Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

DUBAİ ŞİRKETİME A'dan Z'ye Webmaster ve Dizayner Arıyorum. - Türkiye Geneli

burjkhalifa

🌱Yeni Üye🌱
İlan Sonuçlanmıştır.

DUBAİ ŞİRKETİME A'dan Z'ye Webmaster ve Dizayner Arıyorum.

Program/Seviye: grafik ve tasarım
web dizayn ( html,html 3 -5, css, kodlama, flash, wp, joomla vss)
seo konusuna hakim ( linkleme, backlink çalışmaları, index, makaleler vs..
smo konusuna hakim ( face, twitter, instagram linkedin vss. üye çekim takipçi arttırımı, likes arttırma, vs..)
adwords ve adsense ye hakim.
e-commerce site yapma - kurma konularında bilgili ve tecrübeli
hosting - reseller - sunucu açma, kiralama, servisini evrme konularına hakim..

Çalışma Şartları: Yarım Zamanlı (Part Time)

Askerlik Durumu: Önemli Değil

Medeni Hali: Önemli Değil

İşle ilgili açıklama: ARKADAŞLAR S.A

Konuyu kısaca özet geçmek istemediğimden ayrıntıları ile buradan paylaşacağım. Müsait, aklı başında, iş disiplini olan, aşağıda belirteceğim işlere kesinlikle hakim olan, yan gelip yatarak değil emek vererek ter dökerek ama emeğinin de tam karşılığı almak isteyen, helal süt emmiş hıyanet etmeyen, yalan söylemeyen, dürüst kişilik sahibi bir ortak arıyorum...

Yaşım 38. Karadenizliyim. 6 ay önce istanbuldan dubaiye ailemle birlikte taşındım. ( eşim ve bebeğimizle)

Burada 2 şirket kurdum. Planladığım işlerime başladım.
işlerimden birisi reklam ajansı ( tv gazete billboard dergi vs.. reklamlar) diğer şirketimde fuar organizatörü şirketidir. Afrika ülkelerinden birine 2014 yılına 1 fuar projesi koyarak nasipse 20 yıllık mesleğime artık burada başlamış oldum.

Buraya taşındığımda hiç aklımda olmayan ama % 80 bildiğim bir iş olan
WEB DİZAYN - E-TİCARET - SEO - GRAFİK - TASARIM sektöründeki eksiklikleri ve pazar payını farkettim.
Burada bir web dizayn yaptırmak html formatında 2 veya 3 sayfalık bir site türk parası ile 500 tl ile 1500 tl arasındadır.
şöyle kaliteli 20 - 30 sayfalık biraz flash karışımı veya girişi flash lı sadece geri wp veya html olan bizim tabirimizle düzgün bir şirket siteside 5 bin tl ile 30 bin tl arasındadır.
e ticaret sitesi yaptırmak isteyenlerde burada yine 3 bin tl ile 20 - 30 bin tl yi gözden çıkarmaktalar.

seo fiyatlarıda yine aylık 2 bin tl ile 10 bin tl arasında değişmektedir.

daha bir çok şeyi örnekleyebiliriz ben biraz kısa tutayım bu bahsi.
Bu fiyatlar 6 aylık araştırma takip ve inceleme sonucunda çıkardığım fiyatlar. cok daha uçuk fiyat isteyen firmalarda var tabiki. ve enteresandır onlarda süper iş yapıyorlar.

konunun özetine gelince, ben bu eksiklikleri ve pazar paylarını görünce 4 - 5 senedir tanıdığım ve sevdiğim bu işlerdende anlayan bir kardeşime konuyu açtım. masraflar çıktıktan sonrada ( Google adwords reklam masrafları vss.) kazancı da % 50 ortaklık şeklinde teklif ettim ve bu işe bu kardeşimi dahil ettim.

bu işlere heyecanlı bir şekilde başlamak istedim. öncelikle bir web sitesine ihtiyacımız vardı. ben hemen o aksam 4 tane domain aldım. 4 tanede hosting aldım vss.. tüm alt yapı hazırdı. bu kardeş bu kardeşimizde siteyi yapmaya başladı.

2 ayda web sitemiz bitti. eli o kadar ağır bir arkadaşki. bazan günlerce ortadan kayboluyor. bazan skypeden konuşurken 3 - 5 saat cevap yazmadığı oluyor.
kısacası vurdumduymaz, iş disiplini olmayan aklı bir karış havada, hedefleri olmayan bir kardeşim. benide bezdirdi. o kadar uyarmama rağmen, o kadar bak benide işlerde soğutuyorsun dememe rağmen değişmedi. daha öncede bir çok projede beni bırakmıştı. herşeye bir bahanesi var. ailevi problemlerim var diyor vs.. sürekli bahaneler.

