Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Logo Çalışmaları

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar
Ben kendi okulumda düzenlenen logo tasarım yarışması için birşeyler yapmaya çalıştım.
Beğenirmisiniz bilmiyorum ancak iyi ve kötü yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla..

cTqyD.png

to7Q.png

e2TXA.png

Son düzenleme:

Benzer konular

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dostum logona yorum yapıcam ama önce şu kalın yazı karakterli mesajını normale çevir. Forum kurallarını ihlal ediyorsun...

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk logo üzerine yoğunlaşın derim siyah renk pek olmamış mesela kullandığınız maviyi siyah yerine deneyin mavi olan kısımları da beyaz veya lacivert yapın, kolay gelsin.

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3 logo denemenizde logodan uzak. özellikle 3ncü logonuz eğitim kuruluşlarından ziyade, blue-jean ya da converse tarzı ayakkabı, basket takımı arması tarzında... Okulunuza ait herhangi bir slogan, temsil eden maskot yada herkesin bildiği birtakım simgeler var mı?
önce onu sorayım...logo tasarımı için bir çıkış noktasına ihtiyacımız var.

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi düşünceleriniz güzel ve mantıklı öncelikle teşekkür ederim ve açıklamaya başlıyayım.
öncelikle bu logolarda aranan en büyük özelliğin ffal kelimesi yani okulun kısaltması olduğu bize vurgulandı.ayrıca meb logosu ve Atatürk'ten oluşan bir logo yerine biraz daha yaratıcı,farklı düşünceler teşkil eden bir logo olmasıda belirtildi. bende bu özellikler üzerinde durarak bu çalışmaları hazırladım.
neden sürekli siyah ve beyaz tonları(gri,kahverengi,mavi v.b) kullandığıma gelince: çok renkli olan logolar bana göre gerçekten çocuksu durmakla beraber her renk formada kullanılamayabiliyor. bende bunu göz önünde bulundurarak renk konusunda fazla birşey yapmak istemedim.
yazı fontlarına gelince çok araştırdım ama ancak bunlar uygun durdu.
fontlarda hazır stil,ışıma,gölge,degrade kullanmamaya netlik açısından önem verdim.
bu arada okulumuz logosunda fethiyeyi anlatan bir simge kullanmamda istenmedi.
okuldaki etkinliklerden,haberlerden,başarılardan,bahçeden yararlanarak yeni bir simge yaratmaya çalışmaylada uğraşma gereği duymadım çünkü bir logoda kullanılabilecek düzgün bir kavram yok :(

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anladım... Eğitim ve kamu kuruluş logolarında, font konusunda tasarımcılarda sürekli bir sıradışı olmaya çalışma, çizgiyi aşma gibi bir gayret görüyorum. Halbuki bu tarz logolar toplumun tüm kesimine hitap edeceği için, bilimsel olarak algısı araştırılmış ve toplum tarafından en rahat okunan fontlar belirlenmiştir. Bunlar genelde serif, sans serif tarzı fontlardır. Neden kitaplar ya da gazeteler bu tarz fontları kullanıyor..yoksa onlar font modasını takip etmiyor mu?

Renkler konusunda da aynı tarz araştırmalar mevcut. Eğitim rengi konusunda her toplumun bir renk algısı vardır. Bunları araştır...ben sana neler olduğunu direk söylemeyeceğim ki sen tasarlayacağın logoyu neden tasarladığı bilesin ve de sana sorulduğunda neyin ne ve neden olduğunu anlatabilesin...

FFAL isteniyorsa bence onu daha büyük, daha net, daha albenili kullanmalısın... FFAL açılımı daha az dikkat çeksin... Fethiye ile ilgili neler var biraz araştır, tarihine gir...ben de merak ettim bakalım fethiye için bir sembol-simge bulabilecekmiyiz...Bu tasarım için mutfağa önce alışveriş, sonra yemek pişirme, sonra da lezzet verme sıralaması takip etmelisin...

