Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ıssız adam

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
adszjkzg1.png

yönetmen
Çağan Irmak

Oyuncular
Cemal Hünel ,Melis Birkan , Yıldız Kültür , Goncagül Sunar , Gözde Kansu

Türkçe
Yapım yılı : 2008
Dram, Romantik

Filmin Konusu
Alper 30lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan birisi iken; Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu' nun arka sokaklarında, aradığı eski plak için bir kitapçıya girmesiyle değişir.

ISSIZ ADAM

sinemada kaçıranlar dvd sini mutlaka izlesin. pek çok salonda hala gösterimde..

Benzer konular

moon.light_19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mükemmel bir film ama ağlamayı sevmeyenler gitmesin gercekten çok ağlatıyor iyi seyirler:)

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
bu filme gitmemek sinema bazında ve yaşamsal anda eksikliktir diye düşünüyorum birçok filmden daha başarılı geldi bana ki ben yılda gün sayısından daha fazla film izleyen bireyim gerçekten böyle bir türk yapıtını ayakta alkışlamak gerekir...

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
aslında merak ediyorum ama türk filimleri konusunda ağzım yandı

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
bende gidemedim :( ve çok merak ediyorum.. üstelik film benim memleketimde çekildi :) kaçırmamam gerekiyordu :)

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Son zamanlada izlediğim en güzel türk yapımı film. Özellikle müzikleri çok etkileyici, izleyenlerin bazı karelerinde kendinden birşeyler bulacağı artı duygulanacağı güzel bir film.
Yalnız içerikteki fornografik görüntlerin insanları bu kadar rahatsız etmesini ben kabul edemiyorum.Bunlar zaten herkesin bildiği doğal sahneler tabiki olacak, neden insanlar normal hayatta yaptıkları şeyi sinemada izleyince utanıyorlar anlayamıyorum:)
Özellikle filmin arasında çıkarken iki bayanın konuşmasına kulak misafiri oldum dedikleri aynen şuydu;
Ya sana demiştim ben diğer yabancı filme girelim diye, ne kadar aptalca bir filmmiş, sapık bir adamı koymuşlar tipide müsait zaten, kızıda gözgöre göre ağına düşürdü zaten ikinci bölümü hiç izlenmez bunun:)
yani bu zihniyette film izlenirse değil 5 kişi 500 kişide aynı yorumu yapar:)

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
Özellikle filmin arasında çıkarken iki bayanın konuşmasına kulak misafiri oldum dedikleri aynen şuydu;
Ya sana demiştim ben diğer yabancı filme girelim diye, ne kadar aptalca bir filmmiş, sapık bir adamı koymuşlar tipide müsait zaten, kızıda gözgöre göre ağına düşürdü zaten ikinci bölümü hiç izlenmez bunun:)
yani bu zihniyette film izlenirse değil 5 kişi 500 kişide aynı yorumu yapar:)

kesinlikle katılıyorum sevgili wolphin :)

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Şöyle bir konuda bile insanlara kendi düşüncelerimizi empoze etmek yerine herkes kendi yorumunu yapsa ve ben de konu ile ilgili olmayan mesajları silme gibi bir iş ile uğraşmayıp foruma biraz daha zaman ayırsam...

Ne dersiniz daha iyi olmaz mı?

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
ben filmi izlemedim tekrar söylemeliyim..
ancak sinema bir sanat dalı sanatçıya haksızlık etmemek gerek..
filmi izlemeden yalnızca fragmanına ve duyduklarıma bakarak konusuyorum;
herkes filmin açık sahnelerinin olduğunu söylüyor peki bu film 2 saat boyunca bu şekilde mi ilerliyor? konusu yok mu? ibret yada örnek alınacak bir yanı da mı yok? yada sanatsal açıdan bir emek de mi verilmemiş? sadece bir kamera ve iki insandan mı ibaret tüm film?
dünyada gişe rekorları kıran hatta pek çok dalda pek çok ödül alan filmlerin hiçbirinde açık sahne yok mu? Artık televizyon dizilerine bile koyuyorlar yatak sahnesi! haa böyle konusuyorum diye filmi ve o sahneleri savundugumu sanmayın ben filmi izlemeden belki üzerime vazife olmadan konusuyorum ama açık sahne var o film kötü ayıp diye diye nerelere varılabilir ki? hoş sadece o ön planda tutulmak istenerek hazırlanmışsa film zaten bir yere varamaz ama filmin içeriği zengin ise ve o sahne olmazsa filmin bütünlüğü bozulacaksa bu kadar olumsuz eleştiriyi hak etmemesi lazım.. yine söylüyorum filmi izlemedim diye.. sadece o sahne için çekilmişse film evet haklısın canım pek çok değer kaybedilmemeli ve günlük yaşantıda bazıları birşeyler yaşıyor diye görmenın ne sakıncası var düşüncesine katılmıyorum kesınlıkle yanlıs anlasılmasın. benım katıldıgım tek sey ızlemek ıcın gırenlerın bakıs acısının yanlıs oldugunun vurgulanması..
bazı değerler korunmalı kesinlikle. ancak barda, iki genç kız, daha da eskiye gidersek; beş tavuk bir horoz filmi gibi filmlerde yok muydu böyle sahneler? onlar da izlendi ve tarihe karıştı.. ben bu sahneleri görmeye bayılmıyorum fakat filmin içinde bir bütün oluşturmak adına ise bu kadar kötü olmamalı..
yine söylüyorum FİLMİ İZLEMEDİM
sadece önyargı..

