Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand'de kesilmiş resimlerle ilgili problem...

forza_burak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar,
Resmi photoshopta decupe ettikten sonra work path'ide oluşturup 300 dpi cmyk ve tiff olarak kaydedip freehand'e importluyorum.. frehand'de bi problem olmazken post script olarak kaydedince resmin decupeli kısmı ile frehand'deki backround rengi ile ton farklılığı ortaya çıkıyor.. printerdan çıktı alıncada bu ton farklılığı göze batıyor, ekteki resimde daha iyi anlaşılır..
bide resimlerdeki siyah renklerde problem çıkıyor.. şu photoshopta tiff kaydetme ayarlarından olabilirmi.. ben lzw olarak sıkıştırıyorum, pixel order olarak interleaved seçiyorum, byte order olarak mac kulladığım için macintosh seçiyorum.
Şimdiden herkeze teşekkürler kolay gelsin..
rsmcd0.gif

Benzer konular

recce

🌱Yeni Üye🌱
bilmiyorum ama bu resmi tiff olarak alip freehandde tekrardan decupe edip gömsen isin hallolmazmi?

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
freehand"e alıp tekrar decupe yapmana bile gerek yok... madem decupe yapılmış bir resim, buda demek oluyor ki bu resmi photoshop ortamında path"i duruyor... yapman gereken, file menüsünden export seçeneğinden illustrator uzantılı olarak kayıt etmen ve bu pathi çizim halinde freehand"de açman... açtığın bu çizimin içinede resmini paste inside yapman... muhtemelen bütün problemler hallolacaktır.....

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
ADAMINbiri katılıyorum en sağlam yol

freehand"e alıp tekrar decupe yapmana bile gerek yok... madem decupe yapılmış bir resim, buda demek oluyor ki bu resmi photoshop ortamında path"i duruyor... yapman gereken, file menüsünden export seçeneğinden illustrator uzantılı olarak kayıt etmen ve bu pathi çizim halinde freehand"de açman... açtığın bu çizimin içinede resmini paste inside yapman... muhtemelen bütün problemler hallolacaktır.....

arkadaş gerekin açıklamış kolay gelsin en sağlam yol bence

forza_burak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürlar, dediğin gibi yaptım problem olmuyor şimdi, hatta resim deki siyahlık problemleride düzeldi... peki bunda başka bir yolu yokum, yani problemsiz aktarmanın tek yolu bumudur, patları kaydetmeden direk resmi problemsiz importlamanın bir yolu yokmudur.. tekrar teşekkürler..

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
dekupe ettikten sonra save path ve clipping path derseniz boyle bir sorun olmaz zaten bu haliyle freehand e attıgınızda object menusunun altında alpha channel diye bir ibare isaretlidir yada işaretleme seceneğini çıkar eger clipping path derseniz freehandte o alpha channel kutucuna mudahale edemezsiniz boylece sorunun giderilmiş oldugunu anlamış olursunuz iyi çalışmalar

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
aklıma yazdıktan sonra geldi =) pathledikten sonra photoshopta backgroundu silmenize gerek yoktur eğer silip save ederken save transparency seceneğini işaretlediysenizde bu sorun olur en saglam yontem path leyip save path ve clipping path demektir .

forza_burak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkürler Merve, dediğin yöntem işime yaradı ;) tüm problem arka fonu silip save transparency yapmamdan kaynaklanıyormuş, yardım eden herkeze teşekkürler..

raziel_ms

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar benimde sorunum var decupe edilmiş iş var fakat çizimi mevcut değil yan başka sayfaya aktarıldı photshopta... sorun şu resmin altında gölge var o yüzde dekupe sorunu zor çalışılcak sayfa beyaz metalic olcak ama save transparency olduğunda freehand e geldğinde alpha channel durumu oluo ve bu baskıda sorun verir nasıl düzelticem alphalı olmaması için ne yapmam gerek acil yardımm!!!!:crying:

raziel_ms

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar kimse yardım etmicekmi bu alpha sorunuma?:sadsmile: