Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yeni bir reklam şekli

mtk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mtkwerbung.de
Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde bir arkadaşım, bu reklam şeklini bir şehirde görmüş. Bazı kişiler şehir içerisinde kafalarının üzerinde bir televiyzonla geziyorlarmış ve bu televizyonda de sürekli olarak değişen reklamlar yayınlanıyormuş. Bu şekilde şehir içerisinde gezerek firmaların hem tanıtım ve kampanyaları yapılıyormuş . Bu reklam şekli hakkında bilgi verebilecek biri varmı?

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba Arkadaşlar,

Geçenlerde bir arkadaşım, bu reklam şeklini bir şehirde görmüş. Bazı kişiler şehir içerisinde kafalarının üzerinde bir televiyzonla geziyorlarmış ve bu televizyonda de sürekli olarak değişen reklamlar yayınlanıyormuş. Bu şekilde şehir içerisinde gezerek firmaların hem tanıtım ve kampanyaları yapılıyormuş . Bu reklam şekli hakkında bilgi verebilecek biri varmı?

İlginç bir fikir olmakla birlikte, uygulaması zor ve etik değeri düşük, resmiyeti nerdeyde imkansız birşey..

1.) Bir televizyonun (ki en az 37 cm olmalıki gözüksün) ağırlığı yaklaşık 4 kg. bu Tv yi çalıştırmak için gerekli enerji için kullanılacak jeneratör yaklaşık 15 kg. bu işi yapacak adamın vay haline...

2.) Madem TV ozman ses gerekli, ee sesi her mahallede her sokakta açamassın hastası olan, bebeği olan insanlar tepki verir, şehir merkezinde ses zaten duyulmaz.. Kısacası eksik bir uygulama olacak

3.) Her reklamın bir bedeli vardır.. Örneğin tabela için belediyelere ödeme yapılıp izin alınır. Peki buna belediye izin veririrmi? Hayır vermez.. Bu gün araç giydirmede bile ruhsata işleme reklam bedeli KDV vs. bir sürü devlet dairesi sıkıntısı çekilirken bu tür bir uygulama daha 2. gün iptal olur. Zabıtalardan kaçan bir TV yaratmış olursun..

netrov

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.muhercoban.com
Bu tarz bi reklam tarzı var aslında fakat sizin dediğinizden biraz daha farklı . 3 Tekerli bir bisiklette arka kısmında sürekli değişen reklam tabelası var billboard tarzıda :) Gerekirse seste eklenebilir diye düşünüyorum . Güzel bir uygulama aslında . Ama Onur kardeşimin dediği gibi bu reklam için kullanılcak arkadaşın vay haline :) Kolay değil gün boyu o şekilde gezmek :)

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
espiri olsun diyemi yazdınız gülmekten kırıldım vallahi
umarım gerçekleşitrirsiniz

espri degil böyle bişey var gerçekten.tv degil ama pano tarzı birşey tasıyorlar.
kamyonet tarzı bir aracın üstündede kayan reklamlar gördüm.sektör büyük bi değişimin eşiginde

SZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Değişik bir uygulama olur ama onura katılıyorum herkez çıksın reklam yapsın ozaman o şekilde ses kalabalığından başka birşey olmaz sadece görüntü olsa o da trafik ihlaline sebep olur :)

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlginç bir düşünce olmasına karşın uygulama zorlukları gerçek anlamda ortada ayrıca bu fikir herhalde avrupa şehirlerinden birinden gelmiş olmalı bu arada böyle bir reklamın müşteriye maliyetini de düşünmek gerekir. Ayrıca bir sürü de resmi yazışma falan sıkıntısı büyük
Ama teşekküler arkadaşlar günün yorgunluğuna gülmek iyi geldi.

antiakos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
söylediğiniz reklam modeli şimdilik yok bir fikir halinde olsa bile yukarda sayılan gerekçelerden dolayı yapmak çok zor kaldıki böyle bir girişime gerek yok çünki diğer meteryallerden daha ekonomik değil.. seyyar bord olayına gelincede o uygulama gerek sesli grekse görsel yapılmakta ama sadece seçimlerde izin verilir.açık hava reklamcılığı malasef tekel de olduğu için buna sadece RTE onay veriyor...

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
söylediğiniz reklam modeli şimdilik yok bir fikir halinde olsa bile yukarda sayılan gerekçelerden dolayı yapmak çok zor kaldıki böyle bir girişime gerek yok çünki diğer meteryallerden daha ekonomik değil.. seyyar bord olayına gelincede o uygulama gerek sesli grekse görsel yapılmakta ama sadece seçimlerde izin verilir.açık hava reklamcılığı malasef tekel de olduğu için buna sadece RTE onay veriyor...

arkadaşım yorum yapmadan önce yorumları okuyun derim.gözümle gördüm.tabi bana inanırsınız inanmazsınız orası size kalmış

Graphixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kenan doğulunun klibinden esinlendikleri besbelli ortada :)

ay_hux

🌱Yeni Üye🌱
Kenan Doğulunun Esinlenmediği Ne Malum? Konuyu başlatan arkadaş böyle bir reklam mecrası mevcut, fakat Türkiyede pek yaygın değil.

anil_k

🌱Yeni Üye🌱
Çok iyi bir fikir bence, kaliteli ve dikkat çekici. O ekranlarda yayınlanan reklamlar pahalı olacağı için kaliteli reklamlar yayınlanması gerekir, doğrusu da bu olur lütfen. Ben saçma sapan reklamlara hiç tahamül edemiyorum. Mesela Polisanın yeni reklam filmi o kdr başarılı diğer bütün reklamlar kötü görünüyor gözüme, çok başarılı bir reklam filmi olmuş.
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu basitya.. istanbul da en çok rastlarız hatta..reklam işi biyandan görülüp....yalnız,firmaların tanıtım ve kampanyaları derken reklam bizzat,demek ister gibi bi haliniz var..:))

x-ir

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
iinsan.wordpress.com
bu dediğiniz yaygınlaşırsa sokaklarde gürültü patırtı artacak iyice
patatesci soğancıya şükredeceğiz : ))

ASBODRUM

🌱Yeni Üye🌱
Gelistirilirse kaliteli ve az maliyetli bir proje olacagı kanısınndayım