Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehandde renk değişimi (soru)

azrailin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshopta CMYK olarak hazırladığım fotoyu tiff formatında kaydediyorum freehande import ettiğimde reklerde değişme oluyo nasıl düzelte bilirim aşağıdaki linkte üstteki resim photoshoptaki hali alttaki ise freehandeki https://kilit1.sitemynet.com/01.jpg

resmi photoshopta RGB olarak kaydedip freehande alsam sonra CMYK olarak PDF formatında kaydetsem baskıda sorun yaşarmıyım (dergi baskısı)

Son düzenleme:

Benzer konular

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
sorun olmaz. ps da ne görürsen o olur freehandde öle gözüksede çalışman baskıda ps da gördüğün renklerde çıkacaktır;)

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
ekran ve programların kalibrasyon ayarlarını yapman sorunu cozecektir. bu yazından sonra senın ıcın bunu hazırlayacagım. umarım ışıne yarar.

ysm1

🌱Yeni Üye🌱
kalibrasyonla alakası yok. cmyk yaptığın fotoğraf freehandde daha koyu veyaa cart renklerde görünür bu sorun değil photoshopta nasıl görünüyorsa fotoğraf baskıdada öyle çıkar...

malhatun

🌱Yeni Üye🌱
ayni sorun bende de oluyor....ve baskida da freehand de nasil gozukuyosa oyle cikti. yani ps de gorundugu gibi cikmadi...bu soruna cevap bulabilirseniz cok sevinirim

diagram

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorun her iki programında kullandığı alt yapıdan kaynaklanıyor... O konuya burada uzun uzun girmeye gerek yok. Ama en kısa en yakın olarak şöyle bir çözüm önerebilirim.

Preferences panelinden Colors sekmesine geldiğinizde Color Management bölümünü Adjust Display Color olarak ayarlarsanız tam olmasada yakın bir sonuç elde edersiniz.

Ama yine de FreeHand'de görünen renklere aldanmamanız gerekir. Sonuç Photoshop ile aynı olacaktır baskı...

İyi çalışmalar...

freebird

🌱Yeni Üye🌱
azrailin sorunun çaresi tifflerini rgb modunda görsel tiffler hazırlarsın.baskı aşamasına geldiğinde bunları cmyk lı ilk halleriyle linkden değiştirirsin.Bu 1 !! ama bence gerek yok.freehand preferences 'de color sekmesine gel. type de color tables i seç ve monitor simulates kısmını seperation olarak seç anlıyacaksın zaten farkı.:).kolay gelsin....

bahadır

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhba arkadaşlar...
Bu konuya en güzel yanıtı freebird arkadaşımız vermiş.
Ben freehand çalışıyorum ve fotoğraflarımı elbette p.shop.
Resimler arası CMYK ve RGB renk değişimlerini, çalışmalarımı hem cmyk hermde RGB olarak kaydederek çözüyorum. Yıllardırda böle çalışırım. Baskı formatına hazırlarken linkleri değiştirir CMYK ları seçerim.

Böylece ne freehand deki renk tonlamalaörını ve ayarlarını bozar, ne de renklerin arasında kaybolur, şüpheye düşerim.

Beni dinleyin sizzz... Tif dosyanızı CMYK ve RGB olarak iki şekildede kaydedin.

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
"Preferences panelinden Colors sekmesine geldiğinizde Color Management bölümünü Adjust Display Color olarak ayarlarsanız tam olmasada yakın bir sonuç elde edersiniz." Diagram arkadasima katiliyorum.

yerli_plaka

🌱Yeni Üye🌱
photoshoptan kaydedilen tif formatlı dosya windows resim ve fax görüntüleyicisinde farklı renklerde cıkıcaktır bu cok normal tif formatıyla alakalı sen baskını yap photoshopta ne görüyorsan baskıdada aynısı cıkar

grafikker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
frehand

şimdi ben fotoshopta yaptığım yazıyı frehand atıyorum ve arkasında beyazlıklar oluşuyor onu nasıl kapatabilirim yardımınzı için tşk ederim

recel

🌱Yeni Üye🌱
photoshopta çalışırken rcb çalışın çıkış alıcanız zaman cmyk ya dönün yoksa renkle çamur gibi çıkıyo