Ama arkadaşlar iş bahaneye gelmez. sen yapmazsan başkaları yapar. herkes seni geçer sen yerinde sayarsın.

kısacası cok relax, rahat, vurdumduymaz, disiplinsiz düzensiz bir arkadaşımızdı.

5 gün önce işlere başlayabildik. googleye adwords reklamı için 1000 tl para yatırdım. 5 günde 4 tane şirket aradı.
bir tanesi ile bugun aksam üstü fabrikalarında görüşmeye gittim. gurup şirketi 10 şirketlerinede ayrı ayrı sayfa yapıcaklar tekrardan.
diğer bir şirketle daha görüştüm dün. oda e-ticaret sitesi istiyor. İngilizce ve arapça dillerinde kredi kartı modüllü. 13 bin dirhem yani 7 bin tl yaklaşık teklif yaptık bugun yarın döner.

ama henüz bu 5 günde hiç iş almadık. iyiki iş almamışız.

neden? dün gece saat 5 e kadar web sitemizde tema örnekleri girdim. ( portfolyoye ) sabaha karşı bitirdim ama bir hata çıktı. bu arada 2 saat zaman farkımız var türkiye ile. bu kardeşimizde durumu biliyor çalıştığımı sabaha yetişmesi lazım. hiç elini atmadı. arkadaşıyla buluşacakmış. gitti. gece telefondan mesaj attım. bizim saatle 5 te. wp sitemizde bir arıza çıktı girdiğim tema örnekleri yayınlanmamaya başladı. yenisini girince eskisini yayından kaldırdı site. e müşteriye gidilecek yapılmasıda lazım. telefonla mesaj attım. sabah bakar hallederim sen gir dedi. ben girdim bitirdim ve yattım. öğlen kalkıp müşteriye gittim. müşteriye gidip tema örnekleri göstereceğim. siteyi açtım temaların hiçbiri yok ortada. o hatayı kalkıpta çözmemiş sabah. benimde müşteriye gidiceğimi biliyordu.

neyse müşteriye başka temalar başka siteler üzerinden işler gösterdik.
kısmetse işi almak üzereyiz.

Ama iyiki almamışız! çünkü bu konuda ortaklığımı bugun itibarı ile bitirdim. alacak verecek olayımız olmadı hiç olmazsa...

şimdi önümde iki seçenek var.

1 - burada Hindistanlı Pakistanlı Filipinli bir cok ama birçok web master dizayner var zaten. 4 - 5 bin dirheme gece gündüz çalışıyorlar. ( tl olarak aylık 2 - 2.500 tl ) kendi ülkelerine gönderiyorlar bu kazançlarını ki cok büyük para kendi ülkelerinde....
ama dillerini bilmediğimiz sadece İngilizce konuştuğumuz bu insanlar ineğe taparlar ateşe taparlar. ne bileyim ısınamıyorum bu adamlara bu insanlara. belki kötü bir şey ama. 6 aydır hiçbirine ısınamadım...
ayrıca fuar işlerim reklam işlerimde olduğundan eşimle birlikte sürekli çalışıyoruz. ilerleyen zamanlarda işler yoğunlaşınca hangi birine yetişelim. istiyorumki bir ortağımız olsun. oda taşın altına girsin. yükü birlikte taşıyalım. elin hintlisiylede ortaklık zaten yapamam...
2 seçenek yine türkiyeden kendi ülkemden milletimden biri ile çalışmak.
bu fikiri benimsediğim içinde zaten buraya yazmaktayım.

bana kim lazım?

bana adam gibi adam lazım. bana kardeş lazım. bana dost lazım. bana kazık atmayacak adam lazım. bana akıllı kıvrak zekalı adam lazım. bana ben gibi adam lazım

Arkadaşlar burda ekmek var. burda pazar var. ülkemizde ayağa düşen grafik işleri yada binlerce ama binlerce şirketin yaptığı bu işleri burda yapan şirket sayısı bir elin parmakları kadar.

