Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalem Eğitim Kurumları

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlarınıza...

karakalemeitimkurumlarfn5.jpg

32365248hw0.jpg

karakalemeitimkurumlar2ds5.jpg

Not: Çalışma Hayal ürünü olup ,iznim olmadan kullanılamaz...​

Son düzenleme:

Benzer konular

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
eline sağlık yosa.ama senden daha iyi bi çalışma beklerdim.K harfi pek olmamış çalışmadan bağımsz kalmış belki daha farklı bir font olsa olabilridi.ama zaten öylesine yapılmış sanırım.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık yosa.ama senden daha iyi bi çalışma beklerdim.K harfi pek olmamış çalışmadan bağımsz kalmış belki daha farklı bir font olsa olabilridi.ama zaten öylesine yapılmış sanırım.

Yorum için teşekkürler lola...

K harfi çalışmadan bağımsız değil. İlk amaç ;kalem ucu olarak algılatmak, sonrasında K harfi okunabilir, ancak okunmasada olur çünkü algıda seçicilik sayesinde beyin ARAKALEM yazısını , KARAKALEM olarak algılar...

200 'e yakın font denedim (keskin hatlı ve bold) kalem ucu ile bağdaşan fontlar içime sinmedi.

Zaten K harfide font değil
,=)

Çalışma öylesine yapıldı, otobüste karaladığım bir çalışma;)

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Hocam öncelikle eline sağlık. Çalışmaya gelecek olursak bildiğim kadarıyla logoda 5 olmazsa olmaz özellik içinde okunabilir ve algılanabilir olması geçmekte. Çalışmadaki kurgu ne kadar kuvetli olsada okunabilirlik açısından sıkıntı yaratacağı düşüncesindeyim. Saygılar.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yosacım emeğine sağlık siyah beyaz çalışmaların göze oldukça tok ve güzel geliyor. Okunma açısından arkadaşlarımla aynı fikirdeyim.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
bana göre uygulama olarak kaba durmuş
buna sebep olarak da kullanılan font, renk düzeni,
logonun açılı konumlandırılması vs... sayabiliriz

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Hocam öncelikle eline sağlık. Çalışmaya gelecek olursak bildiğim kadarıyla logoda 5 olmazsa olmaz özellik içinde okunabilir ve algılanabilir olması geçmekte. Çalışmadaki kurgu ne kadar kuvetli olsada okunabilirlik açısından sıkıntı yaratacağı düşüncesindeyim. Saygılar.

Yosacım emeğine sağlık siyah beyaz çalışmaların göze oldukça tok ve güzel geliyor. Okunma açısından arkadaşlarımla aynı fikirdeyim.

bana göre uygulama olarak kaba durmuş
buna sebep olarak da kullanılan font, renk düzeni,
logonun açılı konumlandırılması vs... sayabiliriz

Çok teşekkürler Yunus'um , İrem'cim ve Kopukhasan...

Okunaklılık konusunda haklısınız...

Bu çalışmayı yapma amacım daha önce yapılmamış olanı yapmak ve algıda gelişimdi. Şöyleki;

Günde onlarca kez elimize aldığımız kalemin yazı dilindeki ilk harfinin aslında kendinide sembolize edeceğinin farkına varma çabası. İlk aşamada KALEM diye başlamıştı, ancak KALEM kısa bir kelime olduğu için KARAKALEM olarak değiştirdim...KALEM yazısındaki ilk harf olan K'nın aslında karşılığı olan objenin ucunuda simgeleyebileceğinin farkına varmak ilk önceliğimdi.

Bu amaç uğrunda algıyı zorladığımı düşünüyorum,gelişimdeki asıl çabada bu olmalıdır diye düşünüyorum(ki gelişim amaçlı yapılan bir çalışma) , ancak uygulamada sıkıntı olduğu doğru...

İlgi gösterdiğiniz için tekrar teşekkürler...:)

Son düzenleme:

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
nedense ben diğer arkadaşimlarim ile ayni görüş içerisinde değilim.. bana göre kurguda, okunabilirlikte, algıda çok başarili.. tebrikler İnan'im..

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
SİYAH ve BEYAZ'IN eşsiz uyumu ,font düzeni,yaratıcılık çok başarılı ve etkili olmuş arkadaşım__Emeğine en önemliside_!yüregine saglık_:)

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
yoSa'dan alıntı bir cümle :
Bu amaç uğrunda algıyı zorladığımı düşünüyorum,gelişimdeki asıl çabada bu olmalıdır diye düşünüyorum(ki gelişim amaçlı yapılan bir çalışma) , ancak uygulamada sıkıntı olduğu doğru...

a.g.s.l. ve tirEdsOuL ' a sormak istiyorum
çalışmanın mimarı bile uygulamada sıkıntı olduğunu söylüyorken
size bu yorumları yazdıran düşünce nedir merak ediyorum (!)

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
benim gördüğümü sizin göremiyor olmaniz kimin problemi ? veya benim algim kuvvetliyse bu kimin problemi ? İnan çalişmasini sıkıntılı bulabilir, ben ise herhangi bir sıkıntı görmüyorum.. 2x2 = 4 olduğunu kabul etmek gibi birşey sanirim bu.. uzatmaya gerek yok..

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑

Ben sıkıntının nerede olduğunu söylemedim, bana göre benim bütün çalışmalarımda sıkıntı var, ki olmasıda gereken odur.
Bana göre sıkıntılı olan bir durum bir başkasına göre sıkıntı olmayabilir..

Örnek;

Siz logonun açısal konumlandırılmasını sıkıntı olarak görmüşsünüz...Bense şöyle diyorum;

Logo açılı duruyor (bir kalemin yazmaya hazır bir şekilde elle tutuluşu) .
Eğitim vermeye hazır bir kurum...

Bu açıdan düşünmemişsinizdir, düşünseydiniz sıkıntısız bulurdunuz...

Bu sadece bir örnek, herkes dilediği şekilde yorum yazabilir...

nedense ben diğer arkadaşimlarim ile ayni görüş içerisinde değilim.. bana göre kurguda, okunabilirlikte, algıda çok başarili.. tebrikler İnan'im..

Olaylara bakış açımız birbirine yakın Engin'im:) Çoğuzaman kastettiğim şeyi anında algılıyorsun...Teşekkürler...

SİYAH ve BEYAZ'IN eşsiz uyumu ,font düzeni,yaratıcılık çok başarılı ve etkili olmuş arkadaşım__Emeğine en önemliside_!yüregine saglık_:)

Teşekkür ederim a.g.s.l :) Seninde yüreğine sağlık...

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑

_Yosa arkadaşımın ,çalışmasında görsel olarak "ALGILAMA" problemin oldugunu belirtmiş zaten_ Ben genel olarak çalışmasını güzel oldugunu belirttim.Diger arkadaşımda görselin onda nasıl bir izlenim bıraktıgı hakkında yorumunu yaptı sadece__Sonuçta burda , herkesin yorumu kendi "kişisel "izlenimine aittir ,diye düşünmekteyim...[!]

Son düzenleme:

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
Saygılarımla arkadaşlar...

filipiti

🏅Acemi Tasarımcı🏅
algılamada bi sorun yok bence güzel olmuş herşey aynı tipte olmak zorunda deil farklı ve güzel olmuş eline sağlık...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar...

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
farklı olmuş inancım emeğine sağlık...