Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Boş Bir Vakit Ve Güzel Olduğunu Düşündüğüm Çalışmamı Yorumlarınıza Sunuyorum....:smile::iloveyou:
Siteye Direk Yükleme Yapamadım Kusura Bakmayın Link Aşağıdadır...Açıldıkdan Sonra Biraz Beklerseniz Görüntüyü Dahada Netleştirmekte...

Saygılarımla....

bayrakdes2copy.jpg

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
Türk bayrağı ile bu kadar oynamak bence hoş değil

turkbayragio.jpg

bayrağımız budur saygılar

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
orda bayrağımızın üzerinde 3D efekti haricinde hiç bir oynama yoktur diğerleri desendir bayrağımızın sizin gösterdiğiniz olduğunu çok iyi biliyorum o benimde bayrağım bana bayrağımı öğretmeye kalkmayın SAYGILAR...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
TÜRK BAYRAĞI KANUNU
Kanun Numarası: 2893
Kabul Tarihi: 22/9/1983
Yayımlandığı R. Gazete: Tarih: 24/9/1983 Sayı : 18171
Yayımlandığı Düstur: Tertip: 5 Cilt: 22 Sayfa : 599​

Bu Kanun ile ilgili tüzük için, "Tüzükler Külliyatı" nın kanunlara göre düzenlenen nümerik fihristine bakınız.

Amaç
Madde 1 - Bu Kanunun amacı Türk Bayrağının şekli, yapımı ve korunması ile ilgili esas ve usulleri belirlemektir.

Bayrağın Şekli ve Yapımı
Madde 2 - Türk Bayrağı, bu Kanuna ekli cetvelde gösterilen şekil ve oranlarda olmak kaydıyla beyaz ay - yıldızlı albayraktır.

Bayrak ile özel bayrakların (sembolik bayrak, özel işaret, flama, flandra ve fors) standartları, hangi kumaş ve maddelerden yapılacağı tüzükte gösterilir.

Bayrağın Çekilmesi ve İndirilmesi
Madde 3 - Bayrak, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yurt dışı temsilciliklerine ve kamu kuruluşlarıyla gerçek ve tüzelkişilerin deniz vasıtalarına çekilir. Yurtiçinde ve yurt dışında yetkililerin araçlarına takılır.

Bayrak çekilirken ve indirilirken tören yapılır. Bayrak törenlerinin gereken biçimde yapılmasından o mahaldeki yetkili amirler sorumludur.

(Değişik:14/7/1999-4409/1 md.) Kamu kurum ve kuruluşlarında Türk Bayrağı sürekli çekili kalır.

(Değişik: 14/7/1999-4409/1 md.) Bayrağın; nerelerde daimi olarak çekilmeyeceği, hangi kapalı yerlere konulacağı, nerelere fon olarak takılacağı veya asılacağı, kamu kurum ve kuruluşlarından başka yerlerde ne zaman ve nasıl çekileceği, Türk Silahlı Kuvvetleri yüzer birliklerinde ve Türk Bandıralı ticaret gemilerinde Bayrak çekme ve indirme zamanları ile Bayrak çekilirken ve indirilirken yapılacak törene ilişkin hususlar, tüzükte gösterilir.

Bayrağın Yarıya Çekilmesi
Madde 4 - Türk Bayrağı, yas alameti olarak 10 KASIM`da yarıya çekilir. Yas alameti olmak üzere Bayrağın yarıya çekileceği diğer haller ve zamanı Başbakanlıkça ilan edilir.

Bayrağın Selamlanması
Madde 5 - Çekilmesi ve indirilmesi esnasında veya tören geçişlerinde Bayrak, cephe alınarak selamlanır.

