Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafikerlik mi? web tasarım mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelikle tüm arkadaşları selamlıyor internet & real iş hayatlarında başarılar diliyorum. ben 8 senedir sanal ortamda olsun mesleki hayatımda olsun; web tasarım ilgi alanımdı.

yakın zamanda tamamen bütün yaptığım siteleri, hosting hesaplarını, vps sunucuları vb.. bütün internet ve real işlerimi devredip grafikerlik konusuna yoğunlaştım. bunun sebebi web tasarımda yapılan sitenin geçen süre zarfında sorunlar çıkartması, müşterinin isteklerinin anında yerine getilebileceğini zannedip yaklaşık 7/24 istekde bulunması vs..

bırakma sebeblerimden diğer bir konuda Türkiye'de kendini hacker zannedip eline geçirdiği 1 - 2 program veya kodlar ile yada sunucunun bir açığı sayesinde siteleri ellerine geçirmesi veya günlerce alınteri dökerek verdiğimiz emeği biranda silip atması..

kısacası merak ettiğim ve tam bir cevap alamadığım kafama takılan bir soru kaldı.. Webmaster'mı yoksa Grafikerlik mi.. bana göre grafikerlik.. size göre yorumlarınıza açığım.

paylaşmayı ve tartışmayı ortamına ve usulüne göre severim. her tartışma bir bilgi sahibi olmakdır bana göre..

web sitesi yapıp örnek 500$ alıp da; hacklenme, sunucu kapanması, çökme vb.. korkularla bir sene geçirmek mi;

bir tasarım logo banner vb.. grafik işleri yapıp 250$ almak mı?

merak ediyorum :anlamsiz:

Benzer konular

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
tabiki grafikerlik diyorum işi yapıyorsun eğer sorun varsa o anda ortaya çıkıyor çöpe atıp yenisini basıyor hazırlıyorsun, akşam eve gidince tel gelip bunu güncelle demiyorlar:D kafan rahat yani tek düşüncen naasıl birşey yapsam buda zaten web olayındada var tasarım heryerde tasarım.Web işini bi ara düşünmüştüm ama şimdi yok ya düşünmüyorum rahatım böyle sanırım.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
işte olay da bu.. bence grafik işini bırakıpda kimse web tasarım işine felan girmesin.. bırakmak için 800ytl ödedim :) yaklaşık 70 civarında hosting'i başka bir firmaya aktardım.. sırf sağlam, güvenilir ve kalıcı bir firma bulmak için 1,5 ay aradım.. şimdi yavaş yavaş mevcut grafikerlik bilgimizi ilerletiyoruz.. en iyisi.. zaten istanbulda özel bir hastanede grafikerim. hayırlısı olsun diyelim :)

laststrokee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben çok fazla düşünmeden web e giriyorum. tembel olduğumdanmı bilmem bana daha kolay geldi. sadece tasarımını yapacağım için riski yok. 2.000 ytl zarar etmessin mesela ufak bi hatandan dolayı. gerçi yaptığımdanda emin diilim ya

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
nasıl zarar etmessin.. 2.000ytl neki :) aylık sunucuya ödüyorum 200ytl civarında para.. paneli var korumaları var.. bir müşterim çıkıp yasadışı bir iş yapıyor farkında olamıyorum. pat kapatıyorlar sitelerimi mail geliyor sunucudan atıldınız yedekde vermiyorlar.. haydi çık için işinden..

ve sadece tasarım yaparak kimse para vermez. kodlama tasarımdan daha önemli.. ve ufak bir sorunda senin telefonun çalacaktır :) gece 3 olsa bile :)

DeFacto

🌟Usta Tasarımcı🌟
Grafikerlik bencede ... Web tasarımı zaten şu anda 12-15 yaşındaki çocuklar bile yapıyor (amatör olarak). Ve bu işi cocuklar bile yapıyorsa bu kadar para niye vereceğiz diyen bir sürü işi bilmeyen insanlarda var (bende yaptım çünki web tasarım oradan bilirim)... Senin dedğin gibi bu parayı veren insanlarda seni satın aldıgını zannedip geceni gündüzüne katıyor ; yok orasını beğenmez yok burasını beğenmez... Tabiki sen müşterine güncelleme konusunda 3-6 ayda bir güncelleme sözü vermemişsen, Bilinçsiz müşteri her zaman sorundur Webmaster lık yapacaksan...

Grafikerlikte bu yoktur Bahtinur'un dediği gibi tasarımı yaparsın numuneni basarsın mesai saati içinde gelir görür veya yollanır müşteriye beğenmez, atarsın çope yenisini yaparsın. En azından, gecelerin sana kalır... Aman Sabaklar Olmasın dersin :).

Dediğim gibi iyi etmisşin ben ce doğrı karar vermişsin Grafikerlik En Birinci ...

ahmetsxfile

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesinlikle "Grafik Tasarım" hem hayal gücünüzü kullanıp resim çizer gibi çalıştığınız bir sektör, hemde belli bir süre sonra kazancı çok iyi. Ayrıca herkes grafiker olmadıktan sonra bitmeside mümkün olmayan bir sektör.

