Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

baranbeyy

🌟Usta Tasarımcı🌟
kartviziti 5 tl . tasarımı 1,5 tl . kargo 3tl. Toplamda 9,5-10 tl. Satış Fiyatı 25 TL. Kar 15 TL.
Suya sabuna dokunmadan 15 TL güzel para.
Nihat adama şunuda deseydin " MAMADA VAR YERMİSİN"

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
ucuza sizde kartvizit yapın ben oyle yapıyom cok kotu bırsey yapıyom bu 10 tl dıyom yüzüne bakılmaz :D sonra iyisini gösterip fiyatını çekiyorum

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Yukardaki arkadaşlarından birininde söylediği gibi , türmatsan veya diğer organize matbaalarda 600-700 tl ye çalışan sürüyle operator olduktan sonra insanlar için 1.5 tl ye kartvizit yaptırmak normal geliyor. Çünkü ordaki grafikerler 20 tl ye akşama kadar tasarım yapıyor.

Ben şahsen 10 TL den aşağıya yapmıyorum ama yeri gelir bedavada yaparım. Müşteri 100 TL lik iş yaptırmıştır, üstüne kart istemiştir o zaman ruh halim ve durumum iyiyse para istemem. 1.5 TL gerçekten dilenci bile beğenmiyor artık :D 7 yaşındaki çocukta .. Düşünün artık

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
bırak yerde sürünmeyi bu fiyatla bizi yerin dibine sokmuşlar resmen.. Tabi doğal karşılamak lazım bu tip insanlar mevcut çevremizde..

Soner Akay

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir kartvizit 5 tl yapılabiliyorsa. bu tip insanlarında size bu 1,5 TL. lik bedeli söylemesi normal
bence şaka değil yapan insanlar vardır. Zaten ne yapıyoruz bi çizgi çek adres yaz 2 tuşa bas sorsan bu :)

lanetdunya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ee abi olacak olan bu. türmatsan'lar, sentez'ler, çantacılar sağolsun!.. müşteriye 1000 adet kartvizit fiyatı veriyorum. inanın adam neredeyse benim kadar iyi biliyor bu işleri. bana "ya 15 liraya yaptırıyorlar bunu" diyor.

Son düzenleme:

speedmaster18

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.emretanitim.com
10x15 cm gazetelerdeki ilanları 2,5 tl ye yazıyordum tek renk. Vay be bu kadar düşmüşmü bu iş. ne acı soğudum iyice bu meslekten.

desmodus

🌱Yeni Üye🌱
1,5 tl ye 2 ekmek bile alamadığım bir dünyada yaşıyoruz ... ayıp ya gerçekten

sirocco53i

🌱Yeni Üye🌱
Diz Boyu Rezillik bune arkadaş böyle fiyatmı verilir öldürdüler bu mesleği ben diyorumki böyle insanları Allah batırsın başka diyecek birşey yok.

homedesgn

🌱Yeni Üye🌱
yazıklar olsun diyorum.ulan bizim üstümüzden para kaznılıyor.dipten başla dürümcüden fabrikasına kadar ama yine içimizdeki garip adamlar yüzünden başımıza bunlar geliyor.küfür gibi valla .

Kbr2709

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Az önce bir logo yaptırmak isteyen biri ulaştı. Logo istiyor ve düşündüğü fiyat 10-50 tl arası.. İnanılmaz...

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Az önce bir logo yaptırmak isteyen biri ulaştı. Logo istiyor ve düşündüğü fiyat 10-50 tl arası.. İnanılmaz...

aaa niye şaşırıyorsunuz.. o paraya göre de logo çeşitlerimiz mevcut. mesela daire içinde firma ismi :D gayet orijinal ;)

