Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yine ve yeniden sorularım var sizlere :)

cemcey

🌱Yeni Üye🌱
Benim acil şekilde resim kursuna yazılmam gerekli mi yoksa okulda ki çizim saatleri yeterli mi ?

Benim resim yeteneğim yok ailemce olan görüş bu ama ben kendim çizebildiğimi düşünüyorum acaba ego sorunu yaşıyor olmamdan mı kaynaklanıyor ?

Son olarakta meslek lisesi çıkışlı bir abi/ablamız bana ulaşabilir mi ?

Benzer konular

cloves

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hangi lisede okuyosun güzel sanatlarmı yoksa meslek lisesimi ??

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
İnsan yaşadığı sürece kendini geliştirmeli ve bunun için gereken çabayı göstermelidir.
"Resim yeteneğim yok" diyerek de bir açıklamada bulunmuşsunuz.
Bence resim kursuna gitmelisiniz.
Bunun yanında örnek çalışmaları incelemeli, eskiz ve hızlı çizimlere de ağırlık vermelisiniz.

Kolay gelsin.:)

morgri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İnsan yaşadığı sürece kendini geliştirmeli ve bunun için gereken çabayı göstermelidir.
"Resim yeteneğim yok" diyerek de bir açıklamada bulunmuşsunuz.
Bence resim kursuna gitmelisiniz.
Bunun yanında örnek çalışmaları incelemeli, eskiz ve hızlı çizimlere de ağırlık vermelisiniz.

Kolay gelsin.:)

Katılıyorum :)
siz çizebildiğinizi düşünüyorsanız bence gidin... ayrıca bu kendinize olan güveni ve resme duyduğunuz ilgiyi gösteriyor egoyla alakası yok... kimin ne dediği değil sizin ne düşündüğünüz önemli...

cloves

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynı benim durumum dasın :) benim hedefimde grafiklik meslek lisesinden mezun olacağım :)

filocan

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben bir ilköğretim okulunda sosyal bilgler öğretmeniyim sbs sınavı sonrası çocuklar okul tercihlerinde bulunacaklar malesef okulumuzda rehber öğretmen yok o nedenle araştırarak ve çocukların ders içinde göstermiş oldukları performansa bakarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ama bu konuda hata yapma lüksümüz yok çünkü çocuklar yönlendirmelerimizden çok etkileniyor şimdi 8 sınıf öğrencilerimden birinin akademik başarısı orta düzeyde fakat görsel zekası yüksek çizimleri iyi hatta okul panolarını ve afişlerini genelde ona hazırlatıyoruz ben de bu nedenle kendisine meslek lisesi grafik tasarım bölümünü önerdim sizce bu bölüm için güzel sanatlar lisesine mi gitmeli ayrıca mesleği yaparken işsiz kalma durumu var mıdır ve bu meslek sahiplerinin maddi kazancı ne kadardır?yardımcı olursanız sevinirim..

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba ben bir ilköğretim okulunda sosyal bilgler öğretmeniyim sbs sınavı sonrası çocuklar okul tercihlerinde bulunacaklar malesef okulumuzda rehber öğretmen yok o nedenle araştırarak ve çocukların ders içinde göstermiş oldukları performansa bakarak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ama bu konuda hata yapma lüksümüz yok çünkü çocuklar yönlendirmelerimizden çok etkileniyor şimdi 8 sınıf öğrencilerimden birinin akademik başarısı orta düzeyde fakat görsel zekası yüksek çizimleri iyi hatta okul panolarını ve afişlerini genelde ona hazırlatıyoruz ben de bu nedenle kendisine meslek lisesi grafik tasarım bölümünü önerdim sizce bu bölüm için güzel sanatlar lisesine mi gitmeli ayrıca mesleği yaparken işsiz kalma durumu var mıdır ve bu meslek sahiplerinin maddi kazancı ne kadardır?yardımcı olursanız sevinirim..

Elinin yatkın olduğu izlenimini aldım sizin söylediklerinizden.
Elbette konumunuz gereği çocukların sizden etkilenmeleri çok doğal.
Üniversiteye geçişte bir kaç sene sonra ne olur bilemem ama şu an için meslek liselerinden devam edilmesi çok daha doğru. Karman çorman bir eğitim balonu (sistemi) var çünkü.
İşsiz kalma korkusu ile başlarsak hareket edemeyiz. Mesleğini iyi yapabilen işini bulur ve yapar da.
Ülkemizde aç insan olduğunu düşünmüyorum, ama tok insan sayısını yüzdelersek %10 ya vardır ya yoktur.

filocan

🌱Yeni Üye🌱
aslında tüm söylediklerinizi düşünmüştüm ben de yapacağın mesleğin ülkemizde iş kolunun olması elbetteki önemli ama işsiz kalma korkusuyla da başlamamak lazım bir grafikerden de aynı sözleri duymak doğru bir yönlendirme yapıyorum düşüncesiyle beni rahatlattı çok teşekkür ediyorum..