Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Penguen reklamcılık Kartvizit tasarımı

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bakalım beğenecek misiniz ?

karttttt.jpg

Benzer konular

Rawkon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorum yazamıyorum, zira yorum yazılacak bi tarafını bulamadım.

bu yüzden tek kelimeyle özetliyim: BERBAT.

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorum yazamıyorum, zira yorum yazılacak bi tarafını bulamadım.

bu yüzden tek kelimeyle özetliyim: BERBAT.

eyvallah size göre kötü olabilir, başka bir konuda da yorum yapmıştım, her zaman herşeyi herkese beğendirmek mümkün olmuyor..

haa birde Tuale Fantezi kağıda baskı yapınca gayet güzel çıkıyor.

eğer varsa herhangi bir öneriniz verin onu kullanalım, TEK KELİMEYLE BERBAT demek çok basit ne de olsa.

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet coreli ilk öğrenmeye başladığımız sıralarda yapmıştık bu işi :)
biraz karışık olduğu doğru. :)

CapitaL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence bunu unut baştan çalış :) hiç bi şeyide (ç)alma bence esinlenebilirsin ama (ç)alınca iş karışıyo beyin kolaya kaçıyo. eğer (ç)alıyosan hepsini (ç)al :) günahı aynıdır :D

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:)
valla haklısın usta.. (ç)alınca hemen kes kopyala yapıştır oluyor corelinde bi manası olmuyor :)

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şu anda kullanmıyoruz hocam zaten, ama eğer sizin gibi ustalarında tasarladığı çizimler varsa kullanabiliriz seve seve. isminizi de vererek tabii ki

blackslope

🏅Acemi Tasarımcı🏅
değerli arkadaşım,fontları hiç bir zaman orantıya uygun olarak büyük kullanma
biraz araştırma yapmanı öneririm.
gelecekte daha iyi çalışmalar çıkaracağına eminim.
kolay gelsin

impoved

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence biraz karışıklıktan kurtarıp anlaşılır bir figür ve tasarım kullanmam lazım. yaptığın tasarımda ana tema olarak birşey göremedim. bence çalışmayı gözden geçir derim. kartvizitte önemli olan anlaşılır, karmaşık ve iç içe geçmeyen tasarımlara yer vermen lazım.ama renk seçimi güzel çünkü seçilen renkler dikkat dağıtıcı ve göz yorucu olmamalı.mesela işletmenin adı penguen en basidi penguen figürü kullansaydın bari :D . işletme ismi canlı, nesne yada v.b. şeyler ise onunla özdeşleşmiş bir figürü doğru yerde kullanmak çok önemli. diğer önemli bir husus ta insan cebinden kartvizit i çıkardığında en azından işletmenin hangi sektörde olduğunu belirtmekte çok önemli. işte oyüzden temaya önem ver.

Son düzenleme:

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mesela ne kullanabilirdik hocam tema olarak,
ben onu yaparken hani reklamcılık renkler vs. mantığıyla arkaplanı rengarenk bişey yapmıştım.

impoved

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk önce figür olarak kullandığın sakallı ve şapkalı kahin figürünü güzel bir penguen figürü yapmakla başlıyabilrsin. sonuçta ticarethanenin adı penguen. çünkü kahin figürünü ben genelde kitapçılarda ve okul kütüphanelerinde kullanırım. kartvizitin arka fonunda kullandığı siyahlı, griyli ve kenarlarında kullanmış olduğun renkli fontu değiştirme o sabit kalsın. çünkü arka fonda kullandığın renk kart vizitteki her detayı göz yormadan belli edecek.yanlış anlamadıysam bilişim sektöründe de bu firma hizmet veriyor. ozaman kart vizitteki ana tema sadece reklamcılıkla değil bişimide kapsamalı. kartvizitin ön orta kısmında tema olarak kullandığı o karmaşık renkli görselliği acilen kaldırmalısın. onun yerine mesela ressamların kullandığı renk paleti ve daldırılır şekilde boya fırçasından kullanılan bir tema kullana bilirsin. onun yanında bı firma bişim sektöründe de olduğundan arka fnda bulunan siyahlı ve griyle yüzeye tarnsparan ne çok net ne de çok belirgin olmayan elektronik devre silüveti yansıtabilirsin. kartvizitin arka kısmı içinde diyebileceğim çok basit olmuş. ordaki yazı karakteri ve konumlandırma ön kısmında olduğu gibi senin hayal dünyana kalmış. bu sadece benim sana verebileceğim ufak bir tavsiye kardeşim :)

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel fikirler :)
teşekkürler, değerlendirip burada sizlerle paylaşacağımızdan emin olun.

impoved

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rica ederim beyin fırtınası yapıyoruz :)

merrlinn

🌱Yeni Üye🌱
paint kullanarak bundan daha iyisi yapılabilirdi...

alperenaybuke

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
paint kullanarak bundan daha iyisi yapılabilirdi...

şu aşağılayıcı ithamınız yerine dahiyane fikirlerinizi sunsaydınız da biz de deneseydik neyin nasıl daha iyi duracağını ! Ki oraya yazdık, corel draw u öğrenirken yaptığımız ilk çalışma diye, bu işin ehliyseniz fikir verin, yok değilseniz sırf moral bozmak adına her türlü çalışmaya "kötü, ıığğğyy" gibi yorumlar yapmayın.