Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yitiriyorum insanlara ve mesleğe saygımı:(

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar iş arıyordum... Çok deneyimli ve bilgili değilim ama reklam konusunda ve grafiğinde 2 yıl kadar çalıştım stajla birlikte . diğer iş yerimde 600+ diğer şartlarla çalıştım sağlık sorunlarından dolayı çıkmak zorunda kaldım. iş aramaya başladım bir iş yeriyle konusdum şartlara geldik bana yaklasık 1 bucuk saat uzaklıkta otobüsle gelip gideceğim ve kabul ettim çalışmak istediğim için sigorta yok dediler ve aylık ne kadar biliyormusunuz 200 TL dediler... Çok yazıkki artık saygı kalmıyor bende. 200 tl yi egitim alan ve stajer öğrencilere ayda verirlerken ben 8.00-19.00 çalışacagım ve 200 TL ve sigorta yok bu nasıl bir anlayıstır. insanlar bu kadarmı düşüncesiz oluyor:(:worried:meslek lisesi okudugum için ilk defa ama ilk defa pişman oldum... :crying::crying: yaşımdan dolayı zaten hiç dinlemiyorlar bile. 19 yasımdayım dediğimde tamam diyip olumsuz konusmalar yapıyolarlar... Mesleğe saygım kalmıyor gibi ..:sadsmile::sadsmile::sadsmile:

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Meslekle ne alakası var anlamadım? 2 yıl staj yapmışsınız! 40 gün staj yapılır. 1 senede fazla fazla kapmış olursunuz işi zaten. Ben de herkes gibi stajyer olarak girdim. 2 sene sonra Grafik tasarımcı olarak ayrıldım. Siz kendinizi geliştirememişsiniz. Üniversite mezunu da değilseniz eğer, işiniz zor. Düşük maaş teklif etmeleri normal.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
geçen gün buna benzer bir konu daha okumuştuk bir arkadaşımızdan... izmirde mi oluyo bu düşük maaşlı sistem bilmiyorum ama bildiğim şu varki, Türkiye'de gençlerdeki yaşama duygusu köreltiliyor malesef. Sonra beyin göçü yok üretememe vs gibi şeyler çıkıyor ortaya... Avrupa'da bir kartvizit 200 Euro'ya yapılırken, bir bilgisayar formatı 100 Euro'ya atılırken yurdumun genç, zeki gençlerine bir ay boyunca çalışmanın karşılığında 200 TL teklif edilebiliyor... Ya bu gençlerin kıymetini bilemiyor bu ülke, yada bu gençlerin, bu beyin gücünün bu ülkeye hizmet etmesi istenmiyor...

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım,

Sen umudunu ve inancını yitirme sakın. Kim nederse desin. Eğer meslek olarak grafikerliği seçtiysen azimle savaşmalısın, ki ilerde iyi biryere gelesin. Artık mesleğimiz hem zorlaştı hemde gerçekten bu işi hakkını vererek yapanda azaldı.Neden dersen artık internet var ve herşey hazır, ordan burdan alıp ekleyip birşeyler yapmanın adı tasarımcılık oldu. Ordan burdan aldıklarını övünerek sunanlar da kendilerini grafiker zannediyor. Önemli olan neyi nerden aldığı değil aslında. Kendinden birşeyler katması esinlenmek ayrı şey çalmak ayrı. Moralini bozma ve çok çalış gayret et. Gerekirse kendine uygun bir yerde stajer olarak çalış. Ama o zamanınıda çok iyi değerlendir.Senden ricam insanlarada mesleğe de saygını yitirme.

Şimdi sıra sana geldi LARANA: Arkadaşımız içinde bulunduğu durumdan dolayı psikolojik olarak içine kapamak üzereyken biz netteki arkadaşlarına bir kaç şey yazmak böylece rahatlamak ve içinde bulunduğu durumu anlatarak fikir almak istemiş.Bizim ona destek olmamız gerekirken siz kalkmışsın

" Siz kendinizi geliştirememişsiniz. Üniversite mezunu da değilseniz eğer, işiniz zor"

gibi bir cümle kurmuşsunuz.Sizin bu kelimeleriniz arkadaşımızın pes etmesini kolaylaştırmakdan başka hiçbir işe yaramaz.Sizden ricam daha olumlu ve yapıcı olmanızdır.

