Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Asmalı Amblem Logo nasıl duruyor ?

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
acaba hiç birisi olmadı dersam çok mu kırıcı olurum?

öncelikle burada (forum içersinde binlerce kez konu açılmış : ''logo - anlamlı, sade olmalı'')..

ilk 4 çalışmalarınızsa yaprak kullanmışsınız... Asma yaprağı pek benzemedı daha çok çinar yaprağı...

mesela bir fikir olsun, tabi ki fikir vermek güzel ama nasıl duracak bilemiyorum, denemek lazım...

Güzel fazla süslü font olamayacak. A harfinden üste bir çizgi (düz değil) sanki asma, sağ doğru uzulacak, ''I'' harfi kadar o çizgi gittiği zaman orada üzüm ve bir iki yaprak olsa? 2-3 renk tonu kullanabilirsiniz?

yani öyle şey yapmalısınız ki... Asmalı logo eğer asma bir semge vermek istiyorsunuz o zaman da farklı bir düşünce olmalı.... daha çok bu konuda arıştırma yapmalısınız
Haklısın hemen yeni bir çalışma daha yapıyorum.
"ASMALI" logosunda üzüm ve yaprak olmak zorunda, adı üstünde yani asma ağacı
Sağol kasta. Senden özel olarak yorumlamanı istemiştim beni kırmadığın için sana teşekkür ederim değerli yorumlarını değerdiriyorum.

güzel bi çalışma olmuş asil
Burcu teşekkür ederim kardeşim çok sağol

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın hemen yeni bir çalışma daha yapıyorum.
"ASMALI" logosunda üzüm ve yaprak olmak zorunda, adı üstünde yani asma ağacı
Sağol kasta. Senden özel olarak yorumlamanı istemiştim beni kırmadığın için sana teşekkür ederim değerli yorumlarını değerdiriyorum.

Teşekkür ederim....

daha önce yapılan yorumlara (fikir) geliştirip orataya daha da güzel logo çıkması umutluyum... ille de benim dediğim gibi yapmak zorunda değilsin... bu iş yaparken zevk olmalı....yani ilk önce sen beğeneceksin...daha sonra bize beğendireceksin... biz müşteriyiz gibi düşünmelisin...

kolay gelsin

ALe..!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Biraz daha Brush kullanmalısın resimde çok boş alan var :S
Ve biraz ASMALI yazısında ''namasteeee'' arkadaşımın dediqi qibi biraz oynama ve kabartma yapmasın..Daha qüzeL ve önplana çıkıcaktır

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Ve biraz ASMALI yazısında ''namasteeee'' arkadaşımın dediqi qibi biraz oynama ve kabartma yapmasın..Daha qüzeL ve önplana çıkıcaktır

bence yalnış düşünüyorsunuz... bu afiş değil bu bir logo çalışması...
hazır gösrsle brush ve diğer benzeri clip art lar kullanılmaz... hazır görsel kullanarak grafik tasarımcı olmak ne anlamı var? Grafiker eline geldıkçe tüm ayrıntılatı kendi çizmeli o zamna grafilerin değeri daha fazal olacak... Grafiker olmak o kadar basit ve ucuz iş değil...

Kazak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hazır gösrsle brush ve diğer benzeri clip art lar kullanılmaz... hazır görsel kullanarak grafik tasarımcı olmak ne anlamı var? Grafiker eline geldıkçe tüm ayrıntılatı kendi çizmeli o zamna grafilerin değeri daha fazal olacak... Grafiker olmak o kadar basit ve ucuz iş değil...

çok takdir ettim sizi kasta. aynı şeyleri yazacaktım. teşekkürler.

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Teşekkür ederim yorumlarınız için

Teşekkür ederim....

daha önce yapılan yorumlara (fikir) geliştirip orataya daha da güzel logo çıkması umutluyum... ille de benim dediğim gibi yapmak zorunda değilsin... bu iş yaparken zevk olmalı....yani ilk önce sen beğeneceksin...daha sonra bize beğendireceksin... biz müşteriyiz gibi düşünmelisin...

kolay gelsin

çok takdir ettim sizi kasta. aynı şeyleri yazacaktım. teşekkürler.

Arkadaşlar bu çalışmalarımda internetten asma fotoğrafı bulup

üzerinde illustrasyon çalışması yaptım,

yazı karakterini daha belirgin yaptım.
Eski karaktere de uyguladım, sizin eleştirilerinizin doğrultusunda
gitmeye çalışarak bunları çıkardım ortaya.
Yorumlarınızı bekliyorum.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
şu anda yaptığınız logolar:

ilk çalışma köyü kahvaltısı evi yazı okunmuyor, zemin sade olmalı ya da yazı üzerine renk tonu değişmeli... kulanılmaz

İknci logo font kendi çok süslü daha fazla süse gerek yok..... kulanılmaz

diğer ikisi illustrasyonlar çok tatlı fakat logo için kulanılmaz...

bu bir logo değl mi? kartvizit, tabela üzerine kullanılacak anladığım kadarı ile... fazla abartılı olmayacak bunun için... amblem (burada üzüm asam olmalı / benim düşüncen yanılabilirim) dolgusız olsa? sadece çizgiler? yada yaprak üzerine dolgu rengi olsun üzümler sadece Stroke olsa? Asmalı yazı fontu el yazı olsa? zarif, ince, pürüsüz bir logo olmalı...