Bayrağın örtülebileceği Yerler
Madde 6 - Türk Bayrağı, Cumhurbaşkanlığı yapmış kişilerin, şehitlerin ve tüzükte belirlenecek asker ve sivil kişilerin cenaze törenlerinde bunların tabutlarına, açılış törenlerinde ATATÜRK heykellerine veya resmi yemin törenlerinde masalara örtülebilir. Ayrıca milli orf ve adetler göz önünde tutularak Bayrağın diğer kullanılma şekil ve yeri tüzükte gösterilir.

Yasaklar
Madde 7 - Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere,
örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.

Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.

Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

Cezalar
Madde 8 - Bu Kanuna ve çıkarılacak tüzüğe aykırı olarak Bayrak yapmak, satmak ve kullanmak yasaktır. Bu yasağa aykırı olarak yapılan Bayraklar o mahallin yetkili amirlerince toplatılır.

Bu Kanun hükümlerine aykırı davranışta bulunanlar suçları daha ağır bir cezayı gerektirmediği takdirde Türk Ceza Kanununun 526 ncı maddesi uyarınca cezalandırılır.

Tüzük
Madde 9 - Bu Kanunun ilgili maddelerinde tüzükte düzenleneceği belirtilen hususlar ile kanunun uygulanmasına ilişkin diğer esaslar, bu Kanunun yayımı tarihinden itibaren altı ay içinde çıkarılacak tüzükte gösterilir

Yürürlükten kaldırılan kanun:
Madde 10 - 29 Mayıs 1936 Tarih ve 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu yürürlükten kaldırılmıştır.

Yürürlük
Madde 11 - Bu Kanun yayımı tarihinden altı ay sonra yürürlüğe girer.

Yürütme
Madde 12 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

5994-1 TÜRK BAYRAĞI

NOT: 24.9.1983 TARİH VE 18171 SAYILI R.G.VEYA KÜLLİYATIN AYNI SAYFASINA BAKINIZ:

G Genişlik

A Dış ay merkezinin uçkurluktan mesafesi 1/2 G

B Ayın dış dairesi kutru 1/2 G

C Ayın iç, dış merkezleri arası 0.0625 G

D Ayın iç dairesinin kutru 0.4 G

E Yıldız dairesinin ayın iç dairesinden olan mesafesi 1/3 G

F Yıldız dairesi kutru 1/4 G

L Boy 1 1/2 G

M Uçkurluk genişliği 1/30 G

Not: Bayrak genişliği ne olursa olsun (G) emsali değişmez

5994-2 / 2893 SAYILI KANUNA EK VE DEĞİŞİKLİK GETİREN MEVZUATIN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞ TARİHİNİ GÖSTERİR LİSTE

Kanun No Farklı tarihte yürürlüğe giren maddeler Yürürlüğe giriş tarihi 4409 18.7.1999

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
volkan bey türk bayrağı ile ilgili kanunu ben koyacaktımki siz daha evvel davrandınız ilginiz için teşekkler

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merak etme dostum ölçüler birebir orantılı amacınızı pek anlamış değilim yanlız

mübareğin adamları öyle bir konuşuyorsunuzki gören benim bunu art niyetle yaptığımı zannedecek yukardaki kanunu da çok iyi biliyorum meraklanmayın siz

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
"Boş Bir Vakit Ve Güzel Olduğunu Düşündüğüm Çalışmamı Yorumlarınıza Sunuyorum...."
yorum istemiştin bizde yorumladık herhangi niyetimiz yok olayı büyütmeyede gerek yok hitap tarzında hoş değil

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede uzatmaya gerek yok yorum için sağol ama tekrarlıyorum bayrağımın ne olduğunu ne olmadığını ve hakkındaki kanunları çok iyi biliyorum bunları öğretmeye kalkmanız hoş değil bence

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Pekala madem böyle diyorsunuz o halde ben de yaptığınız çalışmayı görsel tasarım ve anlamlandırma açısından değerlendirmeye alayım.

Bayrağın şekli ile oynamışsınız. Oysa yaptığınız Türk Bayrağı olmayıp bayrak baz alınarak tasarlanmış bir çalışmadır. Başlığınız "Ay Yıldız'lı Bayrağım!" Oysa benim (Türkiye'nin ve Türk Vatandaşlarının) bayrağı sizin çalışmanızdaki değildir!

