Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yoŞa Graphic_&_DeSign

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
YoŞa Nedir?
Kızılırmak'tan çıkarılan toprağın ,çömlek yapmında kullanılmak üzere pişirilmesi sonucunda açığa çıkan bordo renk.
Tasarımda & işareti bir balığa benzetildi, böylelikle grafik ve dizayn sembolize edildi...Ve Bordo renk sadece & işaretinde kullanıldı.Tasarımın en can alıcı noktası ise yoŞa 'daki Ş'yi simgeleyen,gülümseyen yüz ifadesi...:emo1:

yosagc5.jpg

Benzer konular

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sunumun hoş fakat anlattıklarını logoda verememişsin gibi geldi bana.. Ayrıca "&" işareti ni balığa benzetemedim. Logonun büyük halini bilemem ama küçük halinde o arkadaki baloncuklar (galiba!) leke gibi durmakta. Ayrıca logodaki harflerin tam oturmamış olduğunu ve bu yüzden gülen yüz ifadenin görünmediğini yada istenileni vermediğini düşünüyorum. Üzerinde biraz daha calışman gerekli

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın yoSa Lütfen forum kurallarımızı okuyunuz.

15-) Forum içerisinde herkesin görebileceği mesajların (metin) tümünün kalın (bold), renkli ve büyük punto ile yazılması yasaktır...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
& İşaretinin arkasındakiler Sıçrayan suyu sembolize ediyor, logoya bir bütün olarak değilde bu ne, şu ne diye bakarsanız göreceğiniz şey çizgilerden ibaret olacaktır. Harfler bilinçli olarak böyle yerleştirildi, Logonun üst kısmında düzgün bir eğim varken alt kısmında asimetrik bir görünüm var , buda yoŞa Graphic_&_Design 'nın Tasarımlarında simetriyle asimetriliği birlikte kullanabileceğinin bir göstergesi.Uyum asimetriylede sağlanabilir...

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Cok fazla oyun var yosa. Grafik tasarimin altin kurali her tasarimin icerisinde tek bir oyun sansinin olmasidir. Balik bir konsept, gulen yuz baska konsept, yazi karakterleri bambaska... bir konuya yogunlas ve konseptini bunun uzerine kur.

"kopekler sakiz cignerken kuyruk sallayamaz" <Zali Bushkar> :)

Son düzenleme:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir logodaki en temel Amaç Firma Özelliklerini yansıtabilmektir...Bir Tasarımda yüzlerce anlam olabilir ama herkes bunları göremez, ben anlattığım için siz görüyorsunuz, yoksa gördüğünüz tek şey Gülen bir yüz olacaktı....Ben Net bir Logo açıklaması yaptım, Yoksa sadece ekler ve susardım , konuyu saptırmayalım :) Tşkler

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
& İşaretinin arkasındakiler Sıçrayan suyu sembolize ediyor, logoya bir bütün olarak değilde bu ne, şu ne diye bakarsanız göreceğiniz şey çizgilerden ibaret olacaktır. Harfler bilinçli olarak böyle yerleştirildi, Logonun üst kısmında düzgün bir eğim varken alt kısmında asimetrik bir görünüm var , buda yoŞa Graphic_&_Design 'nın Tasarımlarında simetriyle asimetriliği birlikte kullanabileceğinin bir göstergesi.Uyum asimetriylede sağlanabilir...

Bazen sizin gördüklerinizi ve hissettiklerinizi başkaları görmez ve hissetmez. Herkesin bir bakış açısı ve değerlendirme tarzı vardır. Her eleştiriye bu kadar alınacaksan bence çalışmalarını yoruma ekleme. Son birşey; logoyu görecek olan herkese bu şekilde açıklayacak mısın yoksa yanında anlatmak istediklerini anlatan bir kitapçık mı yazacaksın?

İyi çalışmalar

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
logo çok karışık aslında, tristan78 arkadaşımında bahsettiği üzere bu kadar çok şeyin bir logoda anlatılmaya çalışılması bir hata olabilir, daha sade, grafik tasarım üzerine yoğunlaşmış bir logo ile daha iyi yol alabileceğin kanısındayım. Kolay gelsin.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle Alınmadım :) pacp10 Anlatmak istediğimi bi anlamaya çalış istersen ,Bir kitap yazarsın ve içinde birşeyler anlatırsın, kimi kendi yorumlar , kimi yazarın kasdettiğini anlar, kimi hiçbişey anlamaz...yorumlarınız için tşkler

