Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba almanya duisburg dayim hp designjet makinam var 01003600000800 bu hata kodunu veriyor halledebilirmiyiz acil cvp bekliyorum

Slm. Büyük bi ihtimal driver kartta problem var. Jacklarını çıkarıp temizleyin ve tekrar takın. çıkmışda olabilir. kontrol ederrek bir daha deneyin.

MesutK

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar. Öncelikle bu kadar insana bulunduğun katkılar için çok teşekkür ederim atamec arkadaşım.

Elimde şu an çin işi 120'lik plotter mevcut yükleme CD lerinden anlayabildiğim kadarıyla Marka model : JC - 1350 (Jiachen) kesim için Artcut programını kullanıyorum.
Sorunum şu; Çizim için genelde Corel kullanıyorum ve direktmen plotter görmüyo .plt formatına çevirip Artcut'a gönderiyorum, böyle yapınca da kesimdeki yuvarlamalar tam olarak düzgün çıkmıyor. Makineyi bilgisayara yazıcı olarak tanıtmayı denedim CD istedi, CD takıp devam ettiğimde bu da olmadı. Eğer farklı bi önerin varsa onuda denemek isterim.
Tekrar teşekkür ederim, Saygılar...

XXXPOYRAZXXX

🌱Yeni Üye🌱
mrb bende seıko s100 makina var baskı kafaları tıkalı seıko kafa solvent bastığım halde sonuç alamadım bi önerin var mı başka ne gibi bişey yapılabilir

broken85

🌱Yeni Üye🌱
hp 5500 içmekan baskı makinası sorunu

makina %80 yükleme yaptığında şöyle bi hata weriyo
system error
0f0100 030c09a4
yardımcı olursanız sevinirim ben işin içinden çıkamadım walla

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhabalar. Öncelikle bu kadar insana bulunduğun katkılar için çok teşekkür ederim atamec arkadaşım.

Elimde şu an çin işi 120'lik plotter mevcut yükleme CD lerinden anlayabildiğim kadarıyla Marka model : JC - 1350 (Jiachen) kesim için Artcut programını kullanıyorum.
Sorunum şu; Çizim için genelde Corel kullanıyorum ve direktmen plotter görmüyo .plt formatına çevirip Artcut'a gönderiyorum, böyle yapınca da kesimdeki yuvarlamalar tam olarak düzgün çıkmıyor. Makineyi bilgisayara yazıcı olarak tanıtmayı denedim CD istedi, CD takıp devam ettiğimde bu da olmadı. Eğer farklı bi önerin varsa onuda denemek isterim.
Tekrar teşekkür ederim, Saygılar...

COREL'de çizimi bitirince EXPORT diyip .EPS olarak kaydet. Daha sonra ARtcut'ta IMPORT seçeneği ile .EPS dosyasını ımportla. sonrada kesıme yolla. Herşey düzgün çıkacaktır. Problemsız olacaktır.

mrb bende seıko s100 makina var baskı kafaları tıkalı seıko kafa solvent bastığım halde sonuç alamadım bi önerin var mı başka ne gibi bişey yapılabilir

sıcak solvent ya özel bir ilgi :) özl mesajla haberlesebılırız.

https://www.grafikerler.net/prinstar-makinada-sorun-t36820.html

Bu başlığı görmeden üstteki linkte bi sorunumu yazmıştım. Bu konu hakkında bize yardımcı olabilirmisiniz?

özelden yazdığın mesajlarla sorununuzu giderdik. Biraz uzun oldu ama kusura bakma. Şehir dışına cıkıyorum ve o yuzden her zaman vakıt ayırma sansım olmuyor. Anlayısınız ıcın teşekkurler

makina %80 yükleme yaptığında şöyle bi hata weriyo
system error
0f0100 030c09a4
yardımcı olursanız sevinirim ben işin içinden çıkamadım walla

makinenin SETUP ayarlarını kontrol edıp makınadaki kartları temızleyın. Soruın gıderılmez ıse eger Pc dekı prog. tekrar kurmanızı tavsıye ederım.

bulud

🌱Yeni Üye🌱
(3.20)challenger fy-32065 makina çalıştıgım yere yeni alındı makina baskı yapmaya başladıgı anda 10 cm ve 15 cm sonra kafalar tıkanıyor purge ile açılıyor fakat tekrar başlayınca aynı hatayı tekrar yapıyor acaba daha önce bu sorunu yaşan bir arkadaş oldumu ? nasıl giderebilirim bu sorunu?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
(3.20)challenger fy-32065 makina çalıştıgım yere yeni alındı makina baskı yapmaya başladıgı anda 10 cm ve 15 cm sonra kafalar tıkanıyor purge ile açılıyor fakat tekrar başlayınca aynı hatayı tekrar yapıyor acaba daha önce bu sorunu yaşan bir arkadaş oldumu ? nasıl giderebilirim bu sorunu?