Çalışmanızda bayrağın yanlarından çıkan yarasa ya da karga misali uçan bir canlıya ait kanatlar kullanmışsınız. Bu tür hayvanlar kötülüğün ve karamsarlığın simgesi olarak kullanılır ve bu tür duyguları ifade ederler. Benim bayrağımın bu tür duygu, düşünce ve ifadeler ile yan yana bulundurulmasını kesinlikle yanlış bulmakta ve Türk Bayrağı Kanunu'na aykırı bir tutum olduğunu düşünmekte, sizin böyle bi düşünceniz ve amacınız olmasa dahi başkaları sizin gibi çalışmalar yaparak hem bayrağımızı hem de bu ülkkenin değerlerini hiçe sayarak küçümseme yoluna gitmemeleri için bu tür davranışlar sergilemek ya da tutum içinde bulunmaktan kaçınmalı ve dikkat etmeliyiz.

Umarım yorumumu yanlış anlamaz ve sizin kötü niyetli olmadığınızı düşündüğümü fark edersiniz.

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İşte Bu Volkan bey Kardeşim ya Bunları dersen ben seni neden yanlış anlayım...Bi daha kine daha dikkatli olacağımdan emin olabilirsin

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
inanılmaz....

Pekala madem böyle diyorsunuz o halde ben de yaptığınız çalışmayı görsel tasarım ve anlamlandırma açısından değerlendirmeye alayım.

Bayrağın şekli ile oynamışsınız. Oysa yaptığınız Türk Bayrağı olmayıp bayrak baz alınarak tasarlanmış bir çalışmadır. Başlığınız "Ay Yıldız'lı Bayrağım!" Oysa benim (Türkiye'nin ve Türk Vatandaşlarının) bayrağı sizin çalışmanızdaki değildir!

Çalışmanızda bayrağın yanlarından çıkan yarasa ya da karga misali uçan bir canlıya ait kanatlar kullanmışsınız. Bu tür hayvanlar kötülüğün ve karamsarlığın simgesi olarak kullanılır ve bu tür duyguları ifade ederler. Benim bayrağımın bu tür duygu, düşünce ve ifadeler ile yan yana bulundurulmasını kesinlikle yanlış bulmakta ve Türk Bayrağı Kanunu'na aykırı bir tutum olduğunu düşünmekte, sizin böyle bi düşünceniz ve amacınız olmasa dahi başkaları sizin gibi çalışmalar yaparak hem bayrağımızı hem de bu ülkkenin değerlerini hiçe sayarak küçümseme yoluna gitmemeleri için bu tür davranışlar sergilemek ya da tutum içinde bulunmaktan kaçınmalı ve dikkat etmeliyiz.

Umarım yorumumu yanlış anlamaz ve sizin kötü niyetli olmadığınızı düşündüğümü fark edersiniz.

bu konunun açılış amacı olan grafik bece olmamış.. ne görsel olarak güzel duruyor nede teknik açıdan bir vay dedirtecek durumu var....

ANCAAAAAAKKKK..

YUKARIDA ALINTI YAPTIĞIM AÇIKLAMA BENCE DAHA KÖTÜ HATTA KÖTÜDEN DE ÖTE RESMEN BAĞNAZLIK OLMUŞ.....

O KANUNU DEFALARCA OKUDUM, BİR GRAFİK ÇALIŞMASINDA AŞŞAĞILAYICI Bİ İFADE OLMADAN HAKARET İÇERMEDEN KULLANILMASI İEL ALAKALI HİÇBİR İBARE YOK...

AYRICA OTURUP GÜZEL BİR ŞEY YAPMAK YERİNE BU BAĞNAZLIĞI ANLAYAMIYORUM.. BENİM TAHAYYÜLÜM ALMIYOR BU BAKIŞ AÇISINI...