KTUKEK arkadaşıma katılıyor ve web tasarım olayını hobi veya basit bir sanal mekândan öteye götürmemnizi şahsi düşüncem olarak sunuyorum...

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Hiç düşünmeden "Grafikerlik yada Sayfa Tasarımcılığı" grafikerlik bence artık kelime olarak yanlış algılanır oldu.. sayfa tasarımcısıyım ben.. ve işimi çok seviyorum.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
web sayfa tasarımcılıgı web tasarımcılıgı vs.. değil webmaster oLuyor benim bildigim :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Güzel bir soru ilerliyen günlerde güzel ve uzun bir cevap vericeğim...

yeakca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yeakca.com
Ben her ikisinide severek yapıyorum.Çünkü web tasarım yaparken hazır şablon yerine kendim hazırlıyorum.Bu da web tasarımın içinde grafik tasarımının da olduğunu gösteriyor... Son olarak şunu söylemek istiyorum ; hazır bir web şablonuna yazı,resim vb eklemek web tasarım değildir.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yeakca hazır bir web şablonuna yazı,resim vb eklemek web tasarım değildir. onu bizde biliyoruz.. önemli olan şablon değil, yazdığın kod'dur. Herzaman da kodlamada kesinlikle bir açık vardır. O açığı sende bilemezsin, hacker'da ancak çok uğraşıldığında seninle sitenin açığı bulunursa nanay :)

bu korkuylada iş yapmak kasınç bir durum..

yeakca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yeakca.com
Tasarım ayrı kodlama ayrı . Kodlama bence web programlamaya giriyor...

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
web programlama :) web tasarım hepsini kapsar. Web Tasarımcı veya Web Programlama diye bir dal yok. WEB MASTER diye bir sıfat vardır normalde. Ancak bu işi amatör yapanlar ben web tasarımcısıyım yada ben web programcısıyım der. WEB MASTER hepsini kapsar.

Bir web sitesini A'dan Z'ye yapan kişidir.

8 senelik webmaster ( php coder ) birikimime göre k0nuşuyorum.

yeakca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yeakca.com
Hmmm.. anladım demek istediğini ama ben web sayfaları için grafik tasarlıyorum daha WEBMASTER olamadık...Sebebi ise pek programlama bilgisine sahip değilim...

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pardon 7 sene.. 99'dan beri web tasarım yapıyorum ve php kodluyorum. tabi 7 senedir profesyonel olarak yapmıyorum orası ayrı ancak; 7 senedir bu işin içerisindeyim..

nasıl bu yaşta bu işin içerisine girdin diye sorucaksınız :) gazeteci bir babanız; evinizde 2 bilgisayar olunca ilk internetle tanışıyorsunuz,, şans eseri birkere de abimle web tasarım kursuna gittim. Şimdi de buralardayım :)

crazy_corpse

🌱Yeni Üye🌱
Ktukek'i kutluyorum ve benzer bir örnek vermek istiyorum. şu an 12 yaşında bir kardeşim var.8 yaşında frontpage'e merak salmıştı. okul dergisini webe taşıma projesi vardı. şu anda çatır çatır olmasa da kod yazıyor çocuk. devir internet devri... küçük dahilere şaşırmamak gerekir...

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
haddime değil ama kardeşinizle bence ilgilenin. istediği programları bulun, bilgisayarda çalışmasına izin verin. ilerde çok başarılı olur emin olun.

ben istediğin programları bulamıyordum, kimse ilgilenmiyordu. günde sadece 1 saat izin veriliyordu bilgisayara oturmama :) ilgilenip, istediklerimi karşılasaydı ailem ki iyi birde web tasarım yada grafik tasarım kursuna yollasaydı...

Bu halimizede şükür diyelim :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Grafikerliğin sanat ile bağlantısı olduğu düşünüldüğünde herkesin grafiker olup olamayacağı tartışma konusu olabilir diye düşünüyorum.

Buda demek oluyor ki... Herkes coder olabilir ama grafikerlik içinde biraz yetenek olması gerekiyor (diye düşünüyorum).

İyi bir webmaster hem code hem de grafik ve tasarım bilgisine sahip olandır. Buna katılıyorum. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi iyi bir webmaster sadece işleyen bir sistem değil, müşterisine de grafik ve tasarımı hoş bir site sunan kişidir de. "Bence" Webmaster ve Web Programcılığının ayrıldığı nokta burasıdır.

Konuya dönecek olursak:

Bankaların, ya da diğer işletmelerin soyulma ihtimali olduğunu kimse yadsıyamaz. O zaman bu işletmeler de "eyvah ya soyulursak" diyip mesleklerini bıraksınlar mı? Dijital ortam güvenliği teknoloji oldukça var olacak bir tehlikedir. Kimse mesleğini bu yüzden bırakmasın. Bu gün en güvenli sistemler bile çökertiliyorsa. Bu onların daha da sağlam bir alt yapı ile geri dönmelerine vesile oluyorsa, yılmamak lazım. İkisini de ayıramıyorum. Hem webmasterim hem de grafiker tasarımcı. Seviyorum mesleğimi. Sizde sevin... İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...