Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ai de gölgenin rengini değiştiremiyorum ÇOK ACİL

Benzer konular

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
RapidShare: Easy Filehosting

dosyanızı pdf yaptım müdahale edebilirsiniz...

ai de gölgenin rengini değiştiremiyorum gölgeyi mavi veya kırmızı yapmak istiyorum corelede geliyor fakat symbol olarak geliyor mudehale yapamıyorsun..... efoja istedigim şey yukarıda yazılıydı gölgenin rengini degiştirmek istiyorum mavi veya kırmızı olsun pdf istemedimki hem pdf yapabiliyorum onda probblem yok teşekkürler yinede ....

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
eğer bahsi geçen belgedeki gölgelendirmeye müdahale edemiyorsan şöyle bişe yap... Şu an var olan gölgeyi sil. Yazıyı seç, Effect/Stiylize/Drop Shadow'u aç, ve karşına gelen panele sırayla şu değerleri ver... Mode-Multiply de kalsın, Opacity nin değeri 80 olsun, X offset in değeri 20 olsun, Y offset'in değeride 20 olsun, Blur un değeri ise 5 olsun... Alttaki Kare siyah renk alanına tıklayarak kırmızı rengi seç ve okey

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sen konuyu açarken çok acil demişsin... efoja arkadaşımızda bir an önce işin görülsün diye iyi niyetle yapmış ve belgeyi yüklemiş... yani istese burdan yönteminide anlatırdı ama iş uzayabilir diye düşünmüştür... yani sana burda "pdf yapmayı bilmiyorsun al sana pdf" denmemiş... arkadaş gayet iyi niyetle işin bir an önce hallolsun diye uğraşmış...

turruncuuu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
madem drop shadowla ilgili bir konu bir soru soracağım...
illustratörde drop shadow verdiğim objenin gölgesinde tekrardan değişiklik yapmak istediğimde new effect uyarısıyla birlikte eski gölgemin üzerine tekrar gölge veriyor...
mevcut gölge üzerinde değişklik yapabilmem için ne önerirsiniz?

Teşekkürler...

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Window dan appereance yi aç, ordan müdahale edebilirsin...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
iyi de bu pdf i açıp istediğinizi efekt, verme şansınız var? ai de açın bu dosyayı efekti kaldırdım bu yani daha ne istendiğini anlayamadım?

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
eğer bahsi geçen belgedeki gölgelendirmeye müdahale edemiyorsan şöyle bişe yap... Şu an var olan gölgeyi sil. Yazıyı seç, Effect/Stiylize/Drop Shadow'u aç, ve karşına gelen panele sırayla şu değerleri ver... Mode-Multiply de kalsın, Opacity nin değeri 80 olsun, X offset in değeri 20 olsun, Y offset'in değeride 20 olsun, Blur un değeri ise 5 olsun... Alttaki Kare siyah renk alanına tıklayarak kırmızı rengi seç ve okey 2-konu (Sen konuyu açarken çok acil demişsin... efoja arkadaşımızda bir an önce işin görülsün diye iyi niyetle yapmış ve belgeyi yüklemiş... yani istese burdan yönteminide anlatırdı ama iş uzayabilir diye düşünmüştür... yani sana burda "pdf yapmayı bilmiyorsun al sana pdf" denmemiş... arkadaş gayet iyi niyetle işin bir an önce hallolsun diye uğraşmış...)

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim arkadaşlar efojaya da ayrıetten teşekkürler ama pdf de bozuktu efoja :D olsun yardımı için gerçekten saol
adamınbiri sanada teşekkürler yöntem ile canlandırıyorsun konuyu açıkcası söylemek istedigim var olan efect veya gölgeyi sonradan niye Ai' de düzeltememek benim sıkıntım bu niye gölgeye mudahele edemiyorum bu ainin bi efectiyse sonradan başına ne geliyorsa gelsin kendi parçası gibi kabul etmek zorunda olması lazım bence ai bi kontrol edemisiniz dosyayı :D herkese teşekkürler arkadaşlar

Son düzenleme:

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yüklediğin belgenin uzantısı ".svg" uzantısı. Buda şu demek oluyor bu çalışma Corel, yada illustratorun herhangi bir versiyonunda yapılmış ancak kaydederken ".svg" (Scalable Vector Grafik) olarak kaydedilmiş... Birde "RGB" olarak kaydedildiğinden anladığım şu, bu çalışma internet ortamında kullanılmak için hazırlanmış... Herhangi bir programda çalışılıp .svg uzantılı kaydedince gölgelendirme efecti otomatik olarak resim ".tiff, .jpeg, .bmp, .gif vs" oluyor... yani müdahale edilebilir vektörellikten çıkıp müdahale edilmez resim formatına giriyor... Eğer çalışmayı illustratorda yapıp orjinalliğini koruyarak ".svg" uzantılı kaydedersen, daha sonraki olası müdahaleni yine illustratorda kaydettiğin çalışman üzerinden yapman gerekiyor... Eğer photoshop bilgin varsa ordan şöyle bir örnek vereyim... Bir çalışma yapılır ve çalışma bittikten sonra çalışmanın kendisi "psd" photoshop uzantılı kaydedilir, internet veya baskıda kullanacağınıda ".tiff, .jpeg vs.." uzantılı kaydedilir... eğer sonradan bir müdahale veya değişiklik gerekecekse Photoshop olarak kaydettiğin belge açılır ordan düzeltmeler yapılır ve tekrar değişik uzantıyla kaydedilir... umarım anlatabilmişimdir...

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Yüklediğin belgenin uzantısı ".svg" uzantısı. Buda şu demek oluyor bu çalışma Corel, yada illustratorun herhangi bir versiyonunda yapılmış ancak kaydederken ".svg" (Scalable Vector Grafik) olarak kaydedilmiş... Birde "RGB" olarak kaydedildiğinden anladığım şu, bu çalışma internet ortamında kullanılmak için hazırlanmış... Herhangi bir programda çalışılıp .svg uzantılı kaydedince gölgelendirme efecti otomatik olarak resim ".tiff, .jpeg, .bmp, .gif vs" oluyor... yani müdahale edilebilir vektörellikten çıkıp müdahale edilmez resim formatına giriyor... Eğer çalışmayı illustratorda yapıp orjinalliğini koruyarak ".svg" uzantılı kaydedersen, daha sonraki olası müdahaleni yine illustratorda kaydettiğin çalışman üzerinden yapman gerekiyor... Eğer photoshop bilgin varsa ordan şöyle bir örnek vereyim... Bir çalışma yapılır ve çalışma bittikten sonra çalışmanın kendisi "psd" photoshop uzantılı kaydedilir, internet veya baskıda kullanacağınıda ".tiff, .jpeg vs.." uzantılı kaydedilir... eğer sonradan bir müdahale veya değişiklik gerekecekse Photoshop olarak kaydettiğin belge açılır ordan düzeltmeler yapılır ve tekrar değişik uzantıyla kaydedilir... umarım anlatabilmişimdir...
gerekli bilgiiçin teşekkür ederim çok faydalı oldu bu konu bence çok saol adamın biri sayenizde illustratörü bayaa bir öğrendim çok saolasın arkadaşım kolay gelsin size .........