RESMEN VİZYONEL DARLIK VE BARBARLIKTIR BU....

KULLANDIĞIMIZ BAYRAK TÜRK BAYRAĞIDIR...

BU BAYRAK ORJİNAL BAYRAK DEĞİLDİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ İLE BU HALE GETİRİLMİŞTİR.

OSMANLI BAYRAĞININ BİR TARAFINDA YER ALAN TÜRK BAYRAĞI 3 HİLALLİ OLANDIR.

EĞER DERDİNİZ TÜRKÜN BAYRAĞINI İNANILMAZ İLİFATLAR İLE ULULAŞTIRMAK İSE; O ZAMAN 3 HİLALDEN OLUŞAN TÜRK BAYRAĞINI SAVUNUN...

YOKSA DERDİNİZ NEDİR ANLAYAMADIM.

BU BAKIŞ YÜZÜNDEN BAYRAĞINI BU KADAR SEVEN BİR MİLLET ÜZERİNE KIYAFET OLARAK BİLE GİYEMİYOR. MONTUNUN SIRTINDA GÜZEL BİR BAYRAK TAŞIYAMIYOR... SANATTAN UZAKLAŞTIRDINIZ BAYRAĞIMIZI.. OLDUĞUNDAN BAŞKA TÜRLÜ GÖRMEYE TAHAMMÜL BİLE DEMİYORSUNUZ. OYSAKİ KİMSE NE ŞEKLİNİ NE RENGİNİ DEĞİŞTİRİYOR.. SİZ NEYE İNANIRSANIZ İNANIN; YERYÜZÜNDE KİM KIRMIZI BİR ZEMİNDE, BEYAZ AY VE YILDIZI GÖRÜRSE ONUN TÜRK BAYRAĞI OLDUĞUNU ANLAR SİZ ANLAYAMASANIZDA.

BEN AİRBRUSH İLEDE İLGİLENİYORUM. BİR BAYRAK TASARIMI ARADIĞIM ZAMAN BİR TANE BİLE GÜZEL OLMUŞ DİYECEĞİM BİR BAYRAK ÇALIŞMASI BULAMADIM. HER YER AMERİKAN BAYRAĞI DOLU HEMDE ÇEŞİT ÇEŞİT. GÜZEL VE İNCELİKLE ÖZENLE ÇALIŞILMIŞ. ÇÜNKÜ OLARDA BİZİM KADAR BAYRAKLARINI SEVİYORLAR. GÖSTERİŞ ŞEKİLLERİ BİZİM GİBİ OLMAYABİLİR ÇÜNKÜ KÜLTÜRLERİ FARKLIDIR ADAMLARIN.

EMİNİM SİZ HAT ÇALIŞMALARININDA İLK YAPILDIĞI YILLARDA YAŞASANIZ KUR'AN HARFERİNİ BU ŞEKİLDE KULLANAMAZSINIZ DİYEDE İTİRAZ EDERDİNİZ.

neyse kaptırdım bende kendimi... ama orjinal bile olmayan bir bayraa bu kadar gerici ve kapalı bir anlayışı benim anlamam mümkün değil... saygısızlık ve hakaret içermediği sürece ben tarafım sonuna kadar.

Son düzenleme:

jihadcan

🌱Yeni Üye🌱
Kardesimiz güzel bir calisma yapmaya calismis. Ay Yildiz Islami simgeler. Zaten cogu islam ülkesinin bayraginda Ay Yildiz var. Pakistanin, Tunusun, Cezayirin, Azerbaycanin, Malezyanin, Maldiv Islam Devletinin ve bir cogunun daha bayragi Ay Yildizli...

Allah razi olsun kardesim, güzel olmus resmin...

