Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Grafik Yağmuru

Murat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1-)istenilen ölçülerde resim açılır ve CTRL+J kombinasyonuyla 8-10 tane duplicate edilir

2-)ilk duplicateli layerda filter>skecth >grafic pen

3-) degerler ilk layer için resimdeki gibi olarak seçilir ve sıra ile diger framelerde 15 olan dger bir azaltılır

4-)file>jump to imageready (ctrl+shift+m) image readyye geçilir
5-) animation penceresinden (window>animation ) frame layer sayısı kadar duplicate edilir

6-)ilk frameye filtre degerini 15 ayarladıgımız layer ikinci frameye 14 ayarladıgımız layer... şeklinde framelerde yanlızca gerekli layerların gözlerini açık bırakıp digerlerini kapatarak ayarlanır

7-)ilk ve son frame shift tuşu basılı tutularak tıklanır ve ilk framenin altındaki minik ok tıklanıp zaman ayarlanır öneri 0,1 sn

:cool:file>save optimazed as diyiop kaydedilir
işte netice

Alıntıdır....

aslıjm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gerçekten de çok güzel anlatmışsınız. Ancak benim yapamadığım bir durum var.
resmi açıyorum duplicate yapıyorum 6 tane mesela, bunlar pencerede görülen gibi background copy 1, 2...vs olarak değil de Layer 1 Layer1 copy olarak açılıyor.bu neden? bu hareketi verememin sebebi bu olabilirmi acaba?

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
gerçekten de çok güzel anlatmışsınız. Ancak benim yapamadığım bir durum var.
resmi açıyorum duplicate yapıyorum 6 tane mesela, bunlar pencerede görülen gibi background copy 1, 2...vs olarak değil de Layer 1 Layer1 copy olarak açılıyor.bu neden? bu hareketi verememin sebebi bu olabilirmi acaba?

malesef aynı sorun bende de oldu ve yapamadım :(

MySTerio

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle ctrl+enter daha sonra ctrl+j yapmanız gerek yoksa direk backgraund kopyalar.

wish

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ders güzel fakat anlatım yetersiz sanırım bir türlü yapamadım.Daha önceden hiç yapmadıgım birşey oldugu için.Çoğu yerde ne demek istediğini anlamadım.
**ilk frameye filtre degerini 15 ayarladıgımız layer ikinci frameye 14 ayarladıgımız layer... şeklinde framelerde yanlızca gerekli layerların gözlerini açık bırakıp digerlerini kapatarak ayarlanır **
Bu ayarı layerdamı yapıcaz yoksa Animalsdamı uygulanmalı anlamadım bişi olmiii...
Hangi formatta kaydedicez.
Kaydet diyince **file>save optimazed as diyio** demişsin save edince bu yazılara benzer bişi yok.hangi formatta kayıtetmek lazım.