Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

300 dpi fotolar niye kötü çıkıyor?

toprakesk

🌱Yeni Üye🌱
Quark'ta 300 dpi fotolar koyamıyorum çünkü kötü görünüyor. Bende phtoshop'ta çözünürlüğü 72 yapıp boyutunu büyültüyorum ama bazen pdf isler geliyor onlarıda küçültmek zorunda kalıyorum. Bu seferde isin kalitesi düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Benzer konular

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
kuarkta resimler gerçek çözünürlülüklerinde görünmezler... ama baskıda fotoşopta nasıl görüyorsan öyle çıkar.. çünkü program ayarlarından resim çözünürlülüğü düşük oluyor kendin netleştirebiliyorsun... bunun amacı daha hızlı ve seri çalışabilmendir... yazıcıdan çıktı alırken yazıcının ayarlarını yaparsan ekranda kötü görünen güzel resmin net çıkar.... ama filme falan gönderiyorsan zaten sorun olmaz.. sadece programın ekran çözünürlülüğü ile alakalı bir durum o... bende sen yine 300 dpi çalış... resimlerin çözünürlülüğünü düşürme....

iyi çalışmalar...

JiN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ekran çözünürlüğümü:) dostum tiff olarak kaydet ve quark a o şekilde at. atarken sürükleme herzaman diyroum İMPOR yada OPEN kkomutlarından vazgeçmeyelim

qT_terry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım sen quarka aktarırken WMG-windows ****file formatında exportlarsan bi sorun çıkmaz quarkta ise kırıklı veya bosuq görünebilir arkdaşım ama bu pdf dosyası veya yazıcı çıktısı alırken net çıkar bi sorun yaşamassın ama kopyala yapıştır yöntemi kullanma dediğim formatta exportla quarktanda import et depe depe kullan quarkı e kasma olur nede başka bi sorun

toprakesk

🌱Yeni Üye🌱
Yardımlarınız için tsk ederim arkadasşlar sorunu çözdüm çok çokkkk saolunnn süpersiniz hepinizzz:)

ugur_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ugurkaralar.com
ekran çözünürlüğümü:) dostum tiff olarak kaydet ve quark a o şekilde at. atarken sürükleme herzaman diyroum İMPOR yada OPEN kkomutlarından vazgeçmeyelim

arkadaşım çok doğru söylüyor. ben bizzat gazete baskısı yapıyordum bir dönem, dizgici arkadaşımlada bu konuyu konuşmuş ve önermiştim. Aradaki fark baskı bitince gerçekten bariz belli oluyor. İyi çalışmalar.... :)

bedo381

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.buyukkayseri.com
arkadaşım dpi ayarını ne kadar yükseltirsen çıktıda o kadar kaliteli olur. dpi ayarını düşürürsen çıktıda nokta nokta benekler oluşmaya başlar