Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ata'ya mektup yazmak isteseniz ne yazardınız?

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar her milletin olduğu gibi bizimde bir liderimiz vardır. Bu lider ATATÜRK tür. düşünelim ki Atatürk e bir mektup yazdık oda bunu okuyor ve görüyor. Ne yazmak isterdiniz mısralarınıza? Ata ya sevgimizi ve hep onunla yaşar gibi oldugumuzu bilmesi için bir mektup yazmanızı rica etsem :) :smile:

Benzer konular

mehmet1221

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bingoldijitaltasarim.com
Merhaba atam sen öldün ama seni ne yazıkki putlaştırmaya çalışıyormu desem putlaştırıldınmı desem bilmiyorum ve ben bu durumu çok vahim olarak görüyorum umarım bundan dolayı orda acı çekmiyorsundur,her gelen hükümet gelip Anıt kabirde deftere atam izindeyiz sen merak etme çizdiğin yolda devam ediyoruz sanki diğer tarafta hesabı sen soracakmışsın gibi deftere yazılar yazılıp çiziliyor ve bu örnek sanırım dünyada yok Allah c.c Akıl fikir versin.

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Atam sensiz oldugumuzu düşünmüyorum çünkü sen herzaman yanımızdasın bunu hissediyorum. Emanet ettiğin bu vatan bizlere ait ve bunun bilincinde ilerliyorum. senin bize layık gördüğün değerler bizim en kıymetlimisdir. senin ilkelerin senin yolundan gidiyorum hayatıma devam ediyorum. seni bagrımdaki imzan olan kolyede kolumdaki imzalı resimli saatinde her dakika anımsıyorum. En önemliside seni zihnimde yaşıyorum. Emanet ettiğin vatana ihanet etmeye çalışanlar yok değil. ama elbet birgün hatalarını anlayacaklar veya anlamalarını sağlayacagız Türk gençliği olarak. Gerçekçi olmak gerekirse artık insanlarımızı bölmek için ugras veriyorlar. hani sen demişsin ya "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum" bu sözün aklıma geliyor kaç kişi ölür vatanımız için diyorum bazen o içimdeki asil kan bir anda deliriyor nasıl bir duygu bilmiyorum ama Vatanım için ölmek için gözümü kırpmayacagımıda biliyorum. Senin yanına gelip defterine birçok kişi birşeyler yazıyor hangisi çok samimi bilmiyorum. ama o deftere tek yazmak istediğim cümle "ATAM SENİ ÇOK SEVİYORUM HER ZAMAN YOLUNDA İLERLİYORUM SEN RAHAT UYU BİR SEN OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUM İYİKİ VARDIN ATAM".. çoğu insana soruyorum cumhuriyet nedir? ne zaman kurulmuştur tarih ver tarihi tutamıyorsan aklında olayı anlat biliyormusun atam ses bile çıkmıyor. Gözümün içine bakıyorlar ama bilmiyorlarki vatan 3 kuruşa kazanılmadı en önemli tarihi bilmeyen gençlik suanda başka ülkelerin herşeyini bilir oldu. Mehmet akif demiş ya "Hangi çılgın bana zincir takacak şaşarım" o söz benim çok içime işler her defasında. bugüne kadar hiçbir kimse bize zincir takamadı takamazda.. sen varken ne güzelmiş keşke hep olsaymışsın diyorum bazen ama keşke yakışmıyor iyiki varmıssın diyorum. senin yaşadığın yıllarda yaşayıp ülkem için savaşma onuruna ermeyi çok isterdim. nacizane vücudum belki vatanım için işe yarardı. SENİ ÇOK SEVİYORUM ATAM SEN HEP VARSIN SENİ SENSİZ YAŞAMAK İÇİMİ ACITSADA SEN HEP VARSIN...

