Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yağlı pastel ve kuru kalem soyut çalışmalarım

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabalar
Hepsi imgeseldir...
Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.
Saygılar

soyutyarmyz.jpg

soyutpastel.jpg

soyutpastel2.jpg

Benzer konular

y_pinarbasi

🌱Yeni Üye🌱
Bu tarz resimlerden oldum olası anlam çıkaramadım, yalnızca resmi çizenin duygularını ifade ettiğini düşünüyorum. Ama kesinlikle kötü demiyorum çok güzel ve sıradışı ;)

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
İmgesel olarak ve çizim olarak çok yetersiz...
onun dısında renkler güzel ama tek başına kullanmak yerıne
ona uygun renklerle kontras olacak şekilde uygulamak daha hoş olurdu...
onun dısında ben temasını begendim...
Emegine saglık..:)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu tarz resimlerden oldum olası anlam çıkaramadım, yalnızca resmi çizenin duygularını ifade ettiğini düşünüyorum. Ama kesinlikle kötü demiyorum çok güzel ve sıradışı ;)

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
Kendimi bildim bileli bu tarz resimler çiziyorum...
Neden yarım kadın yüzü diye sorarsanız; inanın bende bilmiyorum :worried:
Ama çiziyorum işte... :wink:

İmgesel olarak ve çizim olarak çok yetersiz...
onun dısında renkler güzel ama tek başına kullanmak yerıne
ona uygun renklerle kontras olacak şekilde uygulamak daha hoş olurdu...
onun dısında ben temasını begendim...
Emegine saglık..:)

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
Ben çizim olarak yetersiz görmüyorum; çünkü özellikle öyle yapıyorum.Keskin ve net :wink: Belki size komik gelebilir ama ben bunu bir tarz olarak benimsedim ve soyut çalışmalarımın hepsini böyle yapıyorum.Renk konusunda haklı olabilirsiniz.Bir dahakine öyle deneyeceğim.
Saygılar

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Kendine ait sıradışı bir tarzın var bence canım
Arkadaşında dediği gi,bi senin duygularını anlatan çalışmalar neden kadın yüzünü yarım çizdiğin ise içinde yarım kalan bişilerin olmasından kaynaklanıyor olabilir mesela...:)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kendine ait sıradışı bir tarzın var bence canım
Arkadaşında dediği gi,bi senin duygularını anlatan çalışmalar neden kadın yüzünü yarım çizdiğin ise içinde yarım kalan bişilerin olmasından kaynaklanıyor olabilir mesela...:)

Çok teşekkür ediyorum; beğenmenize savindim.
Her boş bulduğum yere çiziyorum bunlardan; şizofren gibi :D
Yarım kalan şeyler konusunda haklı olabilirsin sanırım :wink:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
ilk resim bi cilt nemlendiricisi için,
ikinci resim, çarpık yapılaşma, çevre ve bunların kadın sağlığına etkileri konulu bir sempozyumda,
Üçüncü resim, aile içi şiddetle ilgili bir afişte

Kullanılabilir.
XD

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk resim bi cilt nemlendiricisi için,
ikinci resim, çarpık yapılaşma, çevre ve bunların kadın sağlığına etkileri konulu bir sempozyumda,
Üçüncü resim, aile içi şiddetle ilgili bir afişte

Kullanılabilir.
XD

Gerçekten muhteşem bir yorum...
Çok teşekkür ediyorum... :wink:

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle ellerinesağlık çalışmalrın her bakış açısına göre güselliği veyea görselliği değişebilir.
ama çizgiler karakteri yansıtır. her kişinin çektiği çizgi farklıdır. önceleri ben bunu anlamazdım ama bi kursta 4 sene hocalık yaptıktan sonra daha iyi anladım. renk konusuna gelecek olursak daha önce yapılan resim çalışmalarını incele tabii ustalarınkini. bunun için resim tarihine göz atabilirsin. renk bilgini biraz inceleyerek birazda röprodüksiyon yaparak geliştirebilirsin..
iyi çalışmalar

