Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

word den corele yazı kopyaladıımda baskıda sorun olurmu

kirpi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
16 sayfalık bi dergi için wordden corele yazı kopyaladıımda (tex alanı açarak) baskıya göndersem sorun olurmu yoksa illa dizgiyi coreldemi yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
X3 de aynı işlemi yaptım çıktıda sorun çıkmadı... Kolay gelsin

kirpi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende dijital çıktı alıyorum sorun çıkmıo ama baskıya hiç iş göndermedim ilk defa yapıcam acemiyim yanii ondan stres yaptım bide dizgiyi corelde yapmak lazım diye bişeyler okudum nette güvendiim arkadaşlara grafikerler net ailesine bi sorim dedim kafam çok karıştı yanii

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
renkleri RGB gelir. onu düzeltirsen sorun olmaz.

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
renkleri cmyk yapıp birde convertlersen sorun olmaz

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne olursa olsun wordden corele yazı aktarmadan önce notepad e kopyalayıp notepadden yazıları alıyorum word yazı formatını sıfırlamak için

kirpi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çook saolun endişelerim sayenizde son buldu:)

charisma01

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet arkadaşların dediği gibi wordden direk alıp kopyaladığında renkler rgb siyah gelir ve bunu cmyk siyah a çevirmezsen baskı aşamasında bunlar 4 renkte birden çıkar ve en ufak bir kayma sorun yaratabilir.
Asıl sorun word den corele resim kopyalamakta.Corel bunları embed olarak görüyor ve bular baskıda çok sorun yaratabiliyor..yani başka bir bilgisayarda açtığında bu resimler hiç gözükmeyebiliyor veya çevirmek istediğinde dönmüyor bazen.bu sorunu da resmi corele aldıktan sonra tiff olarak export yapıp tekrar corele çağırarak çözebilirsin..