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Bu film ile ilgili görüşüm sayın Volkan TEKİN;
Saçmasapan sapkınlıklarla dolu, sapık bir insanın hayatından bir kesiti anlatan küfür ve bolca yatak sahnesi olan, arada 1-2 iyi espri vardı tabi onların hakkını yememek lazım, son 5 dakikası romantizm ve drama ayrılmış, sanatsal anlamda izleyiciye birşey vermeyen ve aslında övgüyü haketmeyen acaip bir film işte...
Tabii ki bu benim fikrim. İnsanların hangi değerleri savunduğu veya hangi kısımlarında kendinden birşey bulduğunu bilemem elbet :)

• Beğen
Tepkiler: Nur

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
"İnsanların hangi değerleri savunduğu veya hangi kısımlarında kendinden birşey bulduğunu bilemem elbet ."

Bilemezsiniz tabiki insanların düşüncelerine saygılı olmazsak hiç birşeyi bilemeyiz. Kim neyi nasıl sever neden sever bunu hiç kimse bilemez ne biz ne siz. Bu yüzden dolayı insanlara hoş görülü yaklaşarak hesap sorarcasına ifadeleri onlara karşı sunmamalıyız. Kim ne beğenmiş bizi ilgilendirmez kendi fikrimizi belirtiriz yeterli olur... Herkesin bir beyni var istiyen istediğini beğenir ve buna biz müdahele edemeyiz ne yorumlarımızla nede fikirlerimizle.

Beğeni göreceli bir kavramdır.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
İyi bir film çekmek nasıl duygularını iyi yansıtabilen sanatçılarla ve duyguları iyi yönetebilen yönetmele oluyorsa, iyi bir film izlemekde o duyguları yakalayabilen izleycilerle oluyor sanırım.
Kimse kimin neyi sevip sevemyeceğine karar veremez.Sevende sevmeyende herzaman haklıdır:)
İzlemeyenlere şimdiden iyi seyirler...

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
kesinlikle... iyi bir filmin izleyicileri de iyi olur :)

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
"İnsanların hangi değerleri savunduğu veya hangi kısımlarında kendinden birşey bulduğunu bilemem elbet ."

Bilemezsiniz tabiki insanların düşüncelerine saygılı olmazsak hiç birşeyi bilemeyiz. Kim neyi nasıl sever neden sever bunu hiç kimse bilemez ne biz ne siz. Bu yüzden dolayı insanlara hoş görülü yaklaşarak hesap sorarcasına ifadeleri onlara karşı sunmamalıyız. Kim ne beğenmiş bizi ilgilendirmez kendi fikrimizi belirtiriz yeterli olur... Herkesin bir beyni var istiyen istediğini beğenir ve buna biz müdahele edemeyiz ne yorumlarımızla nede fikirlerimizle.

Beğeni göreceli bir kavramdır.
iyice merak ettim şu filmi

haklısın sevgili gökhan beğeni göreceli bir kavramdır..

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
eveeettt gittim izledim geldim yarım saat önce çıktım sinemadan ve bırçok kişinin eleştirilerine rağmen söyleyebilirim ki filmi inanılmaz beğendim.. ve bahsı gecen sahneler olmasaydı bence fılmde anlatılmak ıstenen yeterınce oturmazdı. işe sadece çıplak bir adam yada sadece cinsel unsur gözüyle bakılırsa ayıplanır tabi film ama işe filmin bütünü olarak ve SİNEMA olarak bakılırsa bence çok güzel bir filmdi..

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çok merak ediyorum bu filmi ilk fırsatta gidicem...