Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

TRKY Dns Ayar Hızlı ve yasaksız internet için..

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
TRKY DnsAyar, yllardır kullandığım ücretsiz bir program.

TRKY-DnsAyar, kendi türündeki ilk ve tek programdır.

Bu programı geliştirme nedenimiz; günlük olağan internet kullanımımız esnasında alan adı sunucularındaki problemler nedeniyle sıkça karşılaştığımız "sayfa görüntülenememesi, alan adı bulunmaması, alan adı sunucu sorgu isteklerinin çok yavaş olması nedeniyle internette dolaşma hızının yavaşlaması,v.b." gibi olumsuzluklardan duyduğumuz sıkıntı ve bu sıkıntıyı bertaraf etme ihtiyacı duymamızdır.

TTNet'te çalışır durumda, hizmete hazır çok sayıda dns sunucusu vardır. Ama DHCP sistemlerindeki yapılandırma/bakım eksikliği nedeniyle; anlamsız bir şekilde; tüm kullanıcılarına aynı dns sunucusu adreslerini atayarak bu sunucularda yığılmaya ve yığılmanın sonucu olarak da yukarıda bahsettiğimiz performans problemlerine neden olmaktadır.

TRKY-DnsAyar kurulduğu andan başlayarak çalıştığı süre zarfında; TTNet ve Türkiye genelindeki diğer internet servis sağlayıcıları tarafından işletilen dns sunucularından iyi durumda olanlar arasından hazırladığımız listeden size en uygun olanını seçerek, en iyi performansı alacağınız dns sunucusunu kullanmanızı sağlar.

Sürüm 3.0.1
05.12.2009
------------
Tüm program yeniden düzenlendi. Değişiklik sadece görünüşte değil, çalışma biçiminde de köklü değişiklikler var. Şu an yeni site tasarımıyla da uğraşıldığından detaylı bilgi daha sonra verilecek.
------------
20.12.2009
Yoğun işlerimizden dolayı söz verdiğimiz açıklama gecikti ama işte burada:
15 gündür kullandığınız programda çoğu şeyin farklı olduğunu ve daha isabetli, daha hızlı, daha "tercihlerinize göre" sonuçlar verdiğini farketmişsinizdir. Bunun arkasında 7 gün/24 saat aralıksız çalışarak tüm dünyada DNS sunucusu arayan ve bulduğu sunucuları hız, güvenilirlik, süreklilik açısından sıralamaya tabi tutan sadece bize ait ve özel olarak programlanmış bir sistem var. Bu özel sistem tarafından skorlanan DNS sunucularına göre güncellenen DNS sunucuları listesi (tarafımızdan kontrol edildikten sonra); yurtdışı sitelere ve Türkiye'deki sitelere ait sorguları hızlı ve isabetli cevaplamalarına göre oluşturulan değişik sayıdaki iki farklı "DNS sunucu listesi" TRKY-DnsAyar tarafından kullanılabilmesi için güncelleme arabirimine yükleniyor.
Neden "DNS sunucu listesi" oluşturma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmiyorsunuz diye sorarsanız, bunu basitçe "güvenlik nedeniyle" diyerek yanıtlarız. Mesela ben kim tarafından iletildiğini bilmediğim, yada bazı ülkelerdeki veya bazı grupların hakim olduğu şirketler tarafından işletilen DNS sunucularını rehberim olarak kullanmak istemem. Bu "elle" yapılan son gözden geçirmede yüksek skoru ve buna bağlı olarak iyi bir sıralaması olan ama güvenilirliğini doğrulayamadığımız bazı sunucuları eliyoruz.
Evet, bir diğer diğer bir önemli (önemli az olur: devrim yaratıcı) özellik de sansür konusundaki fikirlerinize göre programın size isteklerinize uygun DNS sunucuları seçmesi. Siz sansürü destekliyorsanız (örn: YouTube yasaklıysa girmem diyorsanız) sizin bu sitelere girmenizi engelleyecek, sansüre karşıysanız (örn: Ben YouTube'u sakıncalı bulmuyorum ve girmek istiyorum diyorsanız) istediğiniz siteye girmenize yardımcı olacak DNS sunucuları buluyor ve ayarlıyor. Tüm bunları yaparken de tercihlerinize uygun sunuculardan en hızlılarını seçmeyi ihmal etmiyor. Yani hem özellik, hem de hız bir arada!..
Kaynak: Serazat @ TRKY.Net - cretsiz Trke Yazlmlar Projesi

İndirmek için,
Serazat @ TRKY.Net - cretsiz Trke Yazlmlar Projesi

Veya aşırı yoğunluktan dolayı problem yaşarsanız:
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

bağlantısından indirebilirsiniz.