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle ellerinesağlık çalışmalrın her bakış açısına göre güselliği veyea görselliği değişebilir.
ama çizgiler karakteri yansıtır. her kişinin çektiği çizgi farklıdır. önceleri ben bunu anlamazdım ama bi kursta 4 sene hocalık yaptıktan sonra daha iyi anladım. renk konusuna gelecek olursak daha önce yapılan resim çalışmalarını incele tabii ustalarınkini. bunun için resim tarihine göz atabilirsin. renk bilgini biraz inceleyerek birazda röprodüksiyon yaparak geliştirebilirsin..
iyi çalışmalar

Müsade ederseniz size hocam diyerek söze başlayayım :)
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum...
Hocam siz benim çizgilerime bakarak nasıl bir karakter çizerdiniz benim için? :)
Bu konuda kesinlikle size katılıyorum.Bazı arkadaşlarım çizimlerimin yetersiz olduğunu söylediler ama ben özellikle böyle yaparak en azından kendimce bir tarz yakalamaya çalışıyorum.
Tarih incelemem ve bol bol röprodüksiyon yapmam gerektiğini bana taaa ortaokulda resim hocam söylemişti :) O gün bugündür fırsat buldukça; bunu yapıyorum.Hatta ozamanlar ve lisede yaptığım çalışmaların hiç biri bende yok; çünkü çeşitli sergiler için alındılar ve bana ne yazıkki geri gelmediler :(
Onlarıda göre bilmenizi çok isterdim.Özellikle kübizmle picasso; sürrealizimle Salvador Dali ve bunlara tezat olarak %100 gerçeklikle michelangelo ' un resimlerini beğenmekten kendimi alamıyorum ve sürekli onları çiziyordum.
Fakat dediğim gibi bende yoklar; burda gördüğünüz soyut resimlerim; benim boş zamanlarımda lise de yaptığım resimler.Ozaman ki ruh halimle; çizim bilgimle; şimdiki ruhsal durumum ve bilgim bambaşka yani eminim şimdi çok daha iyi şeyler çıkaracağım.
Buarada ben renk konusunda affınıza sığınarak söylüyorum ki; size ve diğer arkadaşlarıma katılmıyorum.Çünkü bunlar benim kişisel ve soyut çalışmalarım; o an canım ne istediyse;gözüme ne hoş göründüyse onu kullanmıştım.Bİrde benim pastel boyalarım monami ' nin 48 parçalık seti; o kadar güzel geliyorlarki bana kullanmaya kıyamıyorum; :) ve yağlı oldukları içinde birbirine karışmıyorlar yani orda hangi renkler varsa onu kullanmak zorunda kalıyorum.Ama siz o zaman pastel kullanma derseniz; haklısınız ama seviyorum pastel boyayı ama bundan sonra inşallah yağlı boyaya başlayacağım.Kursta bir kere tadını aldım bırakabileceğimi sanmıyorum :p
Ayrıca bazılarının boyutu büyük olduğu için fotoğrafını çekip ekledim; bazılarınıda taratarak ekledim; aslında çok canlı olmalarına rağmen veri kaybından dolayı daha soluk ve renksiz görünüyorlar.
İnşallah bundan sonra resime tavsiyeleriniz doğrultusunda devam edeceğim.Bende kursa gidiyordum ve fakat bıraktım; ama yinede çok şey öğrendim.Hocam sizde ben ekledikçe değerli yorumlarınız ve bilgilerinizi lütfen esirgemeyin.Hatta diğer konularımada yorum yazarsanız beni çok mesut bahtiyar edersiniz :)
Sanırım fazla konuştum :p
Çok çok teşekkür ediyorum
Saygılar
Tekrar