Bir ekleme daha yapayım; Logo siyah-beyaz tasarlanmalıdır. Eğer sonuç başarılı ise hangi renkleri kullanırsan kullan etkisini yitirmeyecektir...örnek;

Son düzenleme:

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmalarda fethiye ile ilgili simge aranmadığını belirtmiştim.
ilk iki logoda değişmesi gereken birşeyin olduğunu düşünmüyorum.
3. logoda çok boşluk oluştu ve okul logosunda gerçekten uzak kaldığı düşüncesi içersindeyim.
ayrıca altı üstü bir okul yarışması için saatler harcayacak kadar vaktim yok yazılılarım var.
son olarakta şunu söylemek isterim ben ne kadar güzel birşeyler yaparsam yapayım herkesin beğenmesinin imkansız olduğunu biliyorum. bu dünya böyle herkese göre herşey farklı...

o yüzden değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar.

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilmiyordum kusura bakmayın. düzelttim. yorumunuzu bekliyorum buyrun?

çalışmalarda fethiye ile ilgili simge aranmadığını belirtmiştim.
ilk iki logoda değişmesi gereken birşeyin olduğunu düşünmüyorum.
3. logoda çok boşluk oluştu ve okul logosunda gerçekten uzak kaldığı düşüncesi içersindeyim.
ayrıca altı üstü bir okul yarışması için saatler harcayacak kadar vaktim yok yazılılarım var.
son olarakta şunu söylemek isterim ben ne kadar güzel birşeyler yaparsam yapayım herkesin beğenmesinin imkansız olduğunu biliyorum. bu dünya böyle herkese göre herşey farklı...

o yüzden değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Fethiye simgesi isteniyor olarak algılamışım...düzeltildi...

Vaktinizin değerini bilmeniz çok güzel, ama sizin bile o kadar önemsemediğiniz bir konuyu buraya açarak bizlerin vaktinden yardım istemeniz biraz ironik oldu...

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok önemsememek gibi değilde diğer arkadaşlar a4'e çizip getiriyorlar, hatta kimisi amann boşver diyor,kim uğraşacak logoyla,boş iş bunlar diyip heves kırıyorlar bende bu durumda fazla ciddiye almamak durumunda kalıyorum.
ben 16 yaşındayım lise öğrencisiyim sizler kadar deneyimim bilgim yok.
benim içimden böyle geldi böyle yaptım. sizdende daha dikkat çekici fikirler gelir mi diye değerlendirmeye almanızı bekledim. tartışacak halimiz yok şimdi durduk yere..

ayrıca tekrar belirtmek istiyorum logo siyah beyaz olmalıdır,logoda kısaltma bulunmamalıdır,logoda desen degrade olmamalıdır gibi hatırlatmalardan sıkıldım.benim amacım fark yaratmak,standardın dışına çıkmak ve dikkat çekmekti o yüzden böyle hazırladım çalışmalarımı.görüşleriniz için teşekkür ederim.

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben de ayaklarının üstünde durmalısın lafından sıkıldım. Kafa üstü yürüyerek fark yaratmak istiyorum...

Sorun yok kardeşim...Başarılar dilerim.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de ayaklarının üstünde durmalısın lafından sıkıldım. Kafa üstü yürüyerek fark yaratmak istiyorum...

Sorun yok kardeşim...Başarılar dilerim.

Söylüyorum sana sihirli cümleyi ("çok güzel olmuş") kullan diye başın ağırmaz.

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
okulda değerlendirmede bulunacak kişiler beni sınırlandırdı bende logoyu sınırlandırdım.

daracık bir geçitten kafa üstü geçmem gerekti bende geçtim yani yapacak birşey yok :(
buraya gelipte logoda siyah beyaz olur,logoda font uyumlu olmalı,renkler siyah olmalı,bunlar logoya benzemiyor gibi klasik cümleler kurmak yerine şurası şöyle,burası böyle olsa daha güzel olur kardeşim diyip örneklendirme yapsanız bir yerleriniz kopuverir boşverin.

