Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Çok kolay olusturabileceğiniz bir efektle karşınızdayız. Hemen efektimizi uygulamaya başlıyalım ve 300x300 piksel ebatlarında yeni bir sayfa açıp zemin rengini siyah ile dolduralim. Daha sonra şekildeki gibi yazimizi yazalim ve (Ctrl+E) yada (Layer>Marge Down) u seçerek layerlerimizi birleştirelim...
clipimage0021tw.jpg

2 Daha sonra Filter > Distort Polar Coordinates açarak gelen pencereden Polar to Rectangular isaretleyerek efekti uygulayın.
clipimage00125ky.jpg

3 Daha sonra resmimizi 90 dereceye çevirmemiz gerekiyor ve bunun için (Image > Rotate Canvas > 90 CW) seçiyoruz.Sonra (Filter > Stylize > Wind) açarak buradan Method bölümünden Wind i , Direction bölümünden From the Right isaretleyip uygulayin.Bu filtreyi 2 yada daha fazla uyguladiginizda degisik görüntüler alabilirsiniz ben 2 kez uyguladim ve bu görüntü meydana geldi.
clipimage00235uv.jpg

4 Simdi resmimizi eski haline getirme zamanı. Evet şimdi sırası ile (Image > Rotate Canvas > 90 CCW) ve sonrasinda (Filter > Distort > Polar Coordinates) uyguluyoruz ama önceki gibi degil bu sefer Rectangular to Polar isaretliyoruz.Ve böylelikle yazimiz eski halini aldi ve efektimizide tamamlamis olduk.
clipimage00246xg.jpg

5 Dilerseniz renkleri değiştirip üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.(Image>Adjustments>Variations) bölümünden zevkinize göre renklerle oynama yapabilirsiniz. Bu efekti yaptığınız zaman Wind filtresini sagdan sola degil de soldan saga da uygulayarak degisik görüntüler alabilirsiniz.
clipimage00457lr.jpg

ALINTIDIR

Son düzenleme:

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Yeni üye olmanıza rağmen bu şekilde paylaşımda bulunarak sitemize verdiğiniz destek ve paylaşımlar için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgi..

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Yeni üye olmanıza rağmen bu şekilde paylaşımda bulunarak sitemize verdiğiniz destek ve paylaşımlar için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgi..
İlginiz için sağolun;)
by_Grafiker ve Graff isimli üyeler yakın dostlarımdır...
by_grafiker halamınoğlu olur...
Uzun zamandır bana bu siteyi öneriyolardı...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
konu anlatımlarınız forum için önemli
ancak bunları açarken dikkat etmeniz gereken hususlar
1- konu daha önce açılmamış olmalı
2- konu bir yerden alıntı ise muhakkak "ALINTIDIR" ibaresi konulmalı
3- konu içerisinde ki fotoğraf ve görsellerde başka site linkleri ve adları olmamalı

bunlar önemli noktalar

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
sankim ben o uygulamayı Avatarımda yapmısım :p Saol hocam tesekkurler,pratik iyidir.:)

TypO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylasımın ıcın saol dostum cok guzel oldu:D

Sagopa_Kajmer

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten kolay ama çok güzel duruyor paylaşımın için çok tşkler.

Ceydam

🌱Yeni Üye🌱
paylasim icin tskler fakat bu ders daha önce verilmisti.

DesiqneRweLed

🌱Yeni Üye🌱
yapTım .. wé üzeRinde OynamaLar yapTım Cokk qüzeL Resimm oLdu PayLasım ıCın ve anLatımıN ıCın SaqoL ;)

BİLGE1

🌱Yeni Üye🌱
Benim gibi hiç birsey bilmeyen birinin anlaması için süper bir anlatım.Çok teşekkür ederim paylaşımlarının devamını diliyorum :)