illustrasyonist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.illustrasyonist.com
Yinede uğraş vermişsin.Emeğine sağlık.Kendine güvenin içinde -taktire değer.
Bana genelde şiir verirler veya gördükleri rüyayı anlatırlar bende resim çizerim.
Sanırım bu üç çalışmada kısa bir dönemde yapıldı.Kafan o kadar da karışık değilmiş :)
Birşeyleri resimle anlatırken bu derece soyur çalışmak yeride somut şeyleri bir araya getirerek çizmek daha da hoşuma gidiyor.İlkinde düşünce güzel ama keşke daha farklı şeyler katarak çizseydin.Yinede gözüne gönlüne sağlık.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.
Kendime güvenmemek için bir sebep göremiyorum; çünkü hocalarımdan öğrendiğim; çizdiğim bir çizginin dahi çok değerli olduğu...
Bu yüzden iyide olsalar; kötü de olsalar; onlar benim için çok değerliler...
Emeklemeden koşamazsınız ki; bunlar da benim başlangıcım!!! :wink:
Tahmininizde yanılmadınız; bu resimlerin hepsi aynı yaz çizildi :)
Ayrıca o zaman karışık olan kafam değil; duygularımdı :p
E bu durumdada ne yapsak yeridir sanırım :)
Somut objeler konusunda tavsiyenizi kulak arkası etmeyeceğim ve ilk fırsatta deneyeceğim...
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum
Saygılar

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sanatsal bir değer göremiyorum çünkü standart gözyaşı, kalp durumu..
Vurgusal bir durum yok çünkü yine standarta yakın bir teknik..
Taralama zayıf, tutuş ve vuruş dereceleri çok amatör..
Ama siz bilerek öyle yaptım diyorsunuz..
Ee ozaman bende sadece kendinize güveninizi tebrik ediyorum..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sanatsal bir değer göremiyorum çünkü standart gözyaşı, kalp durumu..
Vurgusal bir durum yok çünkü yine standarta yakın bir teknik..
Taralama zayıf, tutuş ve vuruş dereceleri çok amatör..
Ama siz bilerek öyle yaptım diyorsunuz..
Ee ozaman bende sadece kendinize güveninizi tebrik ediyorum..

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum...
Olumsuz yönlerimi bilmek de benim için çok değerli :wink:
Ayrıca bu resimlerde benim içimde bulunduğum duygular bambaşka idi...Özellikle; yapraklı olan ve siyah olan...
Aslında bütün duyguları kendi bedenine hapsolmuş; etrafındaki ailesel duvarları ömrü boyunca aşamamış; hem ruhen hemde bedenen bakire bir kadının tasfiridir bunlar....
:)
Evet sanırım gerçekten çok güveniyorum kendime :)
Ama en azından ben o duygularla çizmiştim taa lise yıllarında... :p
Saygılar

Son düzenleme:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum...
Olumsuz yönlerimi bilmek de benim için çok değerli :wink:
Saygılar

Polyanna gibi dolaşırken dikkat edin kırmızı ışıklarda:)

Sadece ilginizi kutluyorum, unutlan kalemleri tekrar kullandığınız için..Ama gözlemlemeyi ve teknik geliştirmek için bolca çalışmayı ihmal etmeyin:)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Polyannacılık değil ki bu yaptığım...
Ayrıca bu resimlerde benim içimde bulunduğum duygular bambaşka idi...Özellikle; yapraklı olan ve siyah olan...
Aslında bütün duyguları kendi bedenine hapsolmuş; etrafındaki ailesel duvarları ömrü boyunca aşamamış; hem ruhen hemde bedenen bakire bir kadının tasfiridir bunlar....
:)
Evet sanırım gerçekten çok güveniyorum kendime :)
Ama en azından ben o duygularla çizmiştim taa lise yıllarında... :p
Saygılar