makıne sıfırmıdır arkadaşım. Yani şöyle söyleyim kafalar yeni mi? Diğer soru oda sıcaklığın ne?

imajtabela

🌱Yeni Üye🌱
xaar 500 kafa

merhaba
benim makinamdaki sorun
baskı aşağıdan yukarıya basıyor neden
ne yapmalaıyım
bu arada ben hakan time dijitalden
memnun oldum:D

mrb hakans bey bize zaar 500 kafa lazım sizde varmış bunun için görüşebilirmiyiz *************veya size ulaşabileceğimiz bir numara veriniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

feym

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler vatanabe 1808 c marka solven printerimiz var. istediğimiz renk çıkışı alma ilgili problem yaşıyoruz. kırmızı renk ve tonları ayarladığımız renk kodları ile alamıyoruz. mesal pembe renk veriyoruz mavi renk veriyor. koyu kırmızı veriyoruz cok acık bir kırmızı(neredeyse turuncu ) çıkıyor. rip programında tüm boya seçeneklerini tek tek denedim ama nafile. acaba kullandığım boyadan olabilirmi??

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Mimaki jv3-160sp

Merhaba ;

Mimaki jv3-160 sp makinamız var.Poster printer 10 kullanıyorum.Yanlız orjinal değil.Ben 3 pass da baskı yapamıyorum.Kafa yavas gidiyor.high speed işarteli olduğu halde.4 pass - 2 pass larda porblem yok.Yanlız 3 pass da yavaş gidiyor.Daha önce başka bi mimaki kullanıyordum,onda oyle bir problem yaşamadım.Acaba poster printer orjinal olmadığı için mi yapıyor?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
iyi günler vatanabe 1808 c marka solven printerimiz var. istediğimiz renk çıkışı alma ilgili problem yaşıyoruz. kırmızı renk ve tonları ayarladığımız renk kodları ile alamıyoruz. mesal pembe renk veriyoruz mavi renk veriyor. koyu kırmızı veriyoruz cok acık bir kırmızı(neredeyse turuncu ) çıkıyor. rip programında tüm boya seçeneklerini tek tek denedim ama nafile. acaba kullandığım boyadan olabilirmi??

boyadan değil.
1:Kullandıgınız programı komple bılgısayarınızdan sılıp tekrar yukleyınız.
2: Photo Shopta veya Corelden işi TIFF dosyasına dönüştürürken sayfanın RGB değil CMYK oldugundan emın olunuz.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba ;

Mimaki jv3-160 sp makinamız var.Poster printer 10 kullanıyorum.Yanlız orjinal değil.Ben 3 pass da baskı yapamıyorum.Kafa yavas gidiyor.high speed işarteli olduğu halde.4 pass - 2 pass larda porblem yok.Yanlız 3 pass da yavaş gidiyor.Daha önce başka bi mimaki kullanıyordum,onda oyle bir problem yaşamadım.Acaba poster printer orjinal olmadığı için mi yapıyor?Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

işi 3 pass yollarken DPI kısmına dikkat et 200dpi de sorunsuz basarsın. Ama bu programda 3 pass secılınce otomatık olarak 400 dpi ye geçiş yapar buda sen ne hız verırsen ver makınenın yavas basmasına yol acar. 400 dpi baskı kalıtesı ıcın makınen yavaslar otomatık olarak. manuel programı duzenle

demente

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işi 3 pass yollarken DPI kısmına dikkat et 200dpi de sorunsuz basarsın. Ama bu programda 3 pass secılınce otomatık olarak 400 dpi ye geçiş yapar buda sen ne hız verırsen ver makınenın yavas basmasına yol acar. 400 dpi baskı kalıtesı ıcın makınen yavaslar otomatık olarak. manuel programı duzenle

Abi telefonları açsan da aramızdaki durumu bi halletsek artık

P-A-S-A-M

🌱Yeni Üye🌱
Djital baskı makinası arıyorum reklam işine girmeyi düsünüyorum varmı öyle bir makina karlı iş mi?

sinansenol

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, biz şirketimize dış mekan makina arıyoruz, HP 9000'i tavsiye ettiler, birde mimaki diye bir marka daha var, ilk defa bu tür makina alacağız tavsiyeniz ne olabilir...