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
Kesinlikle Alınmadım :) pacp10 Anlatmak istediğimi bi anlamaya çalış istersen ,Bir kitap yazarsın ve içinde birşeyler anlatırsın, kimi kendi yorumlar , kimi yazarın kasdettiğini anlar, kimi hiçbişey anlamaz...yorumlarınız için tşkler

değil mi ama, tutar çorba yaparsın kimi koklayarak ne çorbası olduğunu tahmin eder, kimi içerek, kimide bitirir ama ne çorbası olduğunu çözemez :) olaya biraz esprili yaklaşmak istedim arkadaşım, amacım direkt dalga geçmek değil.. temel amacıda kitap ile logo arasındaki fark...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yaptığın eleştirilere kendi görüşlerim doğrultusunda bende karşı eleştiri yaptım, yorumların için tşkler ,Temel amacıda kitap ile logo arasındaki benzerlik ;)

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟

Sayın Yosa (Bkz: sayın diyorum) Size başarılar diliyorum. Sizinle boş boş tartışıp bu güzel siteye haksızlık etmek istemiyorum
:iloveyou:

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Herşeyden en önemlisi ingilizce'de büyük İ harfi olmaz ilk önce o kısmı düzeltelim.

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Bir logodaki en temel Amaç Firma Özelliklerini yansıtabilmektir...

Yosa... Kesinlikle katiliyorum ve buna burda kimsenin itiraz edecegini sanmiyorum.

Bir Tasarımda yüzlerce anlam olabilir ama herkes bunları göremez, ben anlattığım için siz görüyorsunuz,

Grafik tasarim yaparkenki amacimiz anlatima girmeden vermek istedigimizi vermek degil mi? ya da grafik tasarim zaten basli basina bir ifade/anlatim bicimi degil mi?

yoksa gördüğünüz tek şey Gülen bir yüz olacaktı....

Sanirim ben ve diger arkadaslarimiz daha fazlasini gordukleri icin burada elestirilerimizi yazdik.

Ben Net bir Logo açıklaması yaptım, Yoksa sadece ekler ve susardım

Ve bizde aciklamalarini alip, DEGERlendirip yorumlarimizi yazdik. degerlendirmeseydik bakar ve susardik.

konuyu saptırmayalım :) Tşkler

Hayir, herhangi bir saptirma yok lutfen tartismaya devam edelim.
Tesekkurler.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın Yosa (Bkz: sayın diyorum) Size başarılar diliyorum. Sizinle boş boş tartışıp bu güzel siteye haksızlık etmek istemiyorum
:iloveyou:

Sayın pacp10;
Sayın demişsiniz ve arkasından sizinle boş boş tartırşmak istemiyorum demişsiniz :) ne mutlu sizeki böyle çelişkileri bir arada yaşıyabiliryosunuz...

Başka bir amaç güdmeden eleştiri yapan arkadaşlara tşkler...:smile:

Ve Çok ilginç bişey dikkatimi çekti, değinmeden geçemiyecem.
Yapılan bir eleştiriye (yerinde yada değil orasını tartışmıyorum) karşı taraftanda başka bir eleştiri gelince kapılar kapatılıyor...Daha iletişim kurmada bukadar başarısızken evet bencede hiçbirimizin eleştiri yapmaya hakkı yok...Eleştirilere herzaman ok gelmez.Eleştiri yapacaksak karşı eleştiri alacak kadarda esnek olmalıyız. İyi Çalışmalar:smile:

DeaDMaNWaLKinG

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hiçbir yönüyle tutarlılığı yok bu çizimin..Hiçbir dengeye sahip değil..Ama çizimin sahibine büyük bir sanat eseri gibi göründüğü kesin..

Hayatta bazı temel değerler vardır..Bir binayı bile yaparken bir zemine ihtiyacınız vardır..Ve sağlam kolonlara..

Zemin algısı, uzak-yakın kavramı, ağırlık ve kütle bilgisi bir kompozisyonu düzenlerken gözden çıkarmamanız gereken unsurlardır...En iyi kompozisyonlar ve en iyi logo tasarımları bu dengeleri iyi kullanan çizerlere aittir..

Neticede bir logoda yakalamanız gereken şey akılda kalıcı ve ifade gücü yüksek bir LEKE etkisidir...Her yanında ayrı bir şifre ve anlatım içeren bir bulmaca olmamalıdır logo...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Sanırım inşaat fakültesi okumuş biri olarak söylediklerine tamamen katılıyorum,Günlük hayatta , halk diliyle zemin-kolon ilişkisi denir...Biz yapının Rijitlik merkeziyle ağırlık merkezi arasındaki uyum deriz, zira yapıda Atalet önemlidir.

Hiçbir Yönüyle tutarlılığı yok demişsiniz, Tşkler Sizin Fikriniz ve sizin aksinize saygı duyuyorum söylediklerinize...Akılda kalsın , lekesi olsun dimi ama :) İçi Boş ama çok çok güzel yada çooook yakışıklı bir insan gibi ;) Nasıl olsa sadece göze hitap edecek...