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel, samimi, ve içten yazıların için teşşekkürler
öncelikle şöyle diyeyim ben hocalığı bıraklı çok oldu yani artık bi hoca değilim ::worried: aslında bu konuda fazlada üzülmüyorum çünkü 3dan fazla öğrencim üni den mezun oldu :rofl:
ben senin kullandığın renkler hakkında dediğim sanırm yalnış anlaşıldı ben sadece renk bilgin olursa o renkleri daha iyi kullanabileceğini vurgulamak istemiştim... boya konusuna gelince hepsinin yeri çok ayrıdır pastel çalışmakta çok zevklidir yağlı boyada çok zevklidir.. ama benm vazgeçilmezlerin sulu boya kuru pastel ve yağlı boyadır her zaman...
aslında ilk kuru pastelle çalışıp üstüne yağlı boya ile müdahele edebilirsin çok hoş şeyler oluyor ;);)
yeni çalışmalarını görmeyi isterim..
ve foruma girdikçe takip edeceğime emin olabilirsin :):)
saygılarımlaa

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
güzel, samimi, ve içten yazıların için teşşekkürler
öncelikle şöyle diyeyim ben hocalığı bıraklı çok oldu yani artık bi hoca değilim ::worried: aslında bu konuda fazlada üzülmüyorum çünkü 3dan fazla öğrencim üni den mezun oldu :rofl:
ben senin kullandığın renkler hakkında dediğim sanırm yalnış anlaşıldı ben sadece renk bilgin olursa o renkleri daha iyi kullanabileceğini vurgulamak istemiştim... boya konusuna gelince hepsinin yeri çok ayrıdır pastel çalışmakta çok zevklidir yağlı boyada çok zevklidir.. ama benm vazgeçilmezlerin sulu boya kuru pastel ve yağlı boyadır her zaman...
aslında ilk kuru pastelle çalışıp üstüne yağlı boya ile müdahele edebilirsin çok hoş şeyler oluyor ;);)
yeni çalışmalarını görmeyi isterim..
ve foruma girdikçe takip edeceğime emin olabilirsin :):)
saygılarımlaa

Hocam ellerinize yüreğinize sağlık....
Ayrıca artık öğretmenlik yapmıyor olmanız; Hocam olmadığınız anlamına gelmez ki...
Önünüzde saygıyla eğilmek için; bilgileriniz ve paylaştıklarınız yeter hocam...:)
Asıl ben Çok teşekkür ediyorum ilginiz ve samimi yorumlarınız için...
Söylediklerinizin hepsini kulağıma küpe olarak takacağım :D
Benim bir kulağımın deliği kapalı çıkmaz yani; boşa gitmez emekleriniz :p
Ayrıca uzun zaman önce bıraktım kursuda; çizmeyi de ama; güzel yorumlarınız sayenizde şevk doldu içime; onun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.Bu hafta sonu mutlaka bir şeyler karalayacağım...
Buarada diğer konularımdaki resimlerime bakar; iyi kötü her şekilde yorumlarsanız; çok mesut bahtiyar olacağım :)
Saygılar Hocam
Ellerinizden öperim :p

KRonick1isi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çoook önceleri bir köy ilk okulunda geçici öğretmenlik yapmıştım o günlerimi anımsattı resimlerin. Özellikle malzemeyi kullanış şeklin resimlerinin beni güzel bir anıma götürmesi eğlenceliydi teşekkürler ve başarılar.
Çalışmalarına devam etmeni tavsiye ederim bu tarzda fazla tarih incelemenede gerek yok heryerde darmadağın edebileceğin konu ve objelerden parçalar yeterince mevcut.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çoook önceleri bir köy ilk okulunda geçici öğretmenlik yapmıştım o günlerimi anımsattı resimlerin. Özellikle malzemeyi kullanış şeklin resimlerinin beni güzel bir anıma götürmesi eğlenceliydi teşekkürler ve başarılar.
Çalışmalarına devam etmeni tavsiye ederim bu tarzda fazla tarih incelemenede gerek yok heryerde darmadağın edebileceğin konu ve objelerden parçalar yeterince mevcut.

Güzel yorumunuz beni derinden etkiledi... :angel:
Size bunca duyguyu yaşatabildiysem ne mutlu bana...
Çok teşekkür ediyorum Hocam...
Saygılar
Sevgiler