Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lokasyon hakkında görüşleriniz lütfen

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
Düşündüm düşündüm konuyu açmak için en uygun yer olarak en son buraya karar verdim inşallah sorun çıkmaz :)

Arkadaşlar sunucu lokasyonu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var. Yeni bir site tasarımı yaptım ve hostunu satın alacağım. Site bir tekstil firmasına ait bu siteyi Türkiye lokasyonlu bir sunucuda veya yurtdışı lokasyonlu bir sunucuda barındırmam bir şey farkeder mi? Artıları ve eksileri nelerdir? Elimdeki site sayıları çoğalıyor ve bunları tek bir şirkette toplamak istiyorum ama lokasyon olayına karar veremedim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla...

Benzer konular

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eğer host hizmetini büyük firmalardan alacaksan (Türkticaret, superonline vs.) bu sunucular türkiyede ama ortaboy yada küçük bir firmadan alacaksan muhtemelen bu firmaların hostu Almanya yada Amerikadadır. Sana tavsiyem Türkiye lokasyonlu bir sunucu alman (Türkiyeden yurtdışına çıkış hız ve marmara denizindeki fiber kabloların durumu malum) Türkiye merkezli bir sunucu alman. Site sayını arttıracağından bahsediyorsun; sana tavsiyem reseller sunucu alman. Hem daha ucuza gelir hemde kontrolleri daha kolay.

Nacizane fikrim umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer host hizmetini büyük firmalardan alacaksan (Türkticaret, superonline vs.) bu sunucular türkiyede ama ortaboy yada küçük bir firmadan alacaksan muhtemelen bu firmaların hostu Almanya yada Amerikadadır. Sana tavsiyem Türkiye lokasyonlu bir sunucu alman (Türkiyeden yurtdışına çıkış hız ve marmara denizindeki fiber kabloların durumu malum) Türkiye merkezli bir sunucu alman. Site sayını arttıracağından bahsediyorsun; sana tavsiyem reseller sunucu alman. Hem daha ucuza gelir hemde kontrolleri daha kolay.

Nacizane fikrim umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Teşekkür ederim. Reseller olayını bende düşünüyordum dediğiniz gibi daha iyi olucak heralde.

yakamose

🌱Yeni Üye🌱
kişisel görüşümdür, türk ticaret i tavsiye etmiyorum. müşteri hizmetleri kötü idi. bir de sürekli reklam yapıyorlar. gerçekten tek hedefleri ticaret
şu anda kullanıyor olup ta memnun olduğum host firmaları side.net.tr ve niobeweb.com
umarım yardımcı olabilmişimdir.

tuvenan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende Türkticareti tavsiye etmem adım atsan para istiyolar.

Bir not daha ekliyeyim; Resellerını PHP destekli Windows almanı tavsiye ederim. Bağzı zafiyetleri vardır ama iki işini birden görebilirsin, pratik bişi oluyor ;)

beceriksiz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
TR lokasyon TR de sitenin hızlı açılmasını sağlar mesela Almanya lokasyonlu siteler daha yavaş açılır (tecrübe + mantık). Ayrıca Google'da bi kelime ararsan öncelik o ülkenin lokasyonudur. Türkticaretmi? kaç!!!

Aragorn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence de türkiye lokasyonlu alman daha iyi olur. sonuçta fiber optik kablolarda bir arıza meydana gelirse sunucun türkiyede olduğu için hiçbir şey farketmeyecektir. ama yurtdışında ise yavaşlama olacaktır. daha önce de tavsiye ettiğim gibi www.ihs.com.tr (referanslarına bakın) (istanbul fulya lokasyonlu) veya rodosweb (tekirdağ lokasyonlu) tavsiye ederim. rodosweb diğer hosting firmalarına göre daha iyi. 20 ytl'ye denemek için host aldım ve çok memnun kaldım. yine de karar sizin.

pseudo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yaklaşık beş yıldır doruk.net ile çalışıyorum,hiç sorunla karşılaşmadım,ayrıca bayilik sistemi de mevcut,eğer bayiilik alabilirseniz liste fiyatlarından % 20 indirim yapıyorlar,türk ticaret net ile de çalıştım,fiyatları doruk.net e oranla daha makul gözükse de toplamda hemen hemen aynı ücrete denk geliyor.

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Öncelikle profesyonel yaklaşmak istersen mutlaka resller kullan.

TR lokosyon her açıdan iyidir, hız ve teknik destek açısından kafan ağrımaz (yabancı dilin yoksa teknik destekte zorlanabilirsin)

Resellerda PHP (Linux) destekli Windows yada Windows destekli PHP sunucu tavsiye etmem. Yoğunluğun hangisinde ise onu tercih et. Randıman açısından sıkıntı çekersin. Zira ek yazılımlar ile çift işletim sistemi desteği sunabiliyorlar buda performansı düşürebiliyor.

5 gb bi reseller 150 gb transfer (bandwidth) sınırsız domain host etme seçeneği ile senin işini hayli ile görür. (aylık 20$ civarıdır)

Tavsiyem hostbul.net i bi araştır.

Vergi levhası olan bi yeri tercih etmen kısa sürede yok olmayacağını en azından birazcıkta olsa garanti eder.

başarılar