Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Penguen Damping Broşürü :)

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar öncelikle belirteyim bulunduğumuz bölgede çok sayıda reklamcı adı altında saçma sapan standart tasarımlarla insanları bunlardan yaptırmaya ve paralarını almaya zorlayan bir anlayış var.

Biz bunu devirmek için bir damping yani çok büyük indirim kampanyası hazırlamak istiyoruz. Bunun için A5 veya A4 ebatlarında bir broşür ve buna benzer diğer reklam çalışmaları yapacağız.

Bize bunun için fikir verir misiniz. Nasıl yapmalıyız, vs vs..

veya daha önce yapılmış herhangi bir çalışma varsa esinlenme kaynağı olması açısından paylaşabilir misiniz?
Tabii ki bunları beleşçilik yapmak veya hazıra konmak için istemiyoruz. Ne kadar çok insanın fikrini alırsak o kadar güzel bir çalışma ortaya çıkar ve bu işi sıradan reklamcılara yaptırmaktan vazgeçer insanlar.

Hatta köşesine penguen ajans yazmak yerine grafikerler.net bile yazabiliriz, neden olmasın öyle değil mi ?
Yeniliğe açık olmak gerekir.

Sanırım biraz uzun yazdım. burda bitti :) :party:

Benzer konular

sagat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorum yapmadan önce

"Arkadaşlar öncelikle belirteyim bulunduğumuz bölgede çok sayıda reklamcı adı altında saçma sapan standart tasarımlarla insanları bunlardan yaptırmaya ve paralarını almaya zorlayan bir anlayış var."

sözünden yola çıkarak sizin çalışmalarınızı inceledim "saçma sapan standart" çalışmalar mı diye

takvim, broşür, kartvizit çalışmalarınıza baktım
eğerki siz o dağıtacağınız broşürün altına grafikerler.net yazarsanız
birdaha orada iş bulamzsınız
sizin çalışmalarını lisedeki grafiker adaylarının hazırladığı ödevler gibi
vektörel çöplük içinde sade analaşılır tek bir çalışma yok
karakter seçimi, renk seçim, fon seçimi, karakter büyüklükleri
nsayfa nizampajı hiç bir şey yok bir zeminin üzerine serpiştirilmiş yazılar okadar
eğer çığır açamak istiyorsanız bunu fiyatla değil kaliteyle yapın
sizin orda herkes bu tarz işler yapıyor ise siz dışına çıkın gerekirse free bir grafikerle anlaşın ona yaptırın ama bu işler fark yaratmanız çok zor

iş hayatınızda başarılar

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anlaşılan sizin standart tasarım anlayışınız çok farklı . ben sizden vektörel bie eleştiri beklemiyorum. logo tamamen vektörel bir çizim.
eğer önerileriniz varsa onu söyleyin yoksa boş konuşmaya gerek yok.
bir insanın moralini bozmak kolay ama onu yönlendirmek ehil işi.

sagat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anlaşılan sizin standart tasarım anlayışınız çok farklı . ben sizden vektörel bie eleştiri beklemiyorum. logo tamamen vektörel bir çizim.
eğer önerileriniz varsa onu söyleyin yoksa boş konuşmaya gerek yok.
bir insanın moralini bozmak kolay ama onu yönlendirmek ehil işi.

vektörel bi eleştiri ve logo tamamen vektörel demenizden bu işiten fazla anlamadığınız ortaya çıkıyor

ben sizi yönlendirmeye çalışıyorum

çalışmalarınız kötü diyorum bu çalışmalarla çığır açmanız zor diyorum
bu yüzden bir garfikerle anlaşın diyorum
fiyatla değil kaliteyle öne çıkın diyorum

amacım moral bozmak değil yaptığnız öalışmaların altındaki yorumalara bir bakın

süper olmuş harika olmuş diye bir yorum var mı ?

bu yüzden yapacağınız en güzel şey ya kendinizi geliştirme
yada işi bilen bir garfikerle anlaşıp çalışmalarınızı ona yaptırmak

Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise,
"Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım"
diyebilenindir.
K.Atatürk

sizde başaracağım diye yola çıkın ve önerilere kulak açın
amacım moral bozmak olsaydı bu konuya yorum yazmaz
bu sayfaya bakan 124 kişi gibi bakar geçerdim
buda yeteri kadar moral bozardı zaten

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bizim gibi yeni başlayan birileri olarak kendimize haksızlık edemiyorum nedense. Kıyaslama olayına girersek grafikerim diyerek geçinen ve bu işin okulunu okumuş kişilerin na-yaratıcı ürünlerinden daha iyi işleri çok kısa sürede çıkardık. E tabi profesyonel aletlerimiz olmasa da kendi çapımızda bir şeyleri başarmaya çalışıyoruz.

Doğru diyorsunuz, kalite paradan daha önemli. Tabi kaliteyi etkileyen en önemli faktörleri atlamışsınız. İmkan, çevre, para, teknoloji vs.

Bütün bunlar olmadan bile, kırık bir ekranla , az bir bilgiyi karıştırarak yine de corel draw üzerinde çizim yapmaya çalışıyoruz. Kimseden aferim bekleyerek eklemedik çalışmalarımızı. Yine de heves kırmadan usulünce eleştiriler aldık. Bir "berbaaatt" tepkisi karşısında bu kadar tartışmayı hiç beklemiyordum doğrusu.

Sizlere iyi ççalışmalar, biz özdeyişlerle değil kendi fikirlerimizle cevap verebiliyoruz neticede.
Bir sonraki paylaşımımızda görüşmek üzere..