donatella

Acemi Tasarımcı
Atam sensiz oldugumuzu düşünmüyorum çünkü sen herzaman yanımızdasın bunu hissediyorum. Emanet ettiğin bu vatan bizlere ait ve bunun bilincinde ilerliyorum. senin bize layık gördüğün değerler bizim en kıymetlimisdir. senin ilkelerin senin yolundan gidiyorum hayatıma devam ediyorum. seni bagrımdaki imzan olan kolyede kolumdaki imzalı resimli saatinde her dakika anımsıyorum. En önemliside seni zihnimde yaşıyorum. Emanet ettiğin vatana ihanet etmeye çalışanlar yok değil. ama elbet birgün hatalarını anlayacaklar veya anlamalarını sağlayacagız Türk gençliği olarak. Gerçekçi olmak gerekirse artık insanlarımızı bölmek için ugras veriyorlar. hani sen demişsin ya "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum" bu sözün aklıma geliyor kaç kişi ölür vatanımız için diyorum bazen o içimdeki asil kan bir anda deliriyor nasıl bir duygu bilmiyorum ama Vatanım için ölmek için gözümü kırpmayacagımıda biliyorum. Senin yanına gelip defterine birçok kişi birşeyler yazıyor hangisi çok samimi bilmiyorum. ama o deftere tek yazmak istediğim cümle "ATAM SENİ ÇOK SEVİYORUM HER ZAMAN YOLUNDA İLERLİYORUM SEN RAHAT UYU BİR SEN OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUM İYİKİ VARDIN ATAM".. çoğu insana soruyorum cumhuriyet nedir? ne zaman kurulmuştur tarih ver tarihi tutamıyorsan aklında olayı anlat biliyormusun atam ses bile çıkmıyor. Gözümün içine bakıyorlar ama bilmiyorlarki vatan 3 kuruşa kazanılmadı en önemli tarihi bilmeyen gençlik suanda başka ülkelerin herşeyini bilir oldu. Mehmet akif demiş ya "Hangi çılgın bana zincir takacak şaşarım" o söz benim çok içime işler her defasında. bugüne kadar hiçbir kimse bize zincir takamadı takamazda.. sen varken ne güzelmiş keşke hep olsaymışsın diyorum bazen ama keşke yakışmıyor iyiki varmıssın diyorum. senin yaşadığın yıllarda yaşayıp ülkem için savaşma onuruna ermeyi çok isterdim. nacizane vücudum belki vatanım için işe yarardı. SENİ ÇOK SEVİYORUM ATAM SEN HEP VARSIN SENİ SENSİZ YAŞAMAK İÇİMİ ACITSADA SEN HEP VARSIN...

arkadaşım okadar güzel yazmısın kı ağlamamak için zor tuttum kendimi harikasın

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkür ederim arkadaşlar sizde yazın Atamıza içinizden gelenleri gerçekden düşündüklerimiz çok değerli Atamız bize çok değer vermiş biz biz değilken bize emanet etmiş vatanı..

korkuu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gfb_cnn_190
güzel yazmıssın

acem kızı

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.paylasiminadresi.org
sen sundun bize bizim sahip çıkabileceğimiz toprakları,ardımızda yaşanları görerek,göstererek.sahip çıktın kimsenin çıkmadığı anda,yücelttin yükseklere çıkardın bu ülkeyi.barışı getirdin inkılabı getirdin,laikliği getirdin bize,seçme seçilme hakkını,okuma yazma öğrettin,kılık kıyafet de modernlik getirdin bize,sana minnettarız. ama gel gör ki atam senin yolundayız senin yolundan dönenler seni unutanlar saymayanlar oldu,ayrımcılık yapmadan yine bu ülke toprakları için birlik olduk,gel gör ki atam senin adını senin sözlerini ağzına almayanlar oldu.Seni bilmeyen tanımayan sevmeyenler oldu.Sen olmasaydın sen kurmasaydın şuan başka ülkelerin hakimiyeti altında olacaktık,sen ve komutanlarımız,bize refah,cumhuriyet,laik bir ülke bırakıp gittin aniden,keşke daha nice yıllarca kalsaydın bizimle.Ama gel gör ki atam senden sonra çok değişti herşey,görmeni istemezdim,senden sonra ayrımcılık çıktı,laikliği yıkmak isteyenler çıktı,seni saymayanlar adını ağzına almayanlar çıktı bunları görmeni istemezdim atam.Sen bize bu ülkeyi bıraktın ama biz gericilere ve yabancılara bırakmayacağız atam ruhun huzur içinde yatsın diyemiyorum belki görüyorsundur bizi ülkeni,aydınlar,senin yolunda ilerleyenler,seni tanıyanlar bilenler olduğu sürece Biz varız atam seninleyiz.huzur içinde yat.