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
Sayın pacp10;
Sayın demişsiniz ve arkasından sizinle boş boş tartırşmak istemiyorum demişsiniz :) ne mutlu sizeki böyle çelişkileri bir arada yaşıyabiliryosunuz...

Başka bir amaç güdmeden eleştiri yapan arkadaşlara tşkler...:smile:

Ve Çok ilginç bişey dikkatimi çekti, değinmeden geçemiyecem.
Yapılan bir eleştiriye (yerinde yada değil orasını tartışmıyorum) karşı taraftanda başka bir eleştiri gelince kapılar kapatılıyor...Daha iletişim kurmada bukadar başarısızken evet bencede hiçbirimizin eleştiri yapmaya hakkı yok...Eleştirilere herzaman ok gelmez.Eleştiri yapacaksak karşı eleştiri alacak kadarda esnek olmalıyız. İyi Çalışmalar:smile:

Valla bu sitede herhangi bir çalışmama eleştiri ile yaklaşacak insanların yorumlarına öyle eleştirilerle karşılık veririm ki aklın durur, önemli olan kendini biraz köreltmek, ondan sonra inan her eleştiriye bir cevap çakarım, ama ne bu benim insanlara saygı göstermem demek olur ne de insanlar bana o aşamadan sonra saygı duyarlar...

- Uyum asimetri ile de sağlanabilir, ama sen sağlayabilmiş olmak zorunda değilsin..
- Herkes logoya bütün olarak bakmak zorunda değil, detaylar olmadıktan sonra hayat yüzeyseldir..
- "& İşaretinin arkasındakiler Sıçrayan suyu" sence ifade ediyor..
- "Bir Tasarımda yüzlerce anlam olabilir ama herkes bunları göremez, ben anlattığım için siz görüyorsunuz, yoksa gördüğünüz tek şey Gülen bir yüz olacaktı." anlatmasan gördüğüm şey aslen bir karmaşa olacaktı..

vs.. vs..

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Valla bu sitede herhangi bir çalışmama eleştiri ile yaklaşacak insanların yorumlarına öyle eleştirilerle karşılık veririm ki aklın durur

Bu Herşeyi açıklıyor,Tşkler...Aless Logo sunumuna bakmanı tavsiye ediyorum, açıklamalar ve fotoğraflar olmasa göreceğin şey kesinlikle karmaşa olurdu;)
Son Bir Şey yazıyorum...Bir Kalemle Savaşta Yaparsınız Sanatta...Sana kolay gelsin.;)

DeaDMaNWaLKinG

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım inşaat fakültesi okumuş biri olarak söylediklerine tamamen katılıyorum,Günlük hayatta , halk diliyle zemin-kolon ilişkisi denir...Biz yapının Rijitlik merkeziyle ağırlık merkezi arasındaki uyum deriz, zira yapıda Atalet önemlidir.

Hiçbir Yönüyle tutarlılığı yok demişsiniz, Tşkler Sizin Fikriniz ve sizin aksinize saygı duyuyorum söylediklerinize...Akılda kalsın , lekesi olsun dimi ama :) İçi Boş ama çok çok güzel yada çooook yakışıklı bir insan gibi ;) Nasıl olsa sadece göze hitap edecek...

Bu ne saldırgan bir üslup..Neden iki kelime yorum almaya tahammülünüz yok anlayamadım..

İnşaat Fakültesi mezunu olduğunu bilmiyordum..Ama Ben Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Mezunuyum..İki yıl sadece Temel sanat Eğitimi ve kompozisyon-tipografi dersleri aldım..Ülkenin en iyi grafik üstalarından tipografi seminerlerine katıldım..5 yıllık ajans ve Freelance tecrübemle birlikte bu işi size anlatacak seviyeye sahibim..Ama hala çalışmalarıma bir yorum yapıldığında dikkatle dinlerim..Art Directörlüğünü yaptığım ajansta tüm çalışanlar çalışmalarıma fiikir ve yorum katabilirler..Saplantılı olmak kimseye birşey kazandırmaz..Neyi bilirsen bil hala öğreneceğin çok şey vardır..

Yalın ifade tüm sanat dallarında en zor ve en iyi sonuçtur..Sizin sayfalarca anlatmaya çalıştığınız konuyu yarım sayfada sizden çok daha iyi ifade edebilecek edebiyatçılar vardır..Sinemada ve heykelde bile ifade ne kadar yalınsa o kadar güçlüdür..

İçindeki hırsı bastırarak bunları okur ve düşünürsen çok faydalı olabilir..