siz herşeyin en iyisisiniz,siz bu işin müdavimlerisiniz,siz bu işlerden anlıyorsunuz.

bizde hiçbirşeyden anlamıyoruz,hiçbirşeyi beceremiyoruz,yaptığımız işler sürekli kıytırık oluyor..

ne yapalım ölelim mi o zaman?

ben sizin görüşlerinize saygı duyuyorsam sizde benim emeğime saygı duyun,-'lere yoğunlaşmak yerine örneklendirme yaparak yardımcı olmaya çalışın bana yeter.
saygılarımla ;)

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
okulda değerlendirmede bulunacak kişiler beni sınırlandırdı bende logoyu sınırlandırdım.

daracık bir geçitten kafa üstü geçmem gerekti bende geçtim yani yapacak birşey yok :(
buraya gelipte logoda siyah beyaz olur,logoda font uyumlu olmalı,renkler siyah olmalı,bunlar logoya benzemiyor gibi klasik cümleler kurmak yerine şurası şöyle,burası böyle olsa daha güzel olur kardeşim diyip örneklendirme yapsanız bir yerleriniz kopuverir boşverin.

siz herşeyin en iyisisiniz,siz bu işin müdavimlerisiniz,siz bu işlerden anlıyorsunuz.

bizde hiçbirşeyden anlamıyoruz,hiçbirşeyi beceremiyoruz,yaptığımız işler sürekli kıytırık oluyor..

ne yapalım ölelim mi o zaman?

ben sizin görüşlerinize saygı duyuyorsam sizde benim emeğime saygı duyun,-'lere yoğunlaşmak yerine örneklendirme yaparak yardımcı olmaya çalışın bana yeter.
saygılarımla ;)

Merhaba arkadaşlar
Ben kendi okulumda düzenlenen logo tasarım yarışması için birşeyler yapmaya çalıştım.
Beğenirmisiniz bilmiyorum ancak iyi ve kötü yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla..

Kendinle çelişiyorsun...fazla zorlama istersen. İnsan gibi yorum ve cevap yazıyoruz, aklın sıra ukalalık taslama...16 yaşındasın, heyecanını anlıyorum. Kibar olmam sakın seni yanıltmasın...

Yazdığım yorumları tekrar oku, herbiri yapıcı ve örneklerle dolu...Tekrar başarılar dilerim.

Konu Kapatılmıştır !

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
YuBayer'e yorumları, katkıları ve sabrı için :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

By_folkonsa'ya da yazık oldu geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ki yorumlar karşısında ücret ödemesen bu yorumları alamazdın ki artık alamayacaksın da zaten :( ...

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
YuBayer'e yorumları, katkıları ve sabrı için :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

By_folkonsa'ya da yazık oldu geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ki yorumlar karşısında ücret ödemesen bu yorumları alamazdın ki artık alamayacaksın da zaten :( ...

Teveccühünüz..

Güzel bir deyiş aklıma geldi ama burada paylaşmam yakışık almaz. Biz var gücümüzle yardım, motivasyon, destek, vizyon, bilimsel yaklaşım, ilham vermek uğruna, karşılıksız, test edilmiş-onaylanmış tecrübelerden yola çıkarak paylaşım yapmaya çalışıyoruz...millet ego'suyla uğraşıyor.

Amaan banane, umrumda bile değilin trend olduğu bir dünyada yel değirmenleri ile savaşıyoruz...

Logosu hakkında bir sonraki konu açacak arkadaşıma; "Umrumda bile değil" desem mi acaba?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu tür bir yorum yapacağınızı düşünemiyorum bile. Diğer arkadaşın yaşı küçük olduğu için ne söylediğinin farkına varamadı sanırım ki okurken ben utandım şahsen ...

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu tür bir yorum yapacağınızı düşünemiyorum bile. Diğer arkadaşın yaşı küçük olduğu için ne söylediğinin farkına varamadı sanırım ki okurken ben utandım şahsen ...

Tam üzerine sıcak çikolata içilecek bir konu oldu...biz sütlü kahve derdik çocukken :D