Bu da Türk Islam Birliginin (Yeni Osmanlinin) bayragi... Hayirlisi insaallah...

https://www.youtube.com/watch?v=QFnhr29J9P8&feature=player_embedded

4213516736_f81d10112d_b.jpg

4213515436_44f5fee7a3_b.jpg

4311788442_db1cce2932_b.jpg

jihadcan

🌱Yeni Üye🌱
Cok Ilginc!!!

ASIL BAYRAK BU!!!!!!!!!!!!

Osmanlı Devleti'nden önceki Anadolu Türk devletlerinde kullanılan bayrak renk ve sembolleri hakkında yeterli bir bilgi yoktur.Türk Bayrağı'nı ilk olarak Anadolu Selçuklu hükümdarı Gıyaseddin Mes'üd tarafından Osman Bey'e gönderilen ak renkli sancak olarak görürüz.15. yüzyıldan sonra al bayrak, Yavuz Sultan Selim dönemindeki Çaldıran Savaşı'nda ise yeşil bayrak kullanılmaya başlanmıştır.Türk Bayrağı'na en yakın şekil ise III. Selim döneminde rastlanır.Bu bayrakta hilal ile birlikte sekiz köşeli yıldız kullanılmıştır. Yıldızın beş köşeli halinde kullanılması ise 1842 yılında Abdülmecit dönemine denk gelir. Bu dönemden kısa bir süre sonra, Osmanlı devleti'nin Bayrağı tartışma konusu olur. Devletin bir çok önde geleni, 15. yüzyıldan sonra kullanılmış olan al bayrak ile Yavuz Sultan Selim'in kullandığı yeşil bayrakların degerlendirilip, ikisinin karışımı bir bayrak isterler. Halkın da hayran kaldığı bu bayrak, Islamiyeti, şehitlerin kanını, Tekbiri, Tevhidi ve Besmelesi ile, eşi benzeri olmayan bir bayrak haline gelir. Kısa zamanda aşırı derecede ilgi gören bu bayrak, nedeni bilinmeksizin malesef kabul edilmemiştir. 18. ve 19. yüzyıllarda yaşanan bazı kargaşalar ile bu bayrak unutulmuş ve yerini kırmızı üzeri bir beyaz Hilal ve 5 köşeli beyaz bir yıldız almıştır.

Bayrağın üst ve alt bölgesi, ortasındaki al (kırmızı) bölgeden biraz daha ince olmak ile birlikte, yeşil renge sahiptir. Al (kırmızı) bölgenin ortasında, Osmanlı harfleri ile yazılmiş hat uygulaması ile, Tevhid şeklinde Hilal ve Besmele şeklinde 5 köşeli yıldız bulunmaktadir. Üstteki yeşil ile alttaki yeşil bölgelerin al (kırmızı) bölgeye sınırlarına az kala 10 taneden oluşmak üzre, arapcadaki kufi yazı ile Tekbir yani Allahu Ekber (Allah büyüktür) bulunmaktadır.

Ayrica kufi yazıdan oluşan Tekbir'ler 11 ve 12 tane olması tartışılmış, fakat ne kadar fazla olursa okadar küçülmeleri sebebiyle 10 tanede kalınmıştır.
Bununla birlikte çeşitli bayraklar da önerilmiş, lakin halk tarafindan bu bayrak kadar ilgi görmemiştir. Kabul edilmeyip de bir çok önde gelenler ve imamlar tarafindan dikilerek kullanilan tek bayrak budur.
1980 de, Iranda kabul edilen bayrakta aynı özellik bugün kullanılmaktadır. Üstteki yeşil ve alttaki kırmızı bölgelerin, beyaz bölgeye sınırlarına az kala, 1842 den sonra Osmanlı Devletinde istenilen bayraktaki Tekbirler kullanılmaktadır.

Saltanatın kaldırılması üzerine 29 Mayıs 1936 tarihinde çıkartılan 2994 sayili kanunla Türk Bayrağı'nın şekli ve ölçüleri kesin bir şekilde tesbit edilmiştir.28 Temmuz 1937 tarihli 27175 sayili Türk Bayrağı nizamnamesi kararnamesi ile de Türk Bayrağı'nın kullanılışı düzenlenmiştir.

