Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu Efekt için Makro var mıdır

Dertsiz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar ekte sunacağım yazı örneğinden
hazırlamam gerekiyor bu tür efektleri oluşturmak için
bir makro var mıdır bilgisi olan varsa paylaşırşa memnun olurum

i5255082_untitled-2.jpg-k

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
en kolay yöntemlerle anlatayım
1. yöntem :bir kare çizip bunu resim yap sonra edit bitmap ile photopaintte aç burada grayscale olarak yıldırım efekti ya da brushlar ile zeminini oluşturup coreldraw'a aktar. sonra yazılarının içine bunu place inside container komutu ile yerleştir.
2. yöntem : texture fill (yanda yer alan tools seçeneklerinde gradient olan bölümde bulabilirsin) seçeneğini seç ardından styles içinden iki renkli olan ve istediğin yüzeye yakın bir yüzey seçip renklerini iki renk şeklinde istediğin yöntem için tanımla boyamanı bu şekilde yaparak yazıya efekti vermiş olursun. her seferinde uğraşmak istemiyorsan bu yöntemleri makro kaydet ile kaydet ve kendi makronu kendin oluştur. kolay gelsin iyi çalışmalar.

Dertsiz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
en kolay yöntemlerle anlatayım
1. yöntem :bir kare çizip bunu resim yap sonra edit bitmap ile photopaintte aç burada grayscale olarak yıldırım efekti ya da brushlar ile zeminini oluşturup coreldraw'a aktar. sonra yazılarının içine bunu place inside container komutu ile yerleştir.
2. yöntem : texture fill (yanda yer alan tools seçeneklerinde gradient olan bölümde bulabilirsin) seçeneğini seç ardından styles içinden iki renkli olan ve istediğin yüzeye yakın bir yüzey seçip renklerini iki renk şeklinde istediğin yöntem için tanımla boyamanı bu şekilde yaparak yazıya efekti vermiş olursun. her seferinde uğraşmak istemiyorsan bu yöntemleri makro kaydet ile kaydet ve kendi makronu kendin oluştur. kolay gelsin iyi çalışmalar.

ilgine teşekkür ederim,

1- bu yazı tamamen vektörel ve görünen her şey parçalı
2- Splash (patlama, sıçratma vb.) benzeri bir efekt uygulanmış
büyük ihtimalle illustrator çalışması

benzer şekilleri rast gele çizrek artistik media brush tool ile
fırça haline getirdim ve yazıya uyguladım ama tam olarak
istediğim sonuç olmadı

araştırmaya devam ediyorum

başka önerileri olan arkadaşları yorum yapmaya davet ediyorum

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
ilgine teşekkür ederim,

1- bu yazı tamamen vektörel ve görünen her şey parçalı
2- Splash (patlama, sıçratma vb.) benzeri bir efekt uygulanmış
büyük ihtimalle illustrator çalışması

benzer şekilleri rast gele çizrek artistik media brush tool ile
fırça haline getirdim ve yazıya uyguladım ama tam olarak
istediğim sonuç olmadı

araştırmaya devam ediyorum

başka önerileri olan arkadaşları yorum yapmaya davet ediyorum

dostum ligtning efektini uyguladıktan sonra corele gelen şeklini black & white şeklinde dönüştür ve ondan sonra trace bitmap ile vektörel yap boylece patlamış şekiller elde edersin. ya da ugraşıp cizdiğin boyle bir dağılmış görüntü var ise onu da cmx formatında exportlayıp corel'in artistik medya klasörüne at bu sayede şeklini artistic media'dan cağırıp kullanabilrsin.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
splash font diye arat buna benzer bir sürü font var arkadaşım..indir kullan

siss

🏆Pro Tasarımcı🏆
corelle ılgılı bır sorum var..corelı ılk actıgımızda bır bolum cıkıyor o bolum bende artık cıkmıyor onu tekrar nasıl cıkarabılırım yardımcı olurmusunuz

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
corelle ılgılı bır sorum var..corelı ılk actıgımızda bır bolum cıkıyor o bolum bende artık cıkmıyor onu tekrar nasıl cıkarabılırım yardımcı olurmusunuz

corel ile yeni bir sayfa çağırdıktan sonra tools menüsünden options sekmesine gelin. açılan pencerede solda generals seçeneğine tıklayın. startup seçeneklerinden wellcome screen'i seçip corelinizi kapatın. tekrar açtığınızda wellcome screen yani giriş pencereniz aktif hale gelmiş olacaktır.

siss

🏆Pro Tasarımcı🏆
emegıne saglık cok ugrastım yapamamıstım.... saol kardesım..