Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cafe için swf hazırlamak

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
action script kodlarını kullanmam gerekıyormu ki

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
Videoda slider gördüm de eğer slider yapacaksanız flash ile mümkün, çok az as3 bilmen yeterli bile olabilir(profesyonelolmayacaksa, Xmlden çekmeyecekse resim yolunu falan). Ama eğer websitesinde yapacaksan bunu ya hazır bişeyler bulman gerekir ya da iyi derecede java script ve php(eğer yönetim paneli olacaksa) bilmen gerekir.

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
Ha eğer video lazımsa Adobe After Effect video olarak en iyi seçimdir. Bu saydığım programların da tamamını bilmekteyim lazım olursa mail atabilirsiniz ebolukcu@hotmail.com

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ha eğer video lazımsa Adobe After Effect video olarak en iyi seçimdir. Bu saydığım programların da tamamını bilmekteyim lazım olursa mail atabilirsiniz ebolukcu@hotmail.com

selam
oncelikle cevapın için treşekkurler bır tane uygun hatta videoda kullanılan temayı buldum .fla larıyla birliktesistemı otuurdu fakat sıkıntımız su bazi resimlere tıkladıgımda istegım siteye gidiyor. ama ben bazı resımlere oyun resmı kaymak ıstıyorum oyuna tıkladıgımda dırek bilgısayardakı oyun açilsin istıyorum bunu nasıl yaparım bir goz atma vaktıun varsa temanın lınkındedn inçeleye bilirsin

https://turbobit.net/x0xu5chi1qnq.html

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir kaç kod filan buldum fakat yapamadım
on(release){
fscommand("exec", "c:\yourdir\yourapp.exe");
}

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
Hoca şunları turbobite yükleme gözünü seviyim rapide hotfile a yüklesene 10 dk bekleki insin yani. Bide bazen bekliyosun tekrar tıklıyosun baştan bekle diyo. Hep sıkıntı...

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayır EXE dosyası videoya göz atarmısın ne yapmak istegimi yazmamdan daha ıyı anlarsın ben burdan yazarak videodakı kadar anlatamam

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yaparsanız tam teşekkullu anlatırmısınız webde hiç bulamadım

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
Walla dostum kodları inceledim. Birkaç değişiklik yaptım içinden çıkamadım. O açılan siteyi slideshow klasörünün içinde content.xml var oradan çekiyo o XML'i çektikten sonra sanırım LINK diye bir değişkene atmış sonra ne yapmaya çalışmış anlayamadım. Bakmaya devam ediyorum

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
bttn.onRelease = function() {
// Check if URL
if (Link[ID].indexOf("https://") == 0) {
getURL(Link[ID], "_blank");
// Check if Internal Link
} else if (Link[ID] != undefined && Link[ID] != "") {
_global.internalLink(Link[ID]);
}
};

Dostum olay burada dönüyor ama ben de yapamadım. Senin fscommandı da denedim olmadı. Böyle hazır başka bi tema bulmaya bak burada yardım bulamazsan.

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Walla dostum kodları inceledim. Birkaç değişiklik yaptım içinden çıkamadım. O açılan siteyi slideshow klasörünün içinde content.xml var oradan çekiyo o XML'i çektikten sonra sanırım LINK diye bir değişkene atmış sonra ne yapmaya çalışmış anlayamadım. Bakmaya devam ediyorum

ben baya ugraştım xml içertesinde
linkthumb ""

var burada link yazdıgumda direk linke gidyor ama exe yolunu verdıgımde exeyı acmıyor yanlız su sıkıntı var ie ve ya chromede actıgımızda resime tıkladınmı siteye gitmıyoır ama swf leri gompleyr ile açtıgımda resime tıkladıgımda linke gidiyor. benim için bu sorun değil cunku ben bunu masaustu yapacagım içim gatgetde acagım orada denedım linklere gidiyor burada sorun yok tek sorun exe dosyasını çaliştırmak

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bttn.onRelease = function() {
// Check if URL
if (Link[ID].indexOf("https://") == 0) {
// Check if Internal Link
} else if (Link[ID] != undefined && Link[ID] != "") {
_global.internalLink(Link[ID]);
}
};

Dostum olay burada dönüyor ama ben de yapamadım. Senin fscommandı da denedim olmadı. Böyle hazır başka bi tema bulmaya bak burada yardım bulamazsan.

buradakı kodlardan

koduyla
alşdakı kodun yerını değiştirsek nasıl olur yapıla bilinirmı
on(release){
fscommand("exec", "c:\yourdir\yourapp.exe");
}

ebolukcu

🌱Yeni Üye🌱
Walla ona benzer denemeler aptımda sen de bi dene istersen deneyeceksen eğer ama:

fscommand("exec", Link[ID]);

diye dene. Oyunların dosya yolunu da content.xml den ver.
Ben bir kaç deneme yaptım beceremedim

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Walla ona benzer denemeler aptımda sen de bi dene istersen deneyeceksen eğer ama:

fscommand("exec", Link[ID]);

diye dene. Oyunların dosya yolunu da content.xml den ver.
Ben bir kaç deneme yaptım beceremedim

xmldende ugraştım flashdada bildiğim kadarıyla ugraştım hıc yapamadım çildiracagım ya buna benser temada bulamıyorum ya flashda boyle nbır sıstemı yapmak cok mu zorya

ahmethero

🏅Acemi Tasarımcı🏅
flash olması şart değil htmlde olabilir ama exe çaliştırmam şart