Son düzenleme:

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Bana gel abla iş bulanakadar takılırsın.
Zor iş buldum 5 ay boşta kaldım, bilirim derdini.
Şimdi reklamcıda grafik tasarım yapıyorum.
Atölyede yardımcı oluyorum ve montaja çıkıyorum :)
kalbini ferah tut gel sana moral veririm...

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
pardon larana stajla birlikte 2 yıl dedim. 40 gün stajdan bahsetmişsiniz ama siz mezun olalı çok olmus sanırım bizim lisede 9 ay staj yapılıyor ve ben yeni mezun oldum.. grafik okumadıgımı belirttim ama dünya genelinde tasarım1. si olmus kişi begitici personelimdi bana uc noktalarda tasarım kavramlarını anlattı yani grafikerim demiyorum... grafikerlik zor bir iştir herkez yapamaz... ben bildiğim işi yapmak istiyorum reklam sektörü ve bundan bahsettim. ama siz o kadar katı konusmuşsunuzki yinede teşekkür ederim...

"Ya bu gençlerin kıymetini bilemiyor bu ülke, yada bu gençlerin, bu beyin gücünün bu ülkeye hizmet etmesi istenmiyor..." aynı şeyleri düşünüyorum yorumunuz için teşekkürler.

ayyuce canım çok sağol bu yapıcı ve destek verici kelimelerin için insanın ister istemez morali bozuluyor. çok teşekkürler arkadaslar yorumunuz için bu olay tek benim basıma gelmiyor birçok kişinin basına geliyor belki sorunları konusarak halledebiliriz diye açmıştım eksiğimi görmem gerektiğine inanıyorum çok sağolun.

namaste bende çok iyi biliyorum reklam sektörünü zordur :) ama özlüyorum o sektörü gelirim tabiki morale ihtiyacım var sanırım :(

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesinlikle haklısın,

Sorunlarımızıda sevinçler ve heyecanlar gibi paylaşmalıyız ki değer kazansın. Sen pes etme yeter. Şunu unutma kim olursa olsun

"KİMSE ANNESİNİN KARNINDA ÖĞRENMEDİ BU İŞİ"

Başarı yoluna boş bir heybe ile girersen, yolun dik, hedefin uzak oluşu seni bu yoldan alıkoyabilir. Ama yola çıkmadan önce 'azmin' kapısını çalıp heybene 'inanmak' kelimesini koyarsan, başarı yolunun ne kadar düz, hedefin ne kadar yakın olduğunu görürsün.

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle haklısın,

Sorunlarımızıda sevinçler ve heyecanlar gibi paylaşmalıyız ki değer kazansın. Sen pes etme yeter. Şunu unutma kim olursa olsun

"KİMSE ANNESİNİN KARNINDA ÖĞRENMEDİ BU İŞİ"

Başarı yoluna boş bir heybe ile girersen, yolun dik, hedefin uzak oluşu seni bu yoldan alıkoyabilir. Ama yola çıkmadan önce 'azmin' kapısını çalıp heybene 'inanmak' kelimesini koyarsan, başarı yolunun ne kadar düz, hedefin ne kadar yakın olduğunu görürsün.

haklısın :worried: pes etmemek lazım ileri gitmek için başarmak zorundayım... çok sağol çok yardımcı oldun gerçekden bazen insan moral dolu sözler duymak istiyor..

