL 6 olarak güncelleştirirsen yazıcı ayarı türkçe olur.ben sadece bristola baskı yapıyorum onun için baskı kalitesini sert kagıt olarak yapıyorum anca öyle tam verim alamasamda idare ediyor

Grafik Canavarı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.niziphalkinsesi.com
hp yazıcılarda kuşe kağıda baskı yapacaksanız kuşelerde 125 grma kadar fotoğraf kağıdı üstü gramaj kuşelerde ağır fotoğraf kağıdı veya diğer fotoğraf kağıtlarını seçin birostola kalın parlak (bu seçenek her yazıcıda olmayabilir buna benzerini bulup seçiniz) aydıngere baskı yapmak için ağır 90, 105 gram kağıt seçeneğini tıklayın sorun vermemesi gerekir hp yazıcılar modellerine ve yazım dilleirne göre farklılık gösterir lakin tüm yaızcılarda tüm kağı çeşitleri mutlaka vardır deneyerek de bulbilirisniz kullandığınız kağıda hanfgi baskı kalitesinin iyi geleceğini farklı baskı ayarları yaparak ta deneyebilirsiniz sentetik kağıt kullanmadığım için bilmiyoru ama mutlaka ona görede bi kağıt modeli geçiyordur