üzerine biraz çalışmalısınız

cikin

🌱Yeni Üye🌱
bence ılk yaptıgın ısler cok cok daha ıyıydı sadece fontunu ayarlamak gerekıyodu tabı bu benım nacızane fıkrım:)

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
şu anda yaptığınız logolar:

ilk çalışma köyü kahvaltısı evi yazı okunmuyor, zemin sade olmalı ya da yazı üzerine renk tonu değişmeli... kulanılmaz

İknci logo font kendi çok süslü daha fazla süse gerek yok..... kulanılmaz

diğer ikisi illustrasyonlar çok tatlı fakat logo için kulanılmaz...

bu bir logo değl mi? kartvizit, tabela üzerine kullanılacak anladığım kadarı ile... fazla abartılı olmayacak bunun için... amblem (burada üzüm asam olmalı / benim düşüncen yanılabilirim) dolgusız olsa? sadece çizgiler? yada yaprak üzerine dolgu rengi olsun üzümler sadece Stroke olsa? Asmalı yazı fontu el yazı olsa? zarif, ince, pürüsüz bir logo olmalı...

üzerine biraz çalışmalısınız

Böyle bişeye dönüştü nasıl duruyor.

Son düzenleme:

gordian

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başarılı bir logo 3 rengin dışına çıkmaz yalın ve sade gözükmesi gerekir.logo tasarımıyla uğraşan herkez bilir bunları söyleme gerek yok .Bu lgonon üzerinde daha fazla çalışmalısın. benim fikrim asma ağacını kaldır. illa kaldırmam diyorsan en azından üzümleri kaldırki daha sadeleşsin. sana bir ilham kaynağı olması bakımından grafikerler. net logosuna birde bu sitenin sol kenarındaki konu başlıkların olduğu sarmaşık şeklindeki simgeye bir bak belki bu sana bir ilham olur.

Son düzenleme:

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
yeni tasarım

bence ılk yaptıgın ısler cok cok daha ıyıydı sadece fontunu ayarlamak gerekıyodu tabı bu benım nacızane fıkrım:)

başarılı bir logo 3 rengin dışına çıkmaz yalın ve sade gözükmesi gerekir.logo tasarımıyla uğraşan herkez bilir bunları söyleme gerek yok .Bu lgonon üzerinde daha fazla çalışmalısın. benim fikrim asma ağacını kaldır. illa kaldırmam diyorsan en azından üzümleri kaldırki daha sadeleşsin. sana bir ilham kaynağı olması bakımından grafikerler. net logosuna birde bu sitenin sol kenarındaki konu başlıkların olduğu sarmaşık şeklindeki simgeye bir bak belki bu sana bir ilham olur.

Yeni çalışmamda birazdaha sadeleştirerek renk sayısını iki ye düşürdüm.

gordian

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ewet baya bi güzelleşti logolar iyiye gidiyor.1. geniş yapraklı logo üzerinde yoğunlaş bence

Son düzenleme:

denise

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ewet baya bi güzelleşti logolar iyiye gidiyor.1. geniş yapraklı logo üzerinde yoğunlaş bence

bence de 1.si üzerinde yoğunlaş fakat 2007 yazısını kaldır bence ,ayrıca iki rengi de değiştirmelisin bu renkler çok "eski" duruyor tabiri caiz ise...

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
oooo sen değistirmişsin logoyu be katsa095inde fikri işe yaramış ama ikinizede tebrikler

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Yeni çalışmamda birazdaha sadeleştirerek renk sayısını iki ye düşürdüm.

bence de 1.si üzerinde yoğunlaş fakat 2007 yazısını kaldır bence ,ayrıca iki rengi de değiştirmelisin bu renkler çok "eski" duruyor tabiri caiz ise...

Bunları görmemişim:S sayfa açtığım zaman görüntülenmemiş resimler....

Denise hanıma katılıyorum 1. olan logo güzel. ''ayrıca iki rengi de değiştirmelisin bu renkler çok "eski" duruyor tabiri caiz ise..'' daha canlı renkt tonları kullanmalısınız

denise

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır hayır nolur daha ağır renkler kullan renk paletinde griyle karıştır biraz(garip bi anlatım oldu kabul)...