Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corele tif olarak attıgımda baskıda renk soluk cıkıyor. yardım

tgrlkrts

🌱Yeni Üye🌱
ben kartvızıtlerı mojosoftta hazırlıyorum. matbaa baskıları corelden ıstıyo. 1200 dpı da kı jpeg olrak attıgım zaman azılarda pıkseller secılıyo, tıf olrak attıgımda ren soluk cıkıyor. bu dedgım olaylar baskıdan gelen kartvızıtlerımde oldu. çözüm olarak ne yapablırım.:sweating:

tgrlkrts

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar konu gunceldir problem hala çözülmedı. yardımlar.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Tiff olarak export ediyorken hangi ayarları kullandığını yazsaydın yardım etmek daha kolay olurdu. Baskı için tavsiye edilen 300 dpi (ben 72 dpi kullanıyorum sorun çıkmıyor) ve CMYK renk modunda export ettiğin zaman sorun çıkmaması gerekir. Jpeg olarak export ettiğin zaman da Sub-format seçeneğindeki (4:2:2) seçeneğini (4:4:4) olarak değiştir sorun çıkmaması gerekir. Tabii ki bunlar sadece export ayarları kartvizitte resim kullandın mı resmin kalitesi ne kadar bunlarda önemli...

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Tiff olarak export ediyorken hangi ayarları kullandığını yazsaydın yardım etmek daha kolay olurdu. Baskı için tavsiye edilen 300 dpi (ben 72 dpi kullanıyorum sorun çıkmıyor) ve CMYK renk modunda export ettiğin zaman sorun çıkmaması gerekir. Jpeg olarak export ettiğin zaman da Sub-format seçeneğindeki (4:2:2) seçeneğini (4:4:4) olarak değiştir sorun çıkmaması gerekir. Tabii ki bunlar sadece export ayarları kartvizitte resim kullandın mı resmin kalitesi ne kadar bunlarda önemli...

Konu ofset baskı ise 1200 dpi durumu kadar 72 dpi'da son derece yanlıştır. Her ikisinde de sorun çıakcaktır. Olması gerek 300 dpi - CMYK formatıdır.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Uyarı için tşk. ederim. Ben dijital baskı olarak kullandığım için olayı dijital baskı olarak düşünmüştüm ...

poetmen

🌟Usta Tasarımcı🌟
kartvizitleri türmatsana yoluyorsan 342 dp yap onlarım makineleri buna ayarlı.