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
Arkadaşlar yazılanların bir çoğunu okudum. Özellikle ülkemizde freelance(serbest çalışan) demek iş bulamayan. Ben bu işi evden yaparım. İnternetten iş bulur freelancer kimliğine bürünüp dur bende iş yaparım mantığıyla olduğu için durumlar buralara kadar geldi. Yaşı 15,18 arası genç yetenekler kendilerini geliştirmek yerine bir çok freelance işe atlayıp para kazanma peşinde. Bu sebepten piyasayı ve işi bilmeden verdikleri fiyatlar ile piyasayı bu hale getirmekte. Arkadaşlar size gerçek freelancer'ın tanımını yapmak istiyorum. Freelancer nasıl olunur. Öncelikle bu alanı meslek edinmek istediğinize karar verirsiniz. Okulunu okur kurs ve eğitimlerine gidersiniz. Boş zamanlarınızda sürekli kendinizi geliştirir okulun son zamanlarına daha iyisi olmak için bir çok yerde staj yaparsınız. Her stajınız bir öncekinden daha daha iyi olacak şekilde. Okulu bittirir ve edindiğiniz bilgilerle çalışma hayatına atılırsınız. Çalışır çalışır bir çok projede işte görev alır artık piyasayı işi bilen bir uzman olmaya başlarsınız. Ajanslarda yaptığınız işler ses getirmeye başlar. Bir alandan daha fazla işi tek başınıza çözümleyebilen bir uzman haline gelirsiniz. Bir çok müşteri sizi tanır. Çalışırken tanıdığınız müşteriler firmalarınız olur. Artık ajanstaki yerinizi yeni gelen kendini geliştirmek isteyenlere bırakırsınız. Uzmanı olduğunuz alanda FREELANCER olarak çalışmaya başlarsınız. Çünkü bir çevreniz müşterileriniz ve bilinirliliğiniz vardır. Fiyat kırmaya tanınmaya ihtiyacınız yoktur. İşin uzmanı olduğunuz ve bir işi tek başınıza halledebildiğiniz için ek kişi ve ücretler talep etmeden müşterininde yüzünü güldürürsünüz. Yaptığınız yüksek kaliteli işler sayesinde sizin gibi uzman freelance tasarımcılarla çalışmak isteyenler müşteri portföyünüze katılacaktır. Bunun bilincinde olan uzmanın fiyatları belli dir. Ona gelecek bu tarz komik müşteri tekliflerine uzman olduğu için vereceği cevap işlerinin yoğun olduğu ya da kendisinin bu ücret için net olarak bu kadar bu kadara çalıştığıdır. İş verenler talep ettikleri işlerin ücretlerini tam olarak bilemezler doğal olarak çünkü detaylı bir araştırma yapmazlar. Bütçem ne? ne istiyorum? bunları düşünmeden kafalarında canlandırdıkları fiyat ile en iyisini yaptırmak isterler. Kim 20.000 tl ye mercedes'e ya da daha lüks araca binmek istemez. Bırakın acı tecrübeyi zamanla kazansınlar o zaman içinde bir mercedes için en azından 100.000 TL yi gözden çıkartması gerektiğini anlayacaktır.

İnşallah biraz pay çıkaran ve dediklerimi anlamak isteyenler çıkacaktır.

Son düzenleme:

soneriax

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
grafik34.com
"onlayın olcak" nedemek ya? komedi dicem trajedi var ortada. tamam kartvizit baskı fiyatları durmadan saolsunlar birileri tarafından 2003 seviyesinde tutuluyor rekabet diye. ama 1,5 tl. buçuğunu da unutmamışlar. :( bu arada kartvizite logo da çizdirirler belki onun için fark 65 kuruş felan verirler mi?
yazıklar olsun dicem yukarıdaki gibi ama ortada eğitimsizlik de var.

aresrisus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.emrecetiner.com.tr
8x5 cm boyutlarında bir kağıt kesip üzerine kurşun kalemle isim soy isim firma adı adres bilgilerini yazın bir kartvizit şeklinde printerdan taratıp gönderin :)

myunder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hiç gocunmayalım arkadaşlar bu hale getiren bizleriz... Dua edin kartvizitleri bedava yapın büyük iş gelince süper fiyat veririrz dememişler. yada sen yap bizle adın duyulur diye ahkam kesmemişler... Bu kadar laf söyledik ama elbet biri yapmıştır bu işi de...