Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bütün zamanların en iyi 100 Amerikan filminden ilk 5

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑

YURTTAŞ KANE: Amerikan Film Enstitüsü (AFI) bütün zamanların en iyi 100 Amerikan filmini belirledi. Sinema uzmanları eleştirmenler ve tarihçilerin katılımıyla belirlenen listenin ilk sırasında Orson Welles'in 1941 tarihli Yurtaş Kane adlı filmi var. Bu tür listelerde hep ilk sırada yer alan bu filmi çektiğinde Orson Welles sadece 26 yaşındaydı.

BABA: The Godfather (Baba) Francis Ford Coppola'nın 1972 tarihli bu filmi de bütün zamanların en iyi filmleri listelerinin gediklilerinden.

KAZABLANKA : Ingrid Bergman ve Humphrey Bogart'ın başrollerini üstlendiği 1942 tarihli filmin yönetmeni Michael Curtiz. Filmle özdeşleşen bir şarkı ve hiç unutulmayan bir replik var: "Tekrar çal Sam ve elbette As Time Goes By.

RAGING BULL: Martin Scorsese'nin 1980'de çektiği bu filmde Robert de Niro'yu izlememişseniz çok şey kaçırdınız demektir.

SINGING IN THE RAIN: Stanley Donen ve Gene Kelly'nin birlikte yönettiği film 1952 tarihli. Gene Kelly'nin filme adını veren şarkıyı seslendirdiği bu sahne ise hiç bir sinemaseverin belleğinden çıkmadı.​

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
kategorileri farklı ama en iyilerini sıralarsak hepsi kendi alanında bir numara sadece Robert De Niro' nun diğer filmi "Taxi Driver" ( Taksi şöförü ) daha çok sevmiştim.Paylaşım için teşekkürler cnm;)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑

SINGING IN THE RAIN: Stanley Donen ve Gene Kelly'nin birlikte yönettiği film 1952 tarihli. Gene Kelly'nin filme adını veren şarkıyı seslendirdiği bu sahne ise hiç bir sinemaseverin belleğinden çıkmadı.​

:artipuan:
Bu sahne aklıma kazılı kalmış :D Ama filmi tam hatırlayamıyorum, ilk fırsatta yeniden izleyeceğim :wink:​

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben Baba serisinin delilerindenim. Milyon kere izledim. Yine izlerim. Yine izlerim. Aklıma geldi bugün izleyeyim. :) çok teşekkürler.