Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign'de master page neden hep en altta kalıyor?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
master page'yi öne getir yapabiliyor muyuz.
bir master page hazırladım zeminlerin arkasında kalıyor, bugüne kadar hiç lazım olmamıştı bana :) ama bugün böyle bir sorun çıktı karşıma.

master page'yi herşeyin en önüne nasıl getiririz?

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
master page'yi öne getir yapabiliyor muyuz.
bir master page hazırladım zeminlerin arkasında kalıyor, bugüne kadar hiç lazım olmamıştı bana :) ama bugün böyle bir sorun çıktı karşıma.

master page'yi herşeyin en önüne nasıl getiririz?

Ben genelde layerları kullanırım. Layerleri kullanmak hem dediğiniz durum, hemde ileride rastlanabilecek diğer sorunlar için önemli bir çözüm yoludur. Master sayfanızı başka bir layerde hazırlayıp onu diğerlerin önüne getirirseniz sorununuz çözülür.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunu denemek aklıma gelmemişti nedense.
teşekkür ederim, sorunumu dediğiniz şekilde aştım.

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Bu size yardımcı olacaktır sanırım...
ders.jpg

Kolaylıklar dilerim...

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet yardımcı oldu... ben bu komutu denemiştim ama üste almayı hiç akıl edemedim :)
farklı layerde çalışmak haricinde mutlaka bi çözümü olmalıydı ve sayenizde bunu da öğrenmiş oldum.

çok teşekkür ederim.

hilmicekic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet ben de layerlarla çalışıyorum. genelde 3 layer oluşturuyorum. yazılar görseller ve mizanpaj. ama mizanpajdaki bazı görsellerin altta bazıların üstte olmasını istiyorsanız mizanpaj için 2 layer oluşturabilirsiniz.
Hatice Hanım'ın anlatığını ise master sayfalara bağlı kalmasını aynı anda da üzerinde değişiklik yapmak istediğim materyallerde uyguluyorum. Eğer sayfadaki bütün master objeleri değil de sadece istedilerinizi mastep page den bağımsız olarak değiştiştirmek için control+shift ile beraber o objeye tıklayın
kolay gelsin...