Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
slm hocam ben gaziantepte reklam firmasında çalışıyorum MYJET makine kullanıyoruz.
makinedeki sorun en son myjet ve photoprint programını silip kurduktan sonra baskılar koyu çıkmaya başladı nedenini bir türlü bulamadım önceleri bu sorun yoktu

geçen hafta g.antepteydim. keşke o zaman haberım olsaydı ugrardım mutlaka. boya degerlerını kontrol et yanlış .icc kullanıyor olabılırsın.

sessizöfke

🌱Yeni Üye🌱
benim makinenin bir sorunu var, baskıyı düzgün yapmama rağmen, alttaki göz ve rulo taşıyıcı motor durdu,bunlara bağlı kabloları tek tek kontrol ettim, bir kısa devre yada kesiklik yok, bulunduğum ildede bu hizmeti bulmam zor, ancak kendi çabalarımla halletmem gerek, işler birikti acilhalletmem gerek, manuel olarak rulodan folyp,saten vada vinili yollayabiliyorum baskı devam ediyor ama bu sorunu halletmem lazım, lütfen acil yardım edin.

!!!! BİRDE BU CİHAZIN HEADER VOLT AYARLARI NASIL OLMALI

cihazın marka ve modeli

OPTİMA

LYPK3200-KM

BİLGİLİ OLAN KARDEŞLER LÜTFEN ACİL BİLGİ VERİN.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
kardeş öncelikle sensörleri ve gözleri kontrol et en kötü ihtimal makinanın motorlarını kontrol eden kartların üzerindeki reset düğmelerine bas ve resetle

hakankozzak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
perfecjet kulanan varmı

mesaj buraya ait değil. Lütfen daha dikkatli olalım. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

conwyn

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle merhaba işinizde kolay gelsin
BENİM SORUNUM :
PARTNER MARKA 128 XAAR 250CMLİK 12 KAFA DIŞ MEKAN SOLVENT BASKI BİR MAKİNAM VAR
GEÇEN GÜN NE OLDUĞUNU ANLAMADIĞIM BİR SEBEBTEN DOLAYI
SİYAH KAFALARIN 1 TANESİ HİÇ BOYA SALMAMAYA BAŞLADI VE HALA SALMIYOR
VE ONDAN SONRA
ÖBÜR İKİ SİYAH TADA AZ VE DENGESİZ BİR ŞEKİLDE BOYA GELMEYE BAŞLADI MÜKEMMEL ÜSTÜ DİYEBİLECEĞİM BASKILAR BERBAT ÇIKMAYA BAŞLADI VE ŞU ANDA İŞİM DURMUŞ ŞEKİLDE ÇÖZÜM YOLLARI ARAMAKTAYIM.
MAKİNAMI İSTANBUL REKLAMDAN ALDIM.
VE GARANTİ DIŞI OLDUĞU İÇİN ŞU ANDA NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLMEMEKTEYİM
LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
YADA SERVİSE GELEBİLİRMİSİNİZ SORUNUMU ÇÖZMEM GEREKİYOR İNANIN HER İŞİM YARIDA KALDI BİR AN ÖNCE BANA Bİ ÇÖZÜM YOLU ÜRETİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

TEL NUMARANIZIDA VERİRSENİZ BİZ SİZE TEL İLE ULAŞIP SERVİS YARDIMINIZIDA ALMAK İSTERİZ

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın conwyn :
Kurallara uymazsanız mesajlarınız silinerek üyeliğiniz durdurulacaktır. Lütfen büyük harfle yazı yazmayınız kurallara aykırı.

erhan_kapadokya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm xarr128 320lik makinemiz var siyah kafanın biri çalışmamaya başladı üzrüindeki kaplosunu yer değiştirdim o zman çalışmaya başladı kablo bozulnuş olabilirmi bilgi verirseniz sevinirim

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
benim makinenin bir sorunu var, baskıyı düzgün yapmama rağmen, alttaki göz ve rulo taşıyıcı motor durdu,bunlara bağlı kabloları tek tek kontrol ettim, bir kısa devre yada kesiklik yok, bulunduğum ildede bu hizmeti bulmam zor, ancak kendi çabalarımla halletmem gerek, işler birikti acilhalletmem gerek, manuel olarak rulodan folyp,saten vada vinili yollayabiliyorum baskı devam ediyor ama bu sorunu halletmem lazım, lütfen acil yardım edin.

