Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 adet kurumsal çalışmam

mevluteren

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.creatturk.com
2 adet kurumsal çalışmam değerli yorumlarınızı bekliyorum

2ebafce90a62copy.jpg

4e0af0b9eae9.jpg

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Cahit bey bilgilendirme için teşekkür ediyorum.
Ve inanın ben artık söyleyecek söz bulamıyorum :S

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Logo hazır geldiyse kurumsalı nasıl oluşturuyorsunuz?
Kurumsal demek a' dan z' ye herşeyiyle bir bütün demek. Madem ortada böyle bir durum var logo bana aittir diye neden belirtmediniz?

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
hmm hazırmış ait değilseniz neden burada paylaştınız? :S

mevluteren

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.creatturk.com
Logo hazır geldiyse kurumsalı nasıl oluşturuyorsunuz?
Kurumsal demek a' dan z' ye herşeyiyle bir bütün demek. Madem ortada böyle bir durum var logo bana aittir diye neden belirtmediniz?

şimdi neden böyle gerildiniz anlamadım kurumsal kimlik denilince aklınıza sadece logomu geliyor ....onuda çözemedim ...kurumsal kimlik bir kurumunun görsel bütünlüğüdür bu bazen oluşturulmuş bir logo üzerindede yapılabilir...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
2 adet kurumsal çalışmam değerli yorumlarınızı bekliyorum

Kurumsal çalışmanız size ait olmadan nasıl bir ''çalışmam'' ibaresi oluyor? Sorulan budur..
Yani hazır logoyu, verilen adresi, bir zarf, diplomat, antetlinin üstüne koymak firmayı sizin tarafınızdan kurumsallaştırmak mı oluyor?

mevluteren

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.creatturk.com
haaa şunu anladım sizde bu hazır (çalıntı) piskozu baya yer etmiş onu anladım ama şu bi gerçekki bu kurumlara görsel manada emek verilmiştir bunu atlamayın bu oluşum içerisine renk kombinasyonu ve baskı aşamalrı da düşünülerek hazırlanmış ve baskı yapılmıştır...kaldı ki bu forumda genel bir sorun haline gelmeye başladı paylaştığıma pişman ettiniz....buda başka bi boyutu

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bana sorucağınız soruya cevap vericektim ki Selim bey son ekledikleri ile beni susturdu bu denli ... (artık o 3 noktaya hangi sıfatı yakıştırırsanız) ya konuşmam yersiz olucak

mevluteren

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.creatturk.com
evet işte bu olay hepimiz baya bu konuda hassasız ama kullandığımız birçok şey dışardan alıntı fontlar dahil :D ve sunumda kullandığım konsept den bile haberimiz var doğrusu bu konuda hassaslıktan ziyade lütfen samimi olalım

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Imm..demek logo size ait değil? Logoyu siz yapmadınız siz kurumsalı oluşturdunuz, yaptıgınız şeyde zaten var olan bir sunuma kaplama yapmak ***oluyor o zaman sanırım
Yorum yok!

Hmm..kurumsal' ı oluşturan, kurumsal yapan nedir?... Logo!
Önce kurumsal kimlik mantıgını otutturun ve tamamen özgün çalışmalar çıkarın ki "çalışmam" diye koydugunuz şeyden yorum bekleyin.
Ki yorum yapılıyorsa da saygı gösterin lütfen, madem koyuyorsunuz o zaman yapılan yorumlarada saygı göstermelisiniz değil mi?

"kullandığımız birçok şey dışardan alıntı fontlar dahil "

En azından sunum başkasının emeği olmuyor mu?
"Lütfen samimi olalım"
Ne samimiyeti, bu mu samimiyet?
Meslek: "Grafiker", tuhaf açıkcası...sunum bile kişiye ait değilken...

Saygılar.

Kolay gelsin.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
evet işte bu olay hepimiz baya bu konuda hassasız ama kullandığımız birçok şey dışardan alıntı fontlar dahil :D ve sunumda kullandığım konsept den bile haberimiz var doğrusu bu konuda hassaslıktan ziyade lütfen samimi olalım

Alıntı yapabilirsin tamam ,
Deneme olarak yayınlayabilirsin tamam.
Ama insanlara ;sunumu , logoyu ve görsel hazırlanması hakkında bilgi verirken ne kadar samimi isen bizde okadar samimiyiz.Herşey hazır olmasına rağmen arkasında durduğun bahane daha feci bir durum.Özrün kabahatinden büyük.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten şuanda gülüyorsunuz ağlanacak halinize..hiçbirşey olmamış gibi yazabilmek için gerçekten başkasının emeğini çalacak ve bu benim diye gösterebilecek kadar yüzsüz olmak gerekli demekki!

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım Logoyu kendin yapmış olsaydın çalışman 4x4 lük olacaktı yazık olmuş.Sunum konusunda da şunu söylemek istiyorum.Çalışmaların daha göze hoş gelmesi için başka sunumlardan faydalanılabilir bence.