Bayrağın üst ve alt bölgesi, ortasındaki al (kırmızı) bölgeden biraz daha ince olmak ile birlikte, yeşil renge sahiptir. Al (kırmızı) bölgenin ortasında, Osmanlı harfleri ile yazılmiş hat uygulaması ile, Tevhid şeklinde Hilal ve Besmele şeklinde 5 köşeli yıldız bulunmaktadir. Üstteki yeşil ile alttaki yeşil bölgelerin al (kırmızı) bölgeye sınırlarına az kala 10 taneden oluşmak üzre, arapcadaki kufi yazı ile Tekbir yani Allahu Ekber (Allah büyüktür) bulunmaktadır.

4213516736_f81d10112d_b.jpg

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla arkadaşlar 2nizede teşekkür ederim...
resmen eşyaya kutsilik katmak adına yapılmış bu tür davranışları kınamak istiyorum ama böyle samimi duyguların paylaşıldığı bir forumda bu tarz bir davranışımın samimiyetimize zarar vereceğini düşünerek

" arkadaşımızın sadece aşırı hassas davrandığını düşünüp, bu vatan severliğinden dolayı kendisini kutlarım. ama bir yandanda başkalarının buradaki tasarım fikri gibi davranışlarınada tepki göstermemsi tavsiyesinde bulunarak konuyu kapatalım derim kendimce."

kimse kırılmasın lütfen....

not: bu arada 3 bayrak sunan arkadaşım ortadaki bayrak resminin yüksek çözünürlüklüsü elinizde mevcutmudur?
grafik olarak da oldukça iyi buldum....

teşekkürler...

GRaFiCieR

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlarımız sağolsunlar mantıksız saldırmışlar. Ay Yıldız kullanımı sadece bayrakta değildir. Polis armasındada var... Askeri üniformadada. Türkiyede ay yıldızı kullanan tek takım beşiktaş (resmi olarak). Allah aşkına arkadaşımız yeni bayrak çizdim dememiş. Neden ay yıldızı gören bayrakmış gibi nitelendirmiş. Bence biraz karmaşık. Ay Yıldızın arkasına o şimşek inmeseydi hoş durabilirdi diyorum. Diğer yandan elinizi vicdanınıza koyun. BU BİR BAYRAK ÇİZİMİ DEĞİL SADECE AY YILDIZLI TEMA KULLANILARAK YAPILMIŞ BAŞARILI BİR TASARIM O KADAR...

moral00

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlarımız sağolsunlar mantıksız saldırmışlar. Ay Yıldız kullanımı sadece bayrakta değildir. Polis armasındada var... Askeri üniformadada. Türkiyede ay yıldızı kullanan tek takım beşiktaş (resmi olarak). Allah aşkına arkadaşımız yeni bayrak çizdim dememiş. Neden ay yıldızı gören bayrakmış gibi nitelendirmiş. Bence biraz karmaşık. Ay Yıldızın arkasına o şimşek inmeseydi hoş durabilirdi diyorum. Diğer yandan elinizi vicdanınıza koyun. BU BİR BAYRAK ÇİZİMİ DEĞİL SADECE AY YILDIZLI TEMA KULLANILARAK YAPILMIŞ BAŞARILI BİR TASARIM O KADAR...

Arkadaşım yorumun için çok teşekkür ederim....

Mantıklı yaklaşabilmenin tadı başka olmalı :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
açardım ağzımı yumardım gözümü... elim kolum bağlandı forumun kuralları var... TÜRKİYE CUMHURİYETİ' nde yaşayan sizler TÜRKİYE CUMHURİYET'inin bayrağına nasıl orjinal değil dersiniz... bu nasıl bir saygısızlık, kendini bilmezlik nasıl bir haysiyetsizliktir? Gösterdiğiniz ya da asıl dediğiniz bayraklar tarihimize ait, yine onurla sahiplendiğimiz bayraklar. Ancaak uyruğunuz, dininiz ne olursa olsun TÜRKİYE CUMHURİYET'indesiniz ve bayrağımız şehit kanlarındandır.... haddinizi bilin!!!!!!