!!!! BİRDE BU CİHAZIN HEADER VOLT AYARLARI NASIL OLMALI

cihazın marka ve modeli

OPTİMA

LYPK3200-KM

BİLGİLİ OLAN KARDEŞLER LÜTFEN ACİL BİLGİ VERİN.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

slm. senin kuka motorunda problemin var sanırım. sensörlerin ledleri yanıyorsa karşısındaki ayna tozlanmış olabilir yada bir ayna koyup kontrol et. motordan emin olmak için çalışan motorun jackını çalışmayana tak ve motordan olup olmadığına emin ol. Motor çalışmaz ise eğer içini açman gerekir. bobinlerde gress vardır erimiş ya da kurumuş olabilir sürtünme yapmaz ve dönmez. topla ve tekrar tak problem giderilir. Eğer motordan kaynaklanmıyorsa diğeriyle yer değiştirdiğinde çalışıyorsa kabloları ölçme aleti ile ölç kablolardanda emin ol. ordada problem yoksa makinenin üzerindeki ayarlardan motorun kapalı yada açık olup olmadığını kontrol et /(MOTO SETUP)/. buraya kadar herşey ok ama hala çalışmıyorsa gelen voltajı kontrol et 4,8 olmalı. hala gideremez isen msj atabilirsin. kolay gelsin hayırlı çalışmalar. bu arada nerdesin ki servis verilmiyor. türkiyenin heryerine gidiyoruz :)

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
kardeş öncelikle sensörleri ve gözleri kontrol et en kötü ihtimal makinanın motorlarını kontrol eden kartların üzerindeki reset düğmelerine bas ve resetle

Katın üzerindeki reset tuşları farklı bir problem için konulmuştur. Sensörlerden olabilir ama kartla alakası yok. Yanlış bilgi vermekten kaçınınız.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
öncelikle merhaba işinizde kolay gelsin
BENİM SORUNUM :
PARTNER MARKA 128 XAAR 250CMLİK 12 KAFA DIŞ MEKAN SOLVENT BASKI BİR MAKİNAM VAR
GEÇEN GÜN NE OLDUĞUNU ANLAMADIĞIM BİR SEBEBTEN DOLAYI
SİYAH KAFALARIN 1 TANESİ HİÇ BOYA SALMAMAYA BAŞLADI VE HALA SALMIYOR
VE ONDAN SONRA
ÖBÜR İKİ SİYAH TADA AZ VE DENGESİZ BİR ŞEKİLDE BOYA GELMEYE BAŞLADI MÜKEMMEL ÜSTÜ DİYEBİLECEĞİM BASKILAR BERBAT ÇIKMAYA BAŞLADI VE ŞU ANDA İŞİM DURMUŞ ŞEKİLDE ÇÖZÜM YOLLARI ARAMAKTAYIM.
MAKİNAMI İSTANBUL REKLAMDAN ALDIM.
VE GARANTİ DIŞI OLDUĞU İÇİN ŞU ANDA NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ BİLMEMEKTEYİM
LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
YADA SERVİSE GELEBİLİRMİSİNİZ SORUNUMU ÇÖZMEM GEREKİYOR İNANIN HER İŞİM YARIDA KALDI BİR AN ÖNCE BANA Bİ ÇÖZÜM YOLU ÜRETİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

TEL NUMARANIZIDA VERİRSENİZ BİZ SİZE TEL İLE ULAŞIP SERVİS YARDIMINIZIDA ALMAK İSTERİZ

Siyah kafaları voltaj değerlerini kontrol edin. Değeri tamamsa kafalara giren kabloları bir başka renktekilerle değiştirip kontrol edin problem devam ediyorsa boya girişinden kafalara solvent basıp 1 gün bekletin(24saat) sonra deneme yapın hala sorun devam ediyorsa boyayı değiştirin sorun devam ediyorsa saç kurutma ile kafaları biraz ısıtın. (önemli not: Klima makinenin ön tarafında ise soğuğu yukarı vermeniz gerekmektedir.) Bunların hepsini uyguladıktan sonra mesajınızı bekliyor olacağım. iyi çalışmalar kolay gelsin.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
slm xarr128 320lik makinemiz var siyah kafanın biri çalışmamaya başladı üzrüindeki kaplosunu yer değiştirdim o zman çalışmaya başladı kablo bozulnuş olabilirmi bilgi verirseniz sevinirim