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Her zaman özgünlükten yana olan birisi olarak, açılan konuya bu denli kırıcı yorum yapan tüm arkadaşların sitedeki çalışmalarını inceledim. Yorumlarıyla ahkam kesen arkadaşlarında kendi çalışmalarını birkez daha incelemelerini rica ediyorum.
Mevlüt Eren arkadaşımızın açıklamalar ya iyi okunmamış!!! ya da anlaşılmamış. Adam logoyu kendi yapmadığını söylüyo, arkadaşın biri logo yapmadan sen nasıl kurumsal kimlik yaparsın diyerek nerdeyse adamı idam ediyo. O zaman bundan sonra yapılacak tüm antetli kağıt, zarf, kartvizit, dosya vs. vs. tasarımlarını logonuzu tekrar tasarlamadan ben yapmam diyeceğiz. Adam ben logomdan memmunum kardeşim derse o zaman git logonu tasarlayan grafikeri bul ona yaptır diyeceğiz!!! ben bunu anladım, umarım yanlış anlamışımdır. Sunum konusunda da örnekler vermişsiniz ama lütfen dünyanın en büyük tasarım paylaşım sitelerine girin sunumlar 150-200 çeşitle birbiriyle benzerlik gösterir.
Burda Mevlüt Eren arkadaşımızın avukatlığını falan yapmak niyetinde değilim ama lütfen biraz daha yapıcı ve insanları rencide etmeyen yorumlar yapmalıyız.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Her zaman özgünlükten yana olan birisi olarak, açılan konuya bu denli kırıcı yorum yapan tüm arkadaşların sitedeki çalışmalarını inceledim. Yorumlarıyla ahkam kesen arkadaşlarında kendi çalışmalarını birkez daha incelemelerini rica ediyorum.
Mevlüt Eren arkadaşımızın açıklamalar ya iyi okunmamış!!! ya da anlaşılmamış. Adam logoyu kendi yapmadığını söylüyo, arkadaşın biri logo yapmadan sen nasıl kurumsal kimlik yaparsın diyerek nerdeyse adamı idam ediyo. O zaman bundan sonra yapılacak tüm antetli kağıt, zarf, kartvizit, dosya vs. vs. tasarımlarını logonuzu tekrar tasarlamadan ben yapmam diyeceğiz. Adam ben logomdan memmunum kardeşim derse o zaman git logonu tasarlayan grafikeri bul ona yaptır diyeceğiz!!! ben bunu anladım, umarım yanlış anlamışımdır. Sunum konusunda da örnekler vermişsiniz ama lütfen dünyanın en büyük tasarım paylaşım sitelerine girin sunumlar 150-200 çeşitle birbiriyle benzerlik gösterir.
Burda Mevlüt Eren arkadaşımızın avukatlığını falan yapmak niyetinde değilim ama lütfen biraz daha yapıcı ve insanları rencide etmeyen yorumlar yapmalıyız.

Kurumsal tasarımın anlamını açmak gerekiyor öyleyse?

Bu konuda fikirlerinizi bir başlık açarak sunabilirmisiniz?

Kurumsal kimlik tasarımı sadece belirli materyallerin basılabilecek şekilde ayarlanmasımıdır?

wely

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.welyweb.com
çok özür dilerim yorum konusunda haklısınız, yalnızca samimiyet hariç samimi bir mesajdı
kendimde dahil birazcık dalgaydı

yazılan mesajları okudum biri bir çalşma paylaşmış logo yapmadıgı ve başka bir yerden buldugu kurumsal sunum tasarımlarına uyguladıgı bir kurumsal kimlik tasarımı evet kısaca bu

şimdiye kadar gördüğüm ajanslarda
kurumsal kimlik logo ve bir takım kurumsal kimlik öğelerinden oluşan bir şirket yüzü, halihazırda logosu varsa da bu logoya göre dediğimiz renkli evrakları bir takım öğeleri aynı formatta yapıyorlar bu ajanslar

ben cok büyük yerlerde çalışmadım tbwa medina turgul
gibi onların kurumsal kimlik anlayısı nedir bilemem

ha benm için bir firmanın daha cok kapitalistleşmek için daha cok akılda yer etmek için daha büyük marka olması için daha çok para kazanmak için reklamcıların uydurduğu
hipnoz amaçlı bir şey

ne işe yarar belki kurum felsefesi içerir herr türlü basılı interaktif medya reklamları için tasarımcı klavuzudur. renkten, fontlar ve ölçülere kadar genelde bankalar çok özen gösterir bunlara

benm katılmadığım noktada su burda biri kendi yapmadıgı bir logoya bir takım renkli resmi evraklar hazırlamıs kurumsal kimlik demiş "herkes böyle derdi:)" ve paylaşıma sunmus ve bir çok kişide logoyu sen yapmamışsın böle kurumsal olmaz ve sunumuda yürütmüşsün

arkadaşın samimi olalım dan kastettiği şey evet ben çaldım suçluyum hoşuma gitti müşteriye böle daha güzel göstermek istedim çaldım siz hiç yapmadınızmı neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz dur eminim

bizi webtasarımcıları grafikerleri ve diğer arkadaşları otomasyon gibi çalştırmaya çalışan bu sektörde yapılacak cok fazla secenekte yok
ha bizde eğitimde yok o kadar öğretecek okulda kursta yok internetten öğreniiyoruz bunları
bence birbimizi bu kadar çok eleştirmekten ziyade destek olmalıyız zaten bizi kimse anlamıyor bari biz birbirimizi anlayalım

çok yazdım karışık ta yazdım pek iyi değilim bu konuda kusura bakmayın
iyi çalışmalar herkese