1 - web desing işlerinden sağlam bir şekilde anlayan. ( html si css si html3 ü 5 i. wp si joomlası boomlası flaşı mlaşı vs.. )

2 - e ticaret sitesinden anlayan. ( İngilizce ve arapça dillerinde çeviri işleri çözülebilir) e ticaret sitesinden yola cıktıgım kardeş anlamıyordu. bu hizmeti veren şirketler var. uygun fiyatlı ve desteği iyi olan bir şirket ile çalışacaktık. hatta şirketi bile belirleyip görüşmüştük. ama bu işleri kendimiz yapabilirsek cok daha iyi olur.
3 - seo işlerindende anlayan. ( ben kendimde bizzat seo işleri yapıyorum kendi sitelerime. seo cok geniş bir kavramdır. kimisi makalelerde kimisi indexte kimi linkti backlinkti konularında, kimisi bilmem neyde herkesin bildiği bir şey var. bunların hepsi bir kişide bulunuyorsa zaten seo hocası olup kitap yazmaya başlanıyor
biz bu işlerdende sitede bir cok ilan var. buradaki onlarca arkadaştan faydalanacaktık.
4 - smo işlerinden anlayan
yine bu işleri bizzat kendimizin yapması cok daha güzel. ama biz bu işleride yine bu sitede bir cok arkadaşın hizmetleri var onlardan faydalanacaktık.

Durum bu arkadaşlar.
bu konularda iyi olan bir kişi ile bu yolun henüz başındayım. bu yola birlikte çıkmak istiyorum.
para pul istemiyorum. emek ve iş istiyorum. hem ben hemde karşımdaki emek vericez birlikte.
maddi konularda bir sıkıntı yok. reklamını googleden eksik etmeyiz.
müşteriler aradıgındada pazarlama konusunda bir sıkıntı yok. zira 21 yıllık pazarlamacıyım. müşteriye giderim her türlü işi bağlar gelirim allahın izniyle.

bu yola çıkacağım arkadaş ile nasip kısmettir ileride bakarız yollarımız dubaide kesişir. zira ilk başladığım kardeş ide dubaiye getirtecektim 5 - 6 ay içinde. işler güzel gittiğinde.

yani dubaiye burayada taşınabilir ileride işler arttıkça. burda başımın üstündede yeri olacak inşallah. işin önü çok açık. kimsenin cebinden 1 tl istemiyorum. aksine işi alalım para kazanalım, kazandıkçada işleri büyütelim diyorum. yıllar yılı maddi durumum olmasına rağmen bu internet dünyasında hiçbir nane yapamadıgımada cok üzülüyorum. bir cok fikrim olmasına rağmen hiç bir zaman bunu gerçekleştirecek bir ekibe sahip olamadım üzücüdür. inşallah internette bir cok seyi birlikte yapabiliriz.
arap ülkeleri internette bizden en az 15 yıl gerideler. burada yapılması gereken daha bir çok şey var. yavaş yavaş sıra ile bir mynet, bir okey sitesi, forum siteleri, haber siteleri, eğlence siteleri, video ve film siteleri vs.. aklınıza gelebilecek bir cok sey burda cok eksik durumda....

durumumu sanıyorum net bir şekilde ifade ettim.

bu yola çıktığım ilk başladığım o kardeş cok iyi bir kardeş ama kusurları var. iştende neredeyse soğutuyordu benide. kendisi cok iyidir ama iş konusu bambaşka bir şey. birazda kırgınım bugun. böyle samimi ve içten yazdım herşeyi.

yazarkende yukarıda neler yazdım acaba diye bakmadan sadece klavyeye içimden ne geliyorsa yazdım.

nasip kısmet.

skypeden tanışmak için adresimi, dubaide kurduğumuz web sitesinin adresini vs.. pm ile göndericem.
kamera açarak sesli bir şekilde sohbet ederek neler yapabileceğimizi konuşalım inşallah. Bu arada adı sanı belli, adresi yaşadığı yeri belli arkadaşla görüşmek isterim. bir cep telefonu olanlarla değil. umarım anlarsınız beni bu konuda.
Tercih sebeplerim ; 25 yaşın üstü olmak, askerlik sorunu olmaması, bir çok programa hakimiyet. ( photoshop, dreamviewer gibi grafik tabanlılar, seo ve seo programları, web site html asp php wp joomla vs.. kodlamalar, İngilizce dili bilinmesi cok cok iyi olur., vs..)

herkese hayırlı işler bol satışlar dilerim.

GRAFİKERLER.NET sitesinede buradan bir kez daha teşekkürü borç biliyorum. çünkü bizleri böyle bir ortamda buluşturdu. bu siteden cok faydalanıyoruz. bunu sesli bir şekilde dile getirmek lazım...

E-posta: globalmediadubai@gmail.com