Teknik servisinizden kablo isteyin. Servis alacak bir yer bilmiyorsanız size bu konuda yardımcı olabilirm. Msj atmanız yeterli. iyi çalışmalar

turanjs

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba atamec; infiniti yf - 8160 III plus kullanıyorum birden bire yok yere ısıtıcıda arıza oldu,kafaların orası ve baskı yerindeki ısıtıcılar çalışmıyor,ana kartın olduğu yeri açıp ısıtıcının açıp kapama düğmesine baktık bi sorun gözükmyor giriş çıkşları ölçtük elektrik var,sigorta olarakta prınter elektrik giriş kablosunun yanında bi tane daha elektrik giriş kablosu var orada sigorta var oda sağlam başka napmalıyız?yardımcı olurmusunuz?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
merhaba atamec; infiniti yf - 8160 III plus kullanıyorum birden bire yok yere ısıtıcıda arıza oldu,kafaların orası ve baskı yerindeki ısıtıcılar çalışmıyor,ana kartın olduğu yeri açıp ısıtıcının açıp kapama düğmesine baktık bi sorun gözükmyor giriş çıkşları ölçtük elektrik var,sigorta olarakta prınter elektrik giriş kablosunun yanında bi tane daha elektrik giriş kablosu var orada sigorta var oda sağlam başka napmalıyız?yardımcı olurmusunuz?

kafaların orası dediğin yeri anlayamadım ama baskı rezistansını diyorsan aşırı yüklenmeden dolayı içerisinde bulunan teller kopmuş olabilir. ölçme aleti ile giriş ve çıkışı ölç arada kopukluk olabilir. Ön paneli açıp yanma olup olmadığını kontrol etmelisin ayrıca rezistansın 220 dc kablosu makineninkinden ayrıdır onuda kontrol etmelisin. Bunlarda bir sorunla karşılaşmazsan tekrar yazmanı rica edeceğim kolay gelsin.

turanjs

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba,kafaların orası dediğim kafaların etrafındaki ısıtıcılar.sorunu bulduk :) dediğiniz yerlere bakmıştık bi sorun yoktu meğerse makinadan ısıtıc derecelerini yükseltmek gerekiyormuş :) ama bi sorun yoktu kullanıyorduk düşmeden yok kendiliğinden nasıl düşücek ama yükseltince ısıntı ısıtıcılar.
sizin verdiğiniz bilgiler içinde teşşekkürler tam teknik olarak bilgi veriyosunuz,mantıklı olarak sağolun..
iyi günler..

efsanemck

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:)

CHAMELEON DİGİTAL COLOR PRINTER 320 LİK dijital baskı makinesi var elimizde 16 kafa siyah renkte bi sorunum var boyayı çok atıyo ve akıyo diğerleri normal güzel atıyo neden olabilir.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba atamec izmir ce reklam bizde roland var sp-540 sj-740.Bizim sorunumuz sj-740'da

baskı yaparken malzemenin dışına lc mürekkebi bırakıyor arasıra lm de oluyor damlatmalar baskıya gelmiyor ama 105cm lik malzeme taktıgımda 100cm iş bastıgımda damlatmayı 105cm in içine yapıyor işin sonunda buna çözüm bulamadım.ayrıca kafalar çıkışında caplerede mürekkep bırakıyor yogunluk lc de ama lm de var.ısından olabilir dedim ama ısı normal.yardım edersen sevinirim saygılar.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
CHAMELEON DİGİTAL COLOR PRINTER 320 LİK dijital baskı makinesi var elimizde 16 kafa siyah renkte bi sorunum var boyayı çok atıyo ve akıyo diğerleri normal güzel atıyo neden olabilir.

Kafaların voltaj değerlerini kontrol etmelisin. Değerlerini girerek problem çözülmez ise voltajı 0.01 arttır.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
slm atamec nerde eğittin kendini mrk ettim de rolandan da anlıormuşun hanki modellerden

Anladığım makinaların modellerini yamaya kalkarsam sen okumaktan sıkılırsın. Ana tema aynıdır iç mekan ve dış mekanlarda sadece özellikler farklıdır. Ama hepsi aynıdır. Sen problemini yaz yardımcı olayım.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhaba atamec izmir ce reklam bizde roland var sp-540 sj-740.Bizim sorunumuz sj-740'da

baskı yaparken malzemenin dışına lc mürekkebi bırakıyor arasıra lm de oluyor damlatmalar baskıya gelmiyor ama 105cm lik malzeme taktıgımda 100cm iş bastıgımda damlatmayı 105cm in içine yapıyor işin sonunda buna çözüm bulamadım.ayrıca kafalar çıkışında caplerede mürekkep bırakıyor yogunluk lc de ama lm de var.ısından olabilir dedim ama ısı normal.yardım edersen sevinirim saygılar.

Karışık renkmi atıyor yoksa sadece 1 renkmi atıyor. COLORBAR kullanıyorsan kaldır. DATA ya da ENCODER hatası veriyor olabilir. Bu işin üstüne atar.çözümü var ama önce denemelisin. "colorbar"