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
had bilmek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

açardım ağzımı yumardım gözümü... elim kolum bağlandı forumun kuralları var... TÜRKİYE CUMHURİYETİ' nde yaşayan sizler TÜRKİYE CUMHURİYET'inin bayrağına nasıl orjinal değil dersiniz... bu nasıl bir saygısızlık, kendini bilmezlik nasıl bir haysiyetsizliktir? Gösterdiğiniz ya da asıl dediğiniz bayraklar tarihimize ait, yine onurla sahiplendiğimiz bayraklar. Ancaak uyruğunuz, dininiz ne olursa olsun TÜRKİYE CUMHURİYET'indesiniz ve bayrağımız şehit kanlarındandır.... haddinizi bilin!!!!!!

haddimizi bildik şimdi.. kendimi haddini bilmiş olarak daha iyi hissediyorum..

uyruğum : Türkiye cumhuriyeti
Dinim: islam ( hanefi )
kökenim: Türk
karadenizliyim.

öz kardeşim kuzey ırakta pkk ile savaşırken şehit oldu. yani benim bir ufağım.

Türk bayrağı bir tanedir hanımefendi.
o da türkün bayrağıdır. bundan önceki tüm türk devletlerinde çeşitli şekiller yanına yöresine eklensede bunun türk devleti olduğunu göstermek için her daim yanında türkün işareti kullanılmıştır. buda ya 3 hilaldir yada kurttur.

şimdi haddimi bilmiş, saygı dersimi almış olarak tekrar ediyorum.

bu bayrak orjinal türk bayrağı değildir. Ama elbetteki Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağı olduğununda hepimiz farkındayız. Ne Aptalız nede KÖR üz.

hah bayrağımdan şikayetim varmı. elbetteki yok. bayrak için ölürmüyüm? malesef sıra kardeşime benden önce geldi. keşke bana gelseydi önce sıra.

ama bu sizin bayrak bağnazlığınızı değiştirmez. ben o kadar güzel çalışmalar yapılsınki heryerde olsun dedim. sizi bunu bile anlayamadınız. bir de üstüne saygısızlar ve haddini bilmezler diyerek terbiyesizliğide ele aldınız.

evet buranın kuralları dolayısı ile bende diyeceklerimi diyemiyorum ama haddini bil diyen birine de haddini bilmezliğini göstermek isterim açıkçası.

ayrıca benim vatanseverliğimi sorgulamakta size kalmadı.

bi susun yol verin.. gölge etmeyin başka ihsan istemez hanım efendi.

televizyonda şehit haberlerini dinleyip duygulanmakla kardeşinin kanının elindeki sıcaklığını hissetmek arasındaki farkı anladığınız gün benim vatanseverliğimi sorgulayabilirsiniz. bundan 1 saniye bile önce değil.

ayrıca buradaki askerliğini yaparken dağın başında bi başına buz gibi havada nöbet tutmuş ve sevgilerinden dolayı bayraklarını çizmek isteyen insanlarada sanırım bir özür borçlusunuz.

bunu yapacak kadar büyükmüsünüz görücez hep beraber....

sağlıcakla kalın. vatanınızı sevmeye devam edin ama başkalarınınki ile kıyaslamadan lütfen.

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Kardeşiniz için başınız sağolsun üzülmedim; şehit olmak harika bir şey çünkü... Savunduğunuz simgeler artık sadece ideolojik ögeler olmaktan öte değil. Bakın kaderin civesine bayrağın kırmızısı kardeşinizin kanıyla can bulmuş. Haddimi bilmekten yana hiç sıkıntım olmadı çok şükür.