Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ilk kutu tasarımım (parfüm kutusu)

princess20

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar bu işe yeni başladım ve öğrenme amaçlı bi çalışma yaptım lütfen eleştirilerinizi bekliyorum. teşekkürler

matistaparfmkutusucopyqe1.jpg

Benzer konular

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba, bir parfüm kutusuna göre basit kalmış.
Diğer ürünleri incele, gözlemle. Kendini geliştireceksindir.

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
gördüğüm kadarıyla grafik konusunda biraz deneyimin var
fakat işin tasarım bölümüne gelince fikirlerini yaratıcılığını kullanarak çok daha iyi çalışmalar çıkaracağına inanıyorum...

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
şu da var bu bi kutu tasarımı ise tek bir yüzden oluşmamalı yani kutunun yanları arka kısmı vs diğer boyutlarını da hesaba katmalısın + bi de for men versiyonu olmayacak mı? bence onu da çalış;) çalışmandaki renkleri beğendim hatta zemindeki desen ve renkte bi eşarbım bile vardı:))

princess20

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gördüğüm kadarıyla grafik konusunda biraz deneyimin var
fakat işin tasarım bölümüne gelince fikirlerini yaratıcılığını kullanarak çok daha iyi çalışmalar çıkaracağına inanıyorum...

evet yaklaşık bir yıldır grafikerlik yapıorum ama hiç tasarım yapmadım hep belirli şeylerin üzerinden çalıştım ve ayrıca photoshop bilgimde çok yeterli değil hem photoshop u hemde tasarım kabiliyetimi geliştirmek için çalışıyorum işallah başarılı olucam teşekkürler yorumun için bu arada

şu da var bu bi kutu tasarımı ise tek bir yüzden oluşmamalı yani kutunun yanları arka kısmı vs diğer boyutlarını da hesaba katmalısın + bi de for men versiyonu olmayacak mı? bence onu da çalış;)

evet haklısın for men de olmalı ama diğer yüzlere neler yazacağımı neler koyacağımı bilmediğim için sadece tek yüz olarak çalıştım bunun için yardımcı olursanız sevinirim

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Selam.
Bence bir parfüm kutusu için albenisi az gelen bir çalışma olmuş. Parfüm satmak aslında sadece bir koku satmak demek değildir. Çoğu zaman bir hayat tarzı satmaktır. (Bence yani) dolayısıyla biraz daha belli tarzalara ve kesimlere hitap eden daha albenili bir çalışma yapılabilir.

Benim dikkatimi çeken bir diğer konuda kullandığın gül fotoğrafı. Bence parfüm gibi kokusuyla insanlara hitap eden bi ürünü ambalajlarken, akıllarda kokusuyla kalmış bir çiçek kullanmak pek de mantıklı olmamış. Zira tüketici bunun gül kokan bir parfüm olduğunu. Hatta gül suyu olduğunu bile düşünebilir. Bence bu konuyu da bi düşün.

Son olarak da işe yeni başladım dediğin için bir küçük tavsiye vermek isterim;
Bence ilk etapta parfüm ambalajı değil de, broşür, el ilanı gibi daha az uzmanlık isteyen ve özellikle yazıyı nasıl kullanabileceğini daha iyi öğrenebileceğin tasarımlar seçebilirsin kendine. Zira parfüm ambalajı ayarında tasarımlar yapmak çok iyi bir grafik tasarım bilgisinin ve tecrübesinin yanı sıra bazı spesifik konularda da bilgi sahibi olmayı gerektirir. (Ambalaj tasarımı gibi - ki bence kullanılan malzemenin ve ortaya çıkarılabilecek varyasyonların çeşitliliği açısından ayrıca uzmanlaşılabilecek bi alandır sektörde-) Demek istediğim şu ki; çetrefilli işleri ilk başlarda yapmaya çalışman bıkkınlık ve soğukluk yaratabilir. Bu açıdan daha kolay işlerle başlamanı öneririm.

Çalışmalarında başarılar dilerim...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
evet yaklaşık bir yıldır grafikerlik yapıorum ama hiç tasarım yapmadım hep belirli şeylerin üzerinden çalıştım ve ayrıca photoshop bilgimde çok yeterli değil hem photoshop u hemde tasarım kabiliyetimi geliştirmek için çalışıyorum işallah başarılı olucam teşekkürler yorumun için bu arada

Bu cümle biraz garibime gitti, açıklarsanız sevinirim.

andy warhol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.sihir.us
Merhabalar.

Daha cok Made in China bir parfumun ambalaji gibi olmus. Biraz daha farklilik katmalisin diye dusunuyorum.

Iyi calismalar.

princess20

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu cümle biraz garibime gitti, açıklarsanız sevinirim.

Açıklayayım tabikide ben bi etiket firmasında çalışıyorum ve yurtdışı için üretim yapmaktayız bize işler hazır geliyo biz sadece onları baskıya hazırlıyoruz sanırım yeterli

Selam.
Bence bir parfüm kutusu için albenisi az gelen bir çalışma olmuş. Parfüm satmak aslında sadece bir koku satmak demek değildir. Çoğu zaman bir hayat tarzı satmaktır. (Bence yani) dolayısıyla biraz daha belli tarzalara ve kesimlere hitap eden daha albenili bir çalışma yapılabilir.

Benim dikkatimi çeken bir diğer konuda kullandığın gül fotoğrafı. Bence parfüm gibi kokusuyla insanlara hitap eden bi ürünü ambalajlarken, akıllarda kokusuyla kalmış bir çiçek kullanmak pek de mantıklı olmamış. Zira tüketici bunun gül kokan bir parfüm olduğunu. Hatta gül suyu olduğunu bile düşünebilir. Bence bu konuyu da bi düşün.

Son olarak da işe yeni başladım dediğin için bir küçük tavsiye vermek isterim;
Bence ilk etapta parfüm ambalajı değil de, broşür, el ilanı gibi daha az uzmanlık isteyen ve özellikle yazıyı nasıl kullanabileceğini daha iyi öğrenebileceğin tasarımlar seçebilirsin kendine. Zira parfüm ambalajı ayarında tasarımlar yapmak çok iyi bir grafik tasarım bilgisinin ve tecrübesinin yanı sıra bazı spesifik konularda da bilgi sahibi olmayı gerektirir. (Ambalaj tasarımı gibi - ki bence kullanılan malzemenin ve ortaya çıkarılabilecek varyasyonların çeşitliliği açısından ayrıca uzmanlaşılabilecek bi alandır sektörde-) Demek istediğim şu ki; çetrefilli işleri ilk başlarda yapmaya çalışman bıkkınlık ve soğukluk yaratabilir. Bu açıdan daha kolay işlerle başlamanı öneririm.

Çalışmalarında başarılar dilerim...

Tarzan45 uyarılarını dikkate alacağım çok teşekkürler

XURVIN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence kraft kağıda zemin biraz daha açılıp basılırsa ve ürün adı gofre basılmak şartıyla çok iyi bir kutu çalışması olduğunu düşünüyorum... unutulmamalıki ambalaj işlerinde sadece tasarım hiçbir şeydir baskı teknikleri işi çok değiştirir... tebrik ederim... başarılar...

princess20

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence kraft kağıda zemin biraz daha açılıp basılırsa ve ürün adı gofre basılmak şartıyla çok iyi bir kutu çalışması olduğunu düşünüyorum... unutulmamalıki ambalaj işlerinde sadece tasarım hiçbir şeydir baskı teknikleri işi çok değiştirir... tebrik ederim... başarılar...

XURVIN teşekkürler yorumun için

jekfer

🌱Yeni Üye🌱
bişi sorucam 1 yıllık grafikerlik yapıyorum demişsiniz
1 yılda grafiker olunurmu?
ben 5 yıldır okuyorum hala grafikerim diyemiyorum
bunu ne kadar kolay dile getirebiliyor insanlar ??
siz ve sizin gibiler uzmanlığını alamamış pratisyen hekim gibisiniz..
ben bilgisayar operatörüyüm de desinler ....

princess20

🏅Acemi Tasarımcı🏅

sadece işi eleştirirsen memnun olurum grafikerimde derim uzmanda derim bu hiç kimseyi ilgilendirmez saol yorumun için

777

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler mavitayfa ;)

Bence siz ve sizin gibi düşünenler ömrü billah da grafiker falan olamaz
bence sen arkadaşı mesleki olarak eleştireceğine işi bi baksaydın burası komplekslerini gösterme sahası değil ismindende anlaşılacağı üzere grafikerler.net sen sen grafiker olamadıysan arkadaşın suçu ne üstelik sizin gibiler kelimesi çok çirkin ve layıksız bir kelime üstelik bunu yazan 5 yıl okudum diyosun hayret sen bence 5 yıl daha oku belki grafiker olursun????

0510

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
basit çok da güzel deli fah çok araştır

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Bir yıl grafiker olup nasıl hiç tasarım yapmazsınız anlayamadım.. ne kulanıyorsunuz peki photoshop kulanmıyorsunuzda..

Tezat cümleler ben hiç bişi anlyamadım.. anlayan varmı..:sad:

kahin23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gül basit kalmış artı renkler çok ağır be dostum. artık insanların tercihi sadelik.yinede büyük firmalar hala iddialı bu karışık ortamdan kurtulamadı onun sebebide bence biz büyüğüz, biz biliriz edasında gidiyo.vatan sağolsun nediyelim.