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Ayyüce hanım yazdığınız moral dolu yazılarınızdan dolayı size
bunu veriyorum !
kupaayyuce.jpg

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Biz eğitmenler her nerde ve her zaman şartlar ne olursa olsun olumlu yaklaşmak zorundayız ki karşımızdaki insanı kazanalım ve bir yere gelmesine yardımcı olalım.
Namasteeee'nin teklifini düşün bence hiç fena sayılmaz. Aksine ne öğrenirsen o kar derim. Hatta çokşey öğreneceğindende eminim.
Herşey gönlünce olsun.
İyi haberlerini bekliyorum.

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ediyorum. Ben düşündüklerimi dile getirdim hepsi bu. Hepimiz bir yerlere gelemk için çaba gösteriyoruz, birbirimizi tanımasakda destek olmalıyız.

Namastee

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com
vallahi yazık, bi yanlışlık olmalı bu kadar sömürmek olurmu, 200 TL nasıl oluyor, başka iş görüşmesine gidince mülekadda bundan bahsetme, sen yanlış yere gitmişsin heralde, başka bi sektörden bi yerdir orası, :anlamadim:

life2-lost

🌱Yeni Üye🌱
hiç ama hiç moralini bozma onların sana ihtiyacı yokmuş
ciddi değillermiş bunu dürüstce söylemek yerine açgözlü davranıp
emeğini kullanıp kullanamayacaklarını merak etmişler bu zihniyet heryerde
var inancını kaybetme

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Aslında grafikte değil de webmaster likte müthiş bir eleman ihtiyacı var. Geçenlerde asp veya php bilen birilerini aradık ama ne yazık ki bulamadık. Bulduklarımız uğraşamayacak kadar meşkulüz dediler. Artık eskisi kadar uğraşarak para kazanmak istemiyor insanlar. Ne isterseniz yarım saat içinde alternatif çalışmalar ile beraber hemen geliyor. Bunların hepsi bazılarının da dediği gibi hazır template ler ve direk logo ve isim değişikliği ile hazır hale getiriliyor. Geçenlerde bir üniversitenin verdiği bir seminere afiş tasarımı yapılmış ve epey de bilinen bir firma. Aynı afişin asadal templatesini webte buldum. Böyle şeylere artık o kadar rastlıyorum ki, karşıma çıkan her üç tasarımın ikisinini içerisinde bu tip şeyler bulmak mümkün.

Grafik işi biraz doyuma ulaşmış gibi. Arkadaşım kendi bir şirket açtı Kocaeli de ama şu an soruyorum iş olmamasından yakınıyor. Herkes artık belli başlı firmalara yaptırıyor afişlerini. Dert çok anlayacağınız.

Yine de umutlu olmak lazım.

ttuurrgguutt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Biz eğitmenler her nerde ve her zaman şartlar ne olursa olsun olumlu yaklaşmak zorundayız ki karşımızdaki insanı kazanalım ve bir yere gelmesine yardımcı olalım.
Namasteeee'nin teklifini düşün bence hiç fena sayılmaz. Aksine ne öğrenirsen o kar derim. Hatta çokşey öğreneceğindende eminim.
Herşey gönlünce olsun.
İyi haberlerini bekliyorum.

helal sana ayyüce hn.
okudukca içim açıldı, içim açıldıkca okudum seni
valla ağzından bal damlıyor, ne kadar pozitif bir insansınız hayat dolu iyimser, steril, her konuya vakıf, responsive, bescheidenx, sentimental.
bu forumda ilk mesajım hayırlı olsun.....

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
helal sana ayyüce hn.
okudukca içim açıldı, içim açıldıkca okudum seni
valla ağzından bal damlıyor, ne kadar pozitif bir insansınız hayat dolu iyimser, steril, her konuya vakıf, responsive, bescheidenx, sentimental.
bu forumda ilk mesajım hayırlı olsun.....

Çok teşekkür ediyorum Turgut bey,
Bütün bu sözleriniz için ama hiçbirisini de hakettiğimi zannetmiyorum.
Tevazu ediyorsunuz diyeceksiniz ama etmiyorum.Söyleyecek kelime bulamadım.
Aramıza hoşgeldiniz.