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
acem kızı çok güzel kelimeleri dile getirmişsin :)çok güzel

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
evet çok şey var ama insan biranda yazamıyor :( ben çok fazla Atatürkü severim o benim için çok farklı düşünceleri tamamen herşeyiyle ideal im. nutuk kitabını yazmıs okuyanlar bilir bugünü görmüş resmen. çok fazla zeki biriymiş çok :( onu özlüyoruz

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
Atam öyle zamansız gittin ki.. birine ölümsüzlüğü layık görselerdi kesinlikle o kişi sen olurdun, sen olmalıydın.. çok isterdim seninle aynı zamanda yaşamayı, cephede sizlerle savaşmayı..Kara Fatma gibi Nene Hatun gibi seninle omuz omuza ülkemiz için can vermeyi öyle çok isterdim ki.. ama şimdi bizler varız senin emanet ettiğin bu topraklarda "türk gençleri" var.. senin dediğin gibi "biz korkusuz bir milletin evlatlarıyız"..
ülkemiz kötüye gidiyor atam.. şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanı satıyorlar karış karış hemde iki kuruşa..öyle bir hale geldik ki meclisten teröristler inmiyor.. bizleri izliyorsun biliyorum ve kemiklerin sızlıyor..ama üzülme atam bizler senin evlatlarınız. bu vatanı kolay kazanmadınız bizler de kimseye vermeyeceğiz. biz türk genci olarak ne gerekiyorsa yapacağız. ne o bayrak inecek göklerden ne de şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanı hain ellere teslim edeceğiz..
şimdi bizler senin izinden gidiyoruz. öyle güzel bir vatan bıraktın ki bizlere, sayende hepimiz birer Atatürk'üz şimdi..

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Atam öyle zamansız gittin ki.. birine ölümsüzlüğü layık görselerdi kesinlikle o kişi sen olurdun, sen olmalıydın.. çok isterdim seninle aynı zamanda yaşamayı, cephede sizlerle savaşmayı..Kara Fatma gibi Nene Hatun gibi seninle omuz omuza ülkemiz için can vermeyi öyle çok isterdim ki.. ama şimdi bizler varız senin emanet ettiğin bu topraklarda "türk gençleri" var.. senin dediğin gibi "biz korkusuz bir milletin evlatlarıyız"..
ülkemiz kötüye gidiyor atam.. şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanı satıyorlar karış karış hemde iki kuruşa..öyle bir hale geldik ki meclisten teröristler inmiyor.. bizleri izliyorsun biliyorum ve kemiklerin sızlıyor..ama üzülme atam bizler senin evlatlarınız. bu vatanı kolay kazanmadınız bizler de kimseye vermeyeceğiz. biz türk genci olarak ne gerekiyorsa yapacağız. ne o bayrak inecek göklerden ne de şehit kanlarıyla sulanmış bu vatanı hain ellere teslim edeceğiz..
şimdi bizler senin izinden gidiyoruz. öyle güzel bir vatan bıraktın ki bizlere, sayende hepimiz birer Atatürk'üz şimdi..

okurken tamamen içim kötü oldu kötü derken tuhaf oldum çok güzel yazmıssın emegine yüreğine sağlık içim buz gibi oldu bir anda Türk lük bu olsa gerek:smile: NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

baccara263

🌱Yeni Üye🌱
Bir rüya gördüm bugün. Atam sen vardın. Hafif rüzgârla savrulan sarı saçlı mavi gözlüm sen vardın. Gülümsüyordun. Yer gök sanki inledi sesinle. Güçlü ve mağrur. "Çocuk" dedin...
" Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır ve sen Türk çocuğusun. Geçmişinde senin için dökülen kanları unutma ve her hatırladığında daha büyük işler başarmak için kendine güven."
“Türk Milleti istidadı ve kesin kararı ile medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerledi. Şimdi senin sıran.”

baccara263

🌱Yeni Üye🌱

çok içten yazmışsın...

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir rüya gördüm bugün. Atam sen vardın. Hafif rüzgârla savrulan sarı saçlı mavi gözlüm sen vardın. Gülümsüyordun. Yer gök sanki inledi sesinle. Güçlü ve mağrur. "Çocuk" dedin...
" Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır ve sen Türk çocuğusun. Geçmişinde senin için dökülen kanları unutma ve her hatırladığında daha büyük işler başarmak için kendine güven."
“Türk Milleti istidadı ve kesin kararı ile medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerledi. Şimdi senin sıran.”

tek kelime ile HARİKAAA yüreğine sağlık

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
teşekkür ederim arkadaşlar herkes çok güzel yazmış gerçekten.
bizler atatürkün evlatları olduğumuzu unutmadığımız sürece bu vatanı kimse alamaz elimizden. hepinizin yüreğine sağlık :)

türk olmaktan hep gurur duydum. ne mutlu türküm diyene.

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Atam sen her aklıma geldiğinde gözlerim doluyor. çünkü seni hissediyorum diyorsunki hep
"Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir ". aklıma hep getirdiğin inkılaplar yenilikler düşüncelerin geliyor. herşey tamamı ile bir bütün oluşturuyor. Davranısların o kadar ölçülüymüş ki her insanın cesaret edemeyecegi kadar cesurmuşsun Atam. bazen insanlar İnkılap demek yerine İnkilap diyorlar bir kelime hatası neleri değiştiriyor bilmiyorlar. küçükken bayrağımızın rengi sehitlerimizin kanlarıdır diyorlardı öğretmenlerimiz bende anlamıyordum o zamanlar beyaz bir kumaş üzerine şehitlerimizin kanımı akmış o zaman ay yıldız nasıl olmuş diye düşünüyordum şimdi anlıyorum Atam ne demek istediklerini bu ülke için gözünü bile kırpmadan canını veren vuruldugunda acısını unutup herşeyiyle mücadele eden askerlerimiz halkımız... ufak sorunları dert edip yüzümüzü asıyoruz ufacık olaylardan üzülüp aglıyoruz ya sen ? sen bir sürü savasın sorumlulugunu bir sürü insanın hayatının sorumlulugunu üzerine almışken biz neden bu kadar aciziz diye düşünüyorum... çanakkale savasında gögsüne gelen mermi tabaka sayesinde vücuduna isabet etmemesi Rabbimin seni bize biraz daha bağıışlaması bunlar olasılık değildi raslantıda değildi. sen var oldugun süre insanlarımız güven içinde yaşadı. İzmirde yunanlılar insanlarımızı katlederken sözde o zamanın hükümeti senin emirlerini engelleyip cumhuriyeti engellemek istemişler ama sen dimdik durup kongrelerde onay alıp insanlarımıza milli mücadele hırsı kazandıran sen olmasaydın izmir bizim miydi ? peki hatay,samsun,edirne bütün şehirlerimiz. peki bu ülkenin tamamı misak-ı milli sınırını çizmeseydin bu sınırlar içinde heryer TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR demeseydin kim bunu düşünürdü. bazı cahil insanları kandırıp Atatürk emir vermiş ama savaslara katılmamış diye kandırıyorlar onlara tek cevap veriyorum. Türk sen aç o kitabıda bir oku.
seni çok özledim ATAM mavi gözlerinle